Varrock museum

 1. Úvod
 2. Přízemí - archeologie
 3. Horní patra - questy
 4. Podzemí - test
  - Řešení testu
 5. Odměna

Úvod

Tento "mini-quest" je určen pouze pro platící hráče a kromě nových poznatků o historii, zvířatech atd... můžete získat i několik bodů do různých skillů (viz poslední odstavec). Na plnění úkolů nic nepotřebujete a téměř vše se odehrává ve Varrock muzeu.

Pokud chcete získat maximální možnou odměnu, tak budete muset mít splněno několik questů a jejich seznam je uveden dále. I když to není podmínkou, doporučuji je udělat všechny. V opačném případě přídete minimálně o 10.000 exp. Sice můžete questy dodělat později, ale do té doby si nevybírejte odměnu. Plánujete-li dělat Varrock diary, tak tam je jako jedna podmínka vysoký počtu bodů - kudos (151 nebo maximum 153)Nahoru


Přízemí - archeologie

Zkuste projít do jižní ohraničené části (open gate - musíte mít Digsite quest) a na dotaz jestli chcete vejít odpovězte (" Yes, I'll go in! "). Potom si promluvte se Sinco Doar, nabídněte pomoc (" Yes, how can I help out ? ") a dostanete instrukce jak pokračovat.Uprostřed na jižní stěně si postupně vemte všech 5 nabízených věcí (take tools). Leather gloves (rukavice) a leather boots (boty) si dejte na sebe. Bez nich nemůžete pokračovat.Stoupněte si k jedné ze dvou hromad a hrábněte do země (take dig site specimen rock). Získáte předem neurčený předmět obalený hlínou který je potřeba očistit.Vzorek použijte na volný stůl (uncleaned find -> specimen table) a dostanete "náhodný" předmět. Postupně musíte najít 5 předmětů. Ty budete potom dávat ve druhé části místnosti do skříněk jako exponáty.

 1. Pottery
 2. Old coin
 3. Old symbol
 4. Ancient coin
 5. Ancient symbol
Dále můžete najít clean necklace (ruby). Když ho použijete na Sinco Doara, řekne Vám že ho můžete očarovat (stejně jako ruby ring) a pak ho můžete používat na teleport do Digsite. Ostatní předměty co najdete jsou nepotřebné a můžete je za několik gp dát do krabice v rohu nebo prodat u Sinco Doara (use jewellery -> Sinco Doar)Až budete mít 5 hledaných předmětů, postupně je použijte na Sinco Doara a dozvíte se na jaká místa je máte dát (exponáty číslo 22/36/37/44/45)

Předměty dejte na svá místa (use ... -> display case) a za každý kus dostanete 10 kudos. Maximální možný počet v tomto patře je 50.Nahoru


Horní patra - questy

Vyběhněte nahoru a promluvte s Historian Minas (" I have some information....") Během dlouhého rozhovoru který se nevětví budete postupně dostávat kudos body. Množství záleží na počtu splněných questů. Maximální počet kudos co můžete získat v této části je 75 (celkem 125 spolu s první částí).Během dialogu dostanete také 3 lampy (1.000 exp dle výběru) a až rozhovor skončí, dojděte do Varrock knihovny. Zde si vemte knihu Dagon'hai history, prolistujte a vraťte se zpátky. Knihu můžete mít i v knihovně vlastního domu (POH)Znovu pokecejte s Historian Minas (" I have some information....") a knihu si za 5 kudos vezme. Máte-li splňeny všechny questy v seznamu, dostanete další lampu. Ta už je ale na 10.000 exp a opět ji můžete investovat libovolně.Seznam potřebných questů jsem se snažil seřadit podle mého průběhu dialogu. Pro knihu jsem šel až po skončení první části dialogu (nevím jestli jde vzít před dialogem) a ghostly robes jsem dělal až jako poslední, protože jsem na ni při přípravě zapoměl. Proto bude s největší pravděpodobností na jiném než posledním místě. V závorce je průběžný počet kudos (začínal jsem s 50) a lampy v pořadí tak jak jsem je dostával.

