In Aid of the Myreque

Obtížnost : Střední - těžká a dlouhé

Požadavky :

 1. Nature spirit
 2. In search of the Myreque
 3. 15 Mining
 4. 25 Crafting
 5. 7 Magic

Nezbytné věci :

 1. 1 ks jídla - nutný pro vstup do města
 2. Pickaxe - krumpáč
 3. Spade - rýč
 4. 1-5 Bucket - prázdný kýbl a pro rychlejší průběh doporučuji mít všech 5
 5. 11 Planks - ke koupi v Mort'tonu po splnění questu Shades of Mort'ton. Nutné sérum pro prodavače (207 / 208)
 6. 45 Nails - hřebíky mohou být libovolné a při úklidu základny jich několik najdete. Nezaručuji že jich bude dostatečné množství.
 7. Hammer - kladivo
 8. 10 Snails nebo 10 Mackerels - až podle průběhu questu
 9. 4 Tinderbox - zápalky
 10. 10 Bronze axes koupíte u Boba v Lumbridge
 11. Swamp paste - ke koupi v Mort'tonu po splnění questu Shades of Mort'ton. Nutné sérum pro prodavače (207 / 208)
 12. 2 Steel bars
 13. 1 Coal
 14. Silver sickle(b) - dopručené jsou 2 a jako druhý lze použít i neočarovaný. O druhý během questu přijdete a jako alternativní zbraň lze prý použít meč Silverlight
 15. Soft clay - namočený clay ve vodě
 16. Cut saphire
 17. Mithril bar
 18. Silver bar
 19. 1 Water rune
 20. 1 Cosmic rune
 21. Rope - lano

Doporučené věci :

 1. Jídlo
 2. Druid Pouches - proti hnilobě jídla v bažinách.
 3. Ectophial teleport
 4. S-attack + S-strength potion
 5. 15 Stew - toto jídlo koupíte v Seers hospodě od hostinského
 6. Aplikované "pernament" Serum 208 nebo jedno sérum 207 pro Razmireho v Mort'tonu
 7. Steel výbava o kterou přijdete (chainbody, medium helm a legs)

Výbava: Co nejlepší melee výzbroj

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 2.000 exp Attack
 3. 2.000 exp Defence
 4. 2.000 exp Strength
 5. 2.000 exp Crafting
 1. Pro první cestu si vezměte asi 1.000 GP, 1-5 Bucket, 11 planks, swamp paste (kdo může nakupavat v Morttonu, tak mu stačí peníze) , 45 nails (libovolné hřebíky), hammer, pickaxe, spade, minimálně 1 ks jídla a prý může být libovolné. Pokud nepoužíváte druidic pouch, vyplňte zbytek inventu jídlem. Pro vstup do města je nutný právě alespoň 1 ks jídla. Pokud se Vám cestou zkazí (rotten food) , tak se budete muset vrátit. Pro vlastní potřebu na doplnění zdraví jídlo zatím nepotřebujete a také bude zapotřebí nějaké volné místo pro úklid nové základny. Pak se vydejte do podzemní základny pod bažinou. Vstup je za hospodou v Canfisu. Dole projděte zdí (search wall) a kousek na jih je ve výběžku průchod (squeeze-past stalagmite).

 2. Uvnitř promluvte s Veliaf Hurtzem a řekněte mu že chcete do jeho organizace (" I' want to join your organisation ") a vyslechněte si něco z historie (" Ok, tell me this information... "). Potom získejte informace o úkolu (" Can you tell me about the job ? ") a budete-li souhlasit (" Ok, I'll do the job "), další kroky povedou do nového města Burgh de Rott na jihu bažin. 3. Až dojdete k bráně, budete zasypáni sprškou shnilých rajčat a vstoupit Vám nedovolí, protože si myslí že chcete jejich jídlo a krev. Přes plot pokecejte s Florinem (" Ok, goodbye ") , potom dejte jeden kousek jídla do bedny poblíž brány (use [jídlo] -> open chest) a můžete vejít přes bránu. 4. Za branou znovu pokecejte s Florinem (" Are there any 'out of the way' places in here ? ") , (" Ok, goodbye ") a teď budete potřebovat nějaké místo v inventáři. Teoreticky by to mělo jít i s 1-2 volnou pozicí, ale v jeden moment jsem našel 5 druhů hřebíků a tak je docela možné že Vám hra oznámí nedostatek místa.  Úklid hospody

 5. Prvním úkolem je vyčištění sklepa místní hospody který bude sloužit jako nová základna. Hospoda je jihovýchodně od brány a ke vchodu do sklepa se dostanete přelezením malé zdi (climb-over broken down wall). Pak odstraňte nepořádek na poklopu (Use ... pickaxe -> rubble) , poklop otevřete a slezte dolu. 6. Zde bude potřeba uklidit 15 hromad bordelu a odnosit v kýblu. Hromady vykopete pomocí krumpáče (mine Rubble) a potom použijte rýč (use spade -> Rubble). Pokud máte s sebou méně než 5 kbelíků, musíte je vysypat venku na hromadu v jihozápadní části za hospodou (use bucket of rubble -> Rubble pile) a pak se vrátit. Do jednoho kýble se vejdou 3 hromady a při kopání najdete pár věcí jako je broken glass, nails různých typů a také svitek který si přečtěte (asi nepovinné). Tento svitek jsem si v inventáři nechal a ostatní věci ihned po nakopání můžete dropnout. Tento "bordel" časem zmizí a pro průběh questu to nemá vliv.

  Po vykopání 15-té hromady se zobrazí krátká animace s pohledem na zeď kterou lze potom prohledat (search Plague - nepovinné)

 7. Potom si promluvte s Razvanem který se poflakuje kolem hospody (občas i uvnitř). Až mu řeknete že máte práci hotovou, ještě vyberte volbu (" I'd like to help fix up the town ") , (" Ok, thanks ") a další prací bude oprava místního General shopu. Pro jistotu zkontrolujte průběh questu.

  Oprava general shopu

 8. Promluvte s prodavačem Aurelem v severní části města (" What should I' do now ? ") , (" Ok, thanks ") a první část úkolu bude spočívat v opravě střechy a zdi. Na opravu budete potřebovat hřebíky, kladivo (hammer) a 6 prken (planks). Prkna a kladivo si můžete koupit v general shopu kousek na sever v Mort'tonu a máte-li místo, kupte rovnou 11 a k tomu 1 swamp paste. Z inventáře můžete vyházet kýble, broken glass, sutinu i nalezené hřebíky (nechte si 45 ks pro opravu). 9. Vylezte po žebříku (vedle vchodu) na střechu a použijte na díru prkna (use plank with broken roff). Potom slezte dolů a na pravo od vchodu opravte díru ve zdi (use plank with damaged wall). Pak jděte znovu pokecat s prodavačem. 10. Bude spokojen s odvedenou prací, ale zatím nemá co prodávat. Vyberte volbu (" What should I' do now? ") , (" Ok, thanks ") a dostanete za úkol přinést pár věcí do začátku. Jde o 3 věci a přesně nevím jestli jsou všechny generovány náhodně. V návodech se píše pouze o variantách 10 snails nebo 10 mackerel a k komu3 tinderbox + 10 bronze axe . Pro tento náklad dostanete na cestu i přepravní bednu, do které můžete vše nacpat a potřebné místo je vždy jen jedna pozice v inventáři. 11. V libovolné bance (ta místní je zatím nepoužitelná) si vezměte 3 tinderbox, 10 bronze axe a pokud máte z úkol mackerels, tak i ryby a dejte je do krabice (use ... with...). Mackerels se dají se lovit v Catherby a možná jsou i ve Fishing shopu tamtéž. Já si je tam před questem koupil a nemusí být vařené (raw). Pokud máte za úkol sehnat Snails, cestou zpátky jich je v bažinách dostatek a můžou být různého druhu. Ze zabitých "šneků" seberte jen maso (Fat snail, Thin snail atd..) a dejte do krabice. Vše se dá sehnat v Grand Exchange.

 12. Rozhovorem s Aurelem krabici předáte a bude Vám nabídnuta další práce. Optejte se o co jde (" What should I' do now ? ") a za úkol dostanete opravit banku.  Oprava banky

 13. Běžte k bankovní přepážce (banka je na jihu města) , prohlédněte ji (search bank booth) a pomocí prken hřebíků a swamp paste ji opravte (use plank -> Bank booth). Dále je potřeba opravit rozbořenou zeď na západní straně (use plank with damaged wall) 14. Promluvte s Corneliusem. Také bude s provedenou prací spokojen a potom se ho optejte co máte dělat dál (" What should I do now ? "). Banka je opravena a bude třeba sehnat nějakého bankéře. V další volbě by se měla objevit možnost (" Do you fancy the job ? ") a po vybrání této volby s počátečními rozpaky Cornelius přjime práci bankéře a přesune se za přepážku. Od této chvíle můžete banku používat.

  Pozor!. Volba (" Do you fancy the job ? ") se možná zobrazuje v úvodním dialogovém výběru až po návratu z rozhovoru volbou (" What should I' do now ? ") nebo (" How did everyone come to be here ").

 15. Oprava furnace

 16. Západně od banky si promluvte s Emilií (" What should I' do now? ") , (" Ok, thanks ") a řekne Vám o staré a nefunkční tavírně (furnace). Z banky si vezměte 2 steel bary, 1 coal, tinderbox a jděte odtud na východ. 17. Furnace pomocí steel barů opravte (use steel bar -> furnace), dejte do ní kus uhlí (use coal ->...) a zapalte (use tinderbox ->... ). Po zapálení ohně následuje animace s upíry.

  Boj s upíry

 18. Zbavit se jich bude další úkol a před bojem si vezměte nějakou výbavu (nejsou moc odolní) , ale jako zbraň musíte používat Silver sickle (prý lze použít i meč Silverlight nebo crossbow + silver bolts). Nevím jestli je nutné použít blessed - (b) a možná stačí "obyčejný". Já jsem používal (b) z questu Nature spirit.

 19. Jděte do General shopu, promluvte s Gadderanksem a prozradí Vám že místním obyvatelům pijou krev (doslova). Prohoďte pár slov s Wiskitem a ten jeho slova potvrdí. 20. Teď si promluvte s jedním z ochránců - Vampyre Juvinates a potom by u všech tří měla být aktivní volba "attack". Nejdříve se vypořádejte s Gadderanksem (lvl 35) a potom s ochrankou (50 + 54 lvl). V průběhu boje se na pomoc přidá i Veliaf Hurtz. Nakonec promluvte s ležícím Gadderanksem a potom Vám Aurell podá Gadderanks' hammer který zůstal ležet na zami (pro průběh questu jsem ho nepotřeboval) 21. Promluvte si s Veliaf Hurtzem a řekne vám, že se s ním máte sejít v jejich základně a probrat další kroky (tam kde začínal quest - poklopem za hospodou v Canfisu) Než se vydáte na cestu, pročtěte si odstavec "příprava na boj" a věci na následující souboj si vemte rovnou.  Cesta na základnu

 22. V základně si nejdříve promluvte s Veliaf Hurtzem (" What are you going to do now ? "), potom s Polmafi Ferdygrisem a nakonec s Radigad Ponfitem. Pak znovu s Veliafem (asi nepovinné) a za úkol dostanete dopravit Ivana Stroma do bezpečí v Drezel's Temple.  Příprava na boj

 23. Než se vydáte na cestu, pročtěte si celý odstavec. Cestou totiž narazíte na upíry (2x 75 lvl nebo 4x 50 lvl podle zvolené cesty) a pokud Ivanovo zdraví klesne přibližně na 20 %, opustí boj a musíte se pro něj vrátit na základnu. V návodu jsem viděl fotku "safe spotu" kde na Ivana údajně upíři nemůžou. Sice se mi ho podařilo tam schovat, ale problém byl že sami na mě nezaútočili a při pokusu o attakování jsem toto bezpečné místo odkryl, Ivan mě následoval a po jeho napadení už ho nemůžete chránit vlastním tělem a do konce boje nevydržel. Možná by šlo na upíry poslat libovolné kouzlo pro "vtažení" do boje bez nutnosti opustit místo.

