Heroes quest

Obtížnost : střední - těžká

Požadavky :

 1. Lost city
 2. Merlin’s crystal
 3. Shield of Arrav
 4. Dragon Slayer
 5. 53 Cooking
 6. 53 Fishing
 7. 25 Herblore
 8. 50 Mining
 9. 55 quest points
 10. Schopnost porazit Ice Queen (111 lvl)
 11. Pomoc od hráče z opačného gangu než je Vaše postava (shield of arrav quest)

Nezbytné věci :

 1. Luk a několik šípů (člen Phoenix gangu)
 2. Black full helm, legs a platebody (člen Black arm gangu)
 3. Fishing bailt - stačí 5-10 ks a lze koupit cestou.
 4. Fishing rod - prut na ryby lze koupit cestou
 5. Pickaxe - krumpáč
 6. Harralander herb
 7. Vial of water - lahvička s vodou
 8. Tinderbox
 9. Log - libovolné dřevo na podpal.

Doporučené věci :

 1. Antidragon shield
 2. Energy potiony
 3. Prayer lvl 43 + 1-2 potiony (prayer/s-restore)
 4. Agility 70 - není podmínkou, ale výrazně to ušetří čas.
 5. Teleporty poblíž Taverley (Fallador nebo Game necklace) Port Sarim (Glory nebo dům v Rimmingtonu)
 6. Dueling ring pro rychlý přístup do banky
 7. Antipoison pro slabší combaty

Výbava:

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. Celkem 29.232 exp rozděleno mezi 12 skillů. (1500-3000 exp / 1 skill)
 3. Přístup do Hero guildy
 4. Možnost nosit Dragon B-axe a D-Mace


 1. Pro první část si vemte pickaxe, výbavu na souboj s Ice Queen (111 lvl), několik energy potionů, teleport do libovolné banky poblíž Port Sarim (nejlépe Glory) a jděte k hero guildě, severně od Taverley.

 2. Promluvte s Achietties (" I'm a hero, may I apply to join ? ") a pro vpuštění do guildy bude chtít donést 3 věci. Prozatím se můžete rozloučit (" I'll start looking for all...") a vydejte se pro první předmět. Následující úkoly sice lze plnit v libovolném pořadí, ale první dva jsou sepsány s ohledem na časovou úsporu a do Port Sarimu při doržení postupu budete cestovat jen jednou.  Fire feather

 3. Odcestujte na vrchol White Wolf moutain kam se nejrychleji dostanete letadlem společnosti Gnome Air . Pokud máte strach z létání, můžete jít pěšky přes Taverley.

 4. Cesta ke královně je dlouhá a cestou pokáte několik Ice monster. Aby jste se vůbec dostali do dungeonu, musíte pomocí krumpáče odstranit z cesty kámen (mine rock slide - lvl 50 a lze použít pivo "dwarven stoud") 5. Pak slezte žebříkem na jižní straně (na mapě označen oranžovou barvou). Dojděte k dalšímu žebříku na jiho-západě, vylezte nahoru a na východě opět dolů (zelený žebřík). Pak následuje dlouhá cesta k další dvojici žebříků u plotu. 6. Plot překonáte přes povrch a na konci už uvidíte Ice Queen (111 lvl) Společnost ji v multicombat zóně dělají Ice warriors (57 lvl). S melee protect je to hračka a s královnou se vypořádejte . Seberte Ice gloves které z ní vypadnou a odcestujte do libovolné banky, nejlépe v Draynor village (Glory ammy). Chcete-li ještě jedny rukavice do zásoby (jsou neobchodovatelné), stačí počkat až se králova objeví a dát si opáčko. 7. Nyní budete cestovat na Entranu, takže si vše co nejde na ostrov dopravit odložte. Mimo Ice gloves které budete potřebovat si vemte Falador teleport, a pokud nemáte fishing rod a bailt, tak i pár zlaťáků na nákup. Rybářské náčiní budete potřebovat až po návratu z ostrova a není ho třeba brát s sebou.

