Temple of Ikov

Obtížnost : střední - těžká

Požadavky :

 1. 42 Thieving
 2. 40 Ranged
 3. Schopnost porazit Fire warrior (84 lvl) ranged stylem. Používá magic útok.

Nezbytné věci :

 1. Yew nebo magic bow
 2. Lit candle - zapálená svíčka
 3. 20 Limpwurt roots
 4. Knife - nůž na fletching

Doporučené věci :

 1. Několik Ardougne teleportů
 2. Melee protect - prayer lvl 43 + několik prayer restore / s-restore potionů
 3. Jídlo

Výbava: Ranged a na část questu se hodí Melee.

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 10.500 Ranged exp
 3. 8.000 Fletching exp


  Mapa Ardougne


 1. V hospodě na severo-západě East Ardougne si promluvte s Lucienem (" I'm a mighty hero ") , (" Whats the reward ? ") , (" That sounds like a laugh ") a dostanete od něj amulet - pendant of lucien. Ten si nasaďte a noste po celou dobu questu na sobě. 2. knife Pro tuto část si vše odložte a vemte si pouze amulet , zapálenou svíčku a Ardougne teleport pokud nechcte jít zpět po svých. Pak se vydejte z města severo-východním směrem (jižně od ranged guildy) do dungeonu.


  mapa dungeonu


 3. Proběhněte od vstupu směrem na západ až do míst kde se cesta zužuje a stáčí ke schodům. Sejděte dolů (nutný zdroj světla) a v rohu pomocí nože odstraňte pavučinu (use knife -> web). Za země seberte boots of lightness, nasaďte si je (snižují celkovou váhu o 4 kg) a vraťte se o patro výše do centrální části. 4. Jděte přes severní bránu a kolem skeleton (lvl 45) přejděte lávku na západě. Podmínkou úspěchu je mít celkovou váhu pod 0 KG , což by neměl být problém. V jižní části místnosti seberte páku - lever a na další část questu se jděte připravit do banky. Z lávky se dá prý spadnout i s váhou pod 0 Kg , ale mě se povedlo přejít bez problémů. 5. Výbava na další část se určuje špatně. Zhruba 5-10 minut se budete pohybovat mezi spiders (lvl 61) a hledat ice arrows. Je to nudná pasáž, ale pokud se vydáte v melee oblečení, budete se vracet do banky pro ranged výbavu. Já si vzal rovnou ranged (Yew/Magic bow - vlastní šípy nepotřebujete) , 10 monkfish a 5 s-restore. S tím jsem si bohatě vystačil. Nezapomeňte na amulet a páku kterou jste našli. Jdete-li rovnou v ranged výbavě a do inventáře nacpete i 20 Lipmů, tak si ušetříte jednu cestu (dungeon-banka-dungeon).

 6. Poblíž místa kde slezete do dungeonu dejte páku kterou máte v invetáři na zeď (use lever -> lever bracket) a stiskněte ji dolu (pull lever). Teď můžete projít jižní bránou do "sněhové" části podzemí. 7. Zde je 6 výklenků a v každé truhla (open + search). Náhodně najdete několik ice arrow a umístění a počet je různé. Nalezené množství je velmi malé (1-6) a na poražení Fire warriora při ranged lvl 40 bude zapotřebí cca 35+ , ale při boji se šípy dají zbírat a tak by mohlo stačit nazbírat tak 15-20. Společnost mi dělali spidres (lvl 61) a bez prayeru mi jídlo mizelo celkem rychle (combat staty kolem 45). Choďte od truhly k truhle dokud nenajdete 15+ šípů a pak můžete tuto část dungeonu opustit. 8. Na následující souboj kromě ranged výbavy, ice arrow a magic protect doporučuji (dle zásoby prayer lahví) používat i prayer zvyšující ranged. To zejména u slabých lukostřelců pod 50 lvl. Pokud prý Fire warriora nezlikvidujete v "určitém" čase, tak se souboj přeruší. Mě se to nestalo a použil jsem yew bow , accurate styl + prayer pro ranged. Pokud se po sbírání ice arrows vracíte do banky, můžete si vzít rovnou i 20 limpwurts root. Ty budou potřeba hned po souboji jako poplatek za přenesení do další části dungeonu.

  Upřesnění od jiného hráče:
  Fire guarda jsem s ranged levelem 68, defence 72 a red d'hides zlikvidoval bez prayeru, aniž by se do mě jedinkrát trefil. Používá jen fire strike, tzn. že max hit by měl být kolem 10.

 9. Jste-li připraveni, projděte opět do místnosti se skeletony (severní brána) a na severu najdete páku. Tu nejprve zbavte pasti (search for traps lever) a pak stiskněte (pull lever). Spadnete-li , Vaše zdraví to odnese za 20 HP.

 10. Od páky jděte na západ do místnosti z šedivou podlahou. Zapněte si magic protect (bez něj nevím za kolik umí hitovat - prý max 10) a až se pokusíte otevřít druhé dveře, vyrukuje na Vás Fire warrior. 11. Až zlikvidujete protivníka, projděte skrz dveře a kousek od nich promluvte s Wineldou. Máte-li u sebe 20 Limpů, automaticky Vás přenese přes lávový potok. 12. Za lávou běžte na sever, kolem dveří ,a pak až na jih kolem Lesser demon. Na zemi seberte shiny key a vtraťte se zpět k místu kde jsou dveře do nejsevernější místnosti. 13. Přes zeď projděte (push wall) a zde se návod podle jiných webů větví. Máte na výběr přidat se na stranu Guardianů nebo Lucienta.

  1. varianta začíná tak, že si sundáte Lucian amulet , promluvíte s Guardian of Armandyl a měli by jste dostat jiný amulet se kterým jste schopni zaútočit na Lucienta

  2. varianta je nechat si nasazený Lucient amulet a sebrat hůl ležící na stole v malé místnosti což prý znamená vypořádat se se všemi Guardiany , protože nejde sebrat do té doby , pokud je kdokoliv v místnosti.

  Já jsem obě varianty spojil dohromady a nejprve jsem si sundal lucient amulet, promluvil s Guardian of Armadyl (" I seek the staff od Armandyl ") , (" Lucient will give me a grand reward for it ") , (" How dare you call ma a fool ") a pak na ni zaútočil. Nakonec jsem sebral staff of Armadyl. Nikoho jiného jsem zabíjet nemusel. Podle několika ohlasů stačí zlikvidovat pouze toho kdo je v té místnosti s holí a vždy tam byl jen jeden.

  Tip od jiného hráče: ...Ja jsem mel u staff of Armadyl tri strazce. Nemohl jsem je zabit, tak jsem je vsechny prevedl do druhe mistnosti a hul jsem si v klidu vzal... (Bigplast: toto jsem vyzkoušel také. Zaútočit, krokem je odvést za bedny a během se vrátit. Takto se vedle zasekli a hůl byla volná. 14. Až získáte staff of Armadyl nebo amulet of Armadyl , tak se dopravte do domku mezi Varrockem a Egeville.


  Domek Lucienta


 15. Máte-li hůl tak mu ji předejte (" Yes! Here it is ") - moje volba - nebo si nasaďte pendant of Armadyl a zlikvidujte ho. Po předání hole je quest u konce a pravděpodobně tomu tak bude i po souboji.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru