Grand tree

Obtížnost : Střední

Délka : Dlouhé

Požadavky :

 1. 25 Agility
 2. Schopnost zabít Black demona (172 lvl) Půjdete-li jako ranger nebo mage, můžete vyžít safe spot kam na Vás nemůže

Výbava : Magic a Ranged zvládnou Demona i bez prayeru. U melee stylu bych doporučoval slabším postavám Prayer 43 - melee protect

Odměna :

 1. 5 quest point
 2. 7.900 Agility
 3. 2.150 Magic
 4. 18.400 Attack
 5. Možnost těžit v Grand tree mine
 6. Zpřístupněn dopravní system Gnome air.
 1. Pro začátek si vemte trochu jídla, 1.000 GP, několik telepotů do Ardougne nebo Seers (Camelot) a v Tree gnome stronghold promluvte s King Narnode (" You seem worried, what' up? ") a pak sejdete (automaticky) do podzemních prostor. 2. Tam se dozvíte, že se stomem není něco v pořádku a domnívají se, že jde o lidskou sabotáž. Nabídnete-li pomoc (" I'd be happy to help ") dostanete bark a translation book. 3. Východně od Yannile je poloostrov a v horním patře promluvte s Hazelmere. Sice bude mluvit zvláštním jazykem, ale nakonec dostanete Hazelmere's scrool. Ten je také nesrozumitelný, ale podle knihy by šel přeložit. 4. Svitek odneste zpět ke králi a zaptá se Vás jestli jste mluvili s Hazelmerem a rozumíte tomu co povídal. Odpovídejte v tomto pořadí:

  1. I thing so!
  2. None of the above
  3. None of the above
  4. A man came to me with the King's seal
  5. I gave the man Darconia rocks
  6. And Darconia rock will kill the tree
 5. Teď musíte najít hlavního strážce jménem Glough. Toho najdete jižně od vchodu do Grand tree, pár kroků severně od "transportní" značky. Vylezte po žebříku a promluvte s ním. Ten zrovna jí a moc se nebude chtít bavit. Nakonec Vás pošle zpět za králem. 6. Poté co si promluvíte s Králem, jděte do nevyššího patra stromu a promluvte s vězněm v cele - Charliem. Když se ho zeptáte proč chtěl zničit Grand tree, bude zpočátku na Vás koukat co že to povídáte, ale nakonec se dozvíte , že Glough mu zaplatil za menši službičku a potom ho nechal uvěznit. Nakonec Vám řekne ať se porozhlédnete v jeho domu. 7. Vraťe se do Gloughova domu a nejprve otevřete a pak prohledejte cupboard. Najdete deník a pak si promluvte s Gloughem. Během rozhovoru mu řeknete o jeho "účasti" na pokusu zničit Grand tree, ale se slovy že je velitelem stráží Vás nechá uvěznit . 8. Ve vězení pokecejte s Charliem a nakonec přijde Král s omluvou. Z vězení budete propuštěni a také dostanete povolení použít místního pilota k dopravě na ostov Karamja. V rozhovoru s pilotem vyberte (" Take me to Karamja please! ") a v monentě budete přepraveni na východ ostrova. 9. Jděte na jiho-východ, zkuste otevřít bránu, ale Shipyard worker Vás zastaví. Na dotaz proč chcete dovniř odpovězte (" Glough sent me ") a hlídač bude chtít heslo. Postupně odpovídejte Ka-Lu-Min a budete vpuštěni. 10. Ve východní části přístavu promluvte s Foremanem (lvl 23 a má i volbu attack). Řeknete mu že Vás posílá Glough, ale nějak se mu to nebude líbit. Požádá Vás abyste ho následovali do jeho kanceláře.  Pak Vám položí 3 otázky (možná v jiném přadí než jsou uvedeny) a na ně odpovězte takto:

  1. Sadly his wife is no longer with us!
  2. He loves worm holes
  3. Anita


  Pak se dozvíte, že Glough si nechává dělat loďstvo pro 300 vojáků, které bude schopno napadnou Port Sarim. Také dostanete svitek pro Glougha na kterém je sepsána jeho zakázka a požadované množství dřeva pro výrobu lodí. 11. Zpátky se do Grand tree letadlem nedostanete a nejrychlejší cesta je pomocí Spirit tree z questu Tree gnome village. Pokud půjdete standartní cestou přes bránu, budete potřebovat jako úplatek 1.000 Gp, protože už Vás "normální" cestou stráže nepustí. Glough už asi cítí že se proti němu něco chystá a zmobilizoval všechny stráže a ty mají zakázáno pustit člověka na jejich území. Nemáte-li možnost využít Spirit tree, promluvte si s Femi poblíž brány a za cenu 1.000 Gp (" Ok then, Here you go ") Vám nabídne převoz v sudu na jeho káře (s poslední postavou to šlo zadarmo) . 12. Uvnitř ale nechoďte za Gloughem, a seznam který máte z Karamji jděte ukázat Králi. Řeknete mu že za vším podle Vás stojí právě Glough. Král tomu ale nechce uvěřit a nebude se chtít dál bavit. 13. Jak se zdá, jediným kdo Vám v této chvíli věří je vězeň Charlie. Promluvte si s ním a zmíní se o truhle kterou má Glough ve svém domku a také o klíči který by měla mít jeho přítelkyně Anita. 14. Anita má domek západním směrem. Promluvte s ní a požádá Vás o doručení klíče. 15. Pak se vydejte opět za Gloughem a otevřete jeho truhlu (use key -> chest) a po prohledání najdete plán invaze. 16. Svitek odneste Králi a ten Vám řekne že při prohledání domu našli 4 dřevěná písmena. Ty od krále dostanete (nutné 4 volná místa v inventáři) a nastal čas vybavit se na boj s demonem (172) lvl. 17. Pokud holdujete Ranged nebo Mage stylu, jste ve výhodě. V místě boje najdete bezpečné místo a není potřeba prayer protect. Demon útočí výhradně melee stylem a rozhodnete-li se pro hrubou sílu, nezapomeňte na prayer potion a hodit se bude i super set.

 18. S bojovou výbavou a písmeny od Krále jděte do Gloughova domu a vedle truhly kde jste nalezli plán invaze, je strom po kterém vylezte nahoru (climb-up tree). V horním patře položte postupně písmena tak, aby dala slovo TUZO a můžete vstoupit poklopem který máte hned za zády. 19. Dole promluvte s Gloughem a ten už Vás má plné zuby. Za chvilku přijde jeho pomocník a hned jak to bude možné, schovejte se mezi 4 skály v jiho-východním rohu (platí pro Mage a Ranged). Zde jste v bezpečí a v klidu se vypořádejte s Black demonem. Při posledním plnění mě to po dialogu hodilo zpět a musel jsem lézt znovu dolu. 20. Pokračujte západním směrem až najdete Krále. Promluvte s ním a postupně mu vylíčíte co se stalo. Mezi dialogy jsou přestávky a pokračujte v rozhovoru až do doby, než Vás Král požádá o nalezení Daconia rock. 21. Jde o náhodné místo generované pro každého jinak a místo na mapě s největší pravděpodobností nebude souhlasit. Prohledejte celé podzemí a něke určitě bude. 22. kámen najdete, odneste ho ke Králi a po děkovné řeči, během které Vám také zpřístupní důl v severní části, je quest u konce. Do dolu se dostanete po skončení questu poklopem, který je v přízemí Grand tree.Podle návodu od Endragonna přepracoval a doplnil Plastick2.

Nahoru