 8. Než odjedete na ostrov, skočte si promluvit s Gerrantem do rybářského obchodu hned vedle přístavního mola v Port Sarim. Zeptejte se ho na lava ell (" I want to find out how to catch a lava ell ") a dostanete od něj blamish snail slime. Ještě si u něj můžete koupit fishing rod a bailt (5-10) a nechte se od mnicha v přístavu přepravit na Entranu.

 9. Vydejte se do severní části ostrova (západně od Law oltáře) a kolem uvidíte poletovat červeného ptáka - Fire bird (lvl 2). Když ho "poplácáte" , vypadne z něj ohnivé pírko - fire feather. Máte-li ice gloves na sobě, můžete ho sebrat a odcetovat do Falador west (menší) banky.  Lava ell

 10. Ve Faladoru si vemte herb harralander, lahvičku s vodou, blamish snail slime a fishing rod. Harralander dejte do lahvičky (harralander -> vial of water) a pak přidejte sliz (unfinished -> blamish...).
  Vyrobený blamish oil použijte na rybářský prut (obyčejný - ne Fly fishing rod) a dostanete Oily fishing rod. Oblečte si nějakou zbroj+zbraň, jídlo, antifire shield (není nutný, ale vřele doporučuji), nějaké "běhací" lahvičky. Jako návnadu budete používat bailt a stačí tak 5-10. Také si můžete vzít i tinderbox , dřevo na podpal a antipoison proti poison scorpins (20 lvl). Kdo má z jiných questů, tak také Dusty key

 11. Teď se vydejte do dungeonu západně od banky. Pokud máte agility 70 lvl, protáhněte se rourou u žebříku a kousek na jih je místečko s fishing spotem.
  Nemůžete-li použít zkratku, musíte proběhnout celým dungeonem a kdo nemá, ještě si musí zajít pro dusty key do jižní části. Tam zabijte Jailera (47 lvl) a seberete po něm klíč (jail key). 12. Pak otevřete jižní celu a promluvte s Velracem (" So... do you know anywhere...") , (" Yes please ") a dostanete dusty key.

 13. S klíčem jděte k bráně (gate) a použijte ho na ni (use...). Pak proběhněte kolem Blue dragons (111 lvl) a pokračujte na jih.

 14. U fishing spotu nahoďte udici a chytněte tak 3 Lava ell. Máte-li s sebou věci na rozdělání ohně, rovnou vše co nachytáte upečte. Pro dokončení questu stačí jeden, ale jeden špatný klik (eat) a můžete si celou cestu zopakovat. Takže pokud si odneste 2 pečené a více, nic se nestane. Po skončení questu můžete ostatní sníst, protože lava ell je neobchodovatelný.  Thieves' armband

  V této části questu budete potřebovat pomoc od kamaráda z konkurenčního gangu.

  mapa brimhavenu bude (možná) později


  Black arm gang ( děláno s postavou Replast)

 15. V jiho-západní časti Varrocku si promluvte s Katrine (" Is there any way...") a dostante heslo Four leafed clover 16. Odcestujte na Karamju a zkuste vstoupit do domu poblíž branky která dělí F2p a P2p. Nejprve zvolte heslo (four leafed clover) a pak můžete vstoupit. 17. Uvnitř promluvte s Trobertem (" So can you help me...") , (" I volunteer to undertake that mission ") a dostanete od něj I.D. papers. 18. Pokud máte na sobě black výzbroj , vstupte do základny v západní části Brimhavenu. Uvnitř si promluvte s Gripem a po předání I.D. papers z něj musíte dostat miscellaneous key pro parťáka z Phoenix gangu. Mělo by stačit (" So what do my duties involve ? ") a (" Anything I can do now? ") 19. Vyjděte ven, předejte klíč kamarádovi a vratťte se dovnitř. Teď musíte nalákat Gripa do malé místnosti, odkud ho může společník sejmout. Otevