Throne of Miscellania

Obtížnost : Lehké, středně dlouhé

Požadavky :

 1. Fremenik trials
 2. Hero's quest

Nezbytné věci :

 1. Peníze - cca 200gp
 2. Iron bar
 3. Flowers - dají se vypěstovat pomocí mithril seeds z questu Waterfall nebou koupit na tržišti za 15 GP
 4. Normal log nebo sekeru na dřevo
 5. Libovolný prsten - s/bez drahokamu a může být i očarovaný. Přijdete o něj, tak stačí levný.
 6. Hráči za mužskou postavu libovolný luk
 7. Hráči za ženskou postavu cake (koláč) - seženete na náměstí v Ardougne
 8. Jeden předmět z následujícího seznamu podle druhu pomoci při získávání popularity:

  1. Pickaxe - 30+ Mining
  2. Axe - 45+ Woodcutting
  3. Harpunu nebo lobster pot 35+ Fishing
  4. Silver sickle z questu Nature spirit (asi bez požadavků)

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. Vláda nad královstvím Miscellania


  Mapa ostrova


 1. Vemte si vše potřebné pro quest a vydejte se na severní molo v Rellece. Promluvte s námořníkem a ten Vás převeze na ostrov Miscellania (" Let's go! ") Rychlejší variantou je použití Fairy rings - CIP 2. Vydejte na západ a v jižní části hradu vyjděte po schodech. V 1. patře jděte přes dvoje dveře do centrální místnosti. U druhých Vás zastaví stráž a projít lze až po dialogu. 3. Promluvte s King Vargasem (" If I may be so bold ") a dostanete za úkol dohodnout mír s druhým ostrovem Etcetria a také musíte dostat souhlas ke svatbě s princem (nebo priceznou podle toho za jakou postavu hrajete) 4. Dojděte na druhý ostrov a v 1. patře si promluvte s Queen Sigrid. Důvodem sporu je, že Vargas neuznává Etcetria jako samostatný národ. 5. Běžte za Vargasem, ale on tvrdí že za sporem je hymna Etcetrie urážející obyvatele Miscellanie 6. Na nic nečekejte a vyražte za královnou. Ta Vám hymnu zaspívá, ale když ji požádáte aby ji změnila odpoví, že nemá nikoho kdo by ji sepsal. 7. Zajděte za Brandem kterého najdete v pokoji jižně od Vargase a poproste ho o novou hymnu. Během chvilky ji složí, zaspívá a předá napsanou na kusu papíru - Awful anthem. 8. V místnosti s králem si promluvte s Advisor Ghrimem a ten hymnu upraví aby vyhovovala královně. Hovor jsem ukončil (" What am I meant to be doing again ? ") a poté budete mít v inventáři good anthem 9. Upravenou hymnu odneste královně. Ta se ji bude líbit a zbývá nechat podepsat smlouvu kterou dostanete. 10. Dojděte s treaty (svitek) ke Králi, ale bohužel smlouvu nemá čím podepsat a tak dostanet za úkol sehnat pero. 11. Zajděte do místní kovárny v severní čáasti a promluvte s Derrikem (" I have a slightly strange request ") a z jednoho iron baru Vám vyrobí hrot pera - giant nib. Hrot přidělejte na kus dřeva (use giant nib -> log) a pero je hotové. Nemáte-li log, kolem je dostatek stromů.

 12. S perem skočte za králem a smlouvu podepíše. Není třeba ji nikam nosit, protože si ji nechá a zároveň se Vás zeptá jak jste na tom s námluvami. 13. Návod pro ženské postavy:

  Následující část je pouze hrubý postup a nikoliv podrobný návod. Dialogy kterých je zde velmi mnoho jsem proklikal metodou pokus/omyl a neumím určit ty pravé.

  1. Promluvte s Brandem a po prvním dialogu mu dejte kytky (use flowers -> prince Brand) a potvrďte (" Yes ")

  2. V následující části musíte s princem mluvit, používat emote (tleskání, tanec...) a rozhovory většinou musíte začít znovu (talk). Po každém pokusu mu zkuste dát cake a pokud ho nepřijme - I couldn'd possibly accept this, zvolte jiné dialogy/emote. Pokud cake přijme - Is this for me ? Really ? , tak nabídku opět potvrďte Yes  3. Následující část je obdobná a bavte se s princem až do doby kdy se neobjeví žádná volda dialogů a jediné co řekne je - Hello, dear. Potom použijte emote blow kiss.  4. Poslední co musíte předat je prsten. Zkuste ho věnovat (use...) hned po kiss blow emote popřípadě znovu volte dialogy. Pak už by měl princ svolit ke svatbě

 14. Návod pro mužské postavy:
  Neměl jsem možnost vyzkoušet a text je ponechán z původního návodu. Princip je stejný jaku u "ženské postavy"

  Choďte za princeznou Astrid v izbe severne od kráľa. Rozprávajte sa s ňou a na všetko prisviedčajte. Keď začne hovoriť o tancovaní, použite emóciu dance. Znova sa rozprávajte a dajte jej kvety. Potom jej dajte luk a znovu sa rozprávajte. Keď vám začne hovoriť „dear“, použite emote Blow kiss. Potom jej dajte prsteň a zakončite to.

 15. Pokračování pro všechny postavy :

  Máte-li svolení, skočte za Vargasem a řekněte mu že máte souhlas ke svatbě. Ten je rád, ale musíte si ještě u místních obyvatel zvednout popularitu alespoň na 75%. Začínate na 25 % (po update je to prý 0%) zvednout si ji můžete 4-mi způsoby:

  1. Sekat maple před hradem - Woodcutting 45+
  2. Kopat uhlí v dolu na severu - Minning 30+
  3. Lovit ryby na místním molu - Fishing 35+
  4. Pomoc na místním políčku (silver sickle)


  Žádnou surovinu nedostanete do inventáře a rovnou je předáváte (automaticky) konkrétní osobě podle lokace. Získat potřebných 75% vyžaduje trochu času a u maple je třeba nasekat zhruba 150 kusů což trvalo kolem 30-ti minut (cca 0,33% / ks) . Nejrychlejší je prý mining (0,8 % / kus) , ale to mě nebavilo.

  Aktuální stav popularity Vám řekne Advisor Grim (" How do I gain the support of the population ? "). Pokud to dotáhete na 100%, hra Vám to oznámí a dále nemůžete pokračovat v získávání surovin. 16. Až budete mít 75%+ promluvte s Vargasem a quest je u konce.

 17. Po skončení questu můžete investováním do místního hosporářství vydělat nějaký ten zlaťák, ale v tuto chvíli to nemá cenu. Po splnění questu Royal trouble jsou výnosy z ostrova zajímavější a vřele doporučuji

Podle původního návodu od Endragonna sepsal Plastick2.

Nahoru