 1. Temple of Ikov (55)
 2. Shield of arrav (60 + lampa 1.000 exp)
 3. Observatory quest (65)
 4. Merlin crystal (70 + lampa 1.000 exp)
 5. Demon slayer (75)
 6. Grand tree (80)
 7. Tail of two cats (85)
 8. Making history (90 + lampa 1.000 exp)
 9. In aid of the Myreque (95)
 10. Rune mysteries (100)
 11. Hazeel cult (105)
 12. What Lies Below (110 - konec mého 1. rozhovoru)
 13. Kniha Dagon'hai history (115 - kdo nemá What Lies Below tak ji asi nenajde)
 14. Ghostly Robes mini-quest (125 + lampa 10.000 exp)


Nahoru


Podzemí - test znalostí

Poblíž schodiště v podzemním komplexu si promluvte s Orlando Smithem (" Sure thing ")Najdete zde 14 exponátů a postupně musíte podstoupit 14 testů. Plnit je můžete dle libosti a za každý dostanete 2 kudos.V testu dostanete 3 otázky z 6-ti možných a následující seznam je převzat z jiných webů. Za jakékoliv chyby neručím, ale pokud mi pošlete opravu, rád doplním o chybějící nebou špatnou otázku/odpověď. Neběhejte bezhlavě od jednoho exponátu ke druhému, ale snažte se jít popořadě, ať na něco nezapomenete.

Nahoru


Řešení testu

Na mapce máte rozložení exponátů a pro odkrytí otázek (šedé) a odpovědí (bílé) klikněte na příslušné jméno zvířete.Severní část

Lizard

Battle tortoise

Dragon

Wyvern

Východní část

Snail

Snake

Monkey

Sea slug

Jižní část

Terrorbird

Kalphite Queen

Západní část

Mole

Penguin

Camel

LeechNahoru


Odměna

Některé odměny dostáváte během plnění a jak je získat máte popsáno v textu. Pro lepší přehlednost je uvedu i zde:

 1. Podzemí - test - 1.000 exp do Hunter a Slayer při splnění všech 14-ti kvízů
 2. Přízemí - archeologie - možnost používat očarovaný ruby necklace jako teleport do Digsite
 3. Horní patro - 1.000 - 3.000 exp dle výběru a při splnění celého úkolu bonus 10.000 dle výběru


Další část odměny je závislá na celkovém součtu nasbíraných kudos. Podle informací které jsem sehnal není prý možné vybírat tuto část vícekrát. Takže když si ji vyberete například po nasbírání 140 kudos, následně doděláte pár questů a butete mít 151+ , tak už nevyšší kategorii nedostanete. Má-li někdo jinou zkušenost, dejte vědět. Ale jak jsem psal na jiném místě, nesplňujete-li požadavky pro rozhovor v patře (questy) , tak snad není důvod celý tento mini-quest začínat. Bez poslední kategorie 151+ jsou odměny zanedbatelné.

Až si budete chtít odměnu vybrat, zajděte do přízemí a v severo-západní části poblíž shodů do sklepa si promluvte s Information Clerk. Po odsouhlasení (" Yes ") jsou expy Vaše a údajně se kategorie sčítají (například za 130 kudos dostanete expy do mining z kategorií 51+ a 101+).

 1. 51+ kudos
  1. 1.000 mining

 2. 101+ kudos
  1. 2.500 mining
  2. 2.500 crafting

 3. 151+ kudos
  1. 4.000 crafting
  2. 4.000 hunter
  3. 4.000 slayer
  4. 4.000 prayer
  5. 4.000 smithing
Nahoru


Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2

Bude-li nějaký technický problém s návodem, využijte formulář. Stejně tak mi pošlete zprávu je-li návod použitelný a srozumitelný, kde jste se zasekli, co bych měl ještě doplnit, opravit a podobně.

Odpovím pouze E-mailem , nikoliv ve hře. Upozorňuji že tento formulář je určen výhradně pro tento článek.

 RS account :

 E-Mail :