  První část vybavení spočíva v brnění a zbrani. Sice může Ivan nosit jen steel chainmail, steel platelegs, steel medium helm a pro boj stejně jako vy Silver sickle (nemusí být blessed), ale každý bodík co upírům nadělil a s pomocí brnění dokázal odvrátit mi neuvěřitelně pomohl. Zbraň a zbroj mu dejte postupně (use ... with Ivan). 24. Druhá a podstatná věc je jídlo které mu můžete dát a při boji si sám doplňuje zdraví !!! . Jediné co mu můžete dát (cooked samozřejmě) je snails, salmon, slimy ell a stew. Jídlo předáte opět pomocí "use..." a pobere maximálně 15 ks. 25. Upíři se vždy soustředí na Ivana (pokud ho nepokryjete tělem) a tak jídla jsem pro sebe moc nepořeboval a s melee protect ani není nutné, a při boji je vhodné použít i prayer pro zvýšení síly a attacku. Na to mi stačilo cca 5 prayer(3).

  Cesta do Drezel's Temple

 26. Pokud jste vy i Ivan vybaveni, promluvte s Ivanem a zobrazí se mapa na které jsou 2 tlačítka.

  Route1 je kratší a cestou potkáte 2 upíry (75 lvl). Pokud v boji neuspějete, východ z lokace je kousek na západ od banky v Canfisu. Tuto cestu doporučuji pro silnější combaty a sám to mohu potvrdit že jde o lepší volbu než v druhém případě

  Route 2. Tam potkáte 4 upíry (lvl 50) , ale pokud neuspějete, je cesta do podzemní základny delší. Tato cesta je vhodná pro slabší combaty, ale upíři Vás mohou obklíčit a pak Ivan vydrží jen chvilku. Sice jsem to dělal s druhou postavou 4x a kupovat 60 Stew v Seers bylo šílené, ale proti 2x75 jsem neměl šanci (combat staty kolem 45). I silnější hráči potřebují proti 4x50 trochu štěstí, protože srp není moc dobrá zbraň. Sami na upíry při obklíčení nestačíte a Ivan hltá jedno jídlo z druhým. 27. Bude-li boj neúspěšný, prohledejte zem u místa vchodu a zvolte Escape exit path. Potom se opět vydejte na základnu za Ivanem, pokecejte a jde se znovu. Nezapomeňte ale na další porci jídla (zbroj a i srp mu zůstanou) 28. Po úspěšném boji se ocitnete východně od chrámu a Ivan Vám poděkuje za pomoc. Také dostanete dalši instrukce jak pokračovat dále. 29. Sejděte poklopem do podzemí chrámu, promluvte s Drezelem a na konci dialogu musíte dostat klíč. Pokud ne, zkuste pokecat i na jiná témata.

  1. Talk about something else
  2. Veliaf told me about Ivandis
  3. Is there somewhere that I might get more information about Ivandis ?
  4. The lives of those pitiful few left in Morytania could rest on this !
 30. Klíč použijte na východní část zdi mezi regály (use key -> keyhole) a za Vámi se otevře poklop kterým sejděte do knihovny. 31. V knihovnách najděte 3 knihy které prolistujte. Pak si v bance si vezmte kladivo (hammer), soft clay, cut safír, Mithril bar, Silver bar, 1 Water a Cosmic runu, lano (rope) a teleporty k libovolné tavírně a zpět do Canfisu (ideální je Ecto teleleport) a jděte znovu do podzemí za hospodou v Canfisu. Použijte kladivo na dřevěnou zábranu (use hammer -> Wooden boards) a vstupte. 32. Na východě najdete hrobku. Použijte na ni soft clay (use soft clay -> tomb) a získáte hliněnou formu. 33. Použijte na pec (furnace) Mithril bar a vyberte Make Silvtril Rod (musíte mít mithril bar, silver bar, formu a safír v inventáři). Potom výrobek očarujte (saphire enchant lvl-1) 34. Vraťte se do podzemí Drezel Temple a jděte do centrální části se sloupy. Na studnu uprostřed, máte-li rope (lano), použijte Rod (use silvthril rod -> Well) a po chvilce získáte Rod of ivandis(10) 35. Poslední cesta vede zpět do Burgh De Rott. Ve městě sejděte do podzemí hospody kde jste uklízeli 15 hromad bordelu a použijte Rod of ivandis(10) na Veliafa Hurtze. Tím je quest u konce.
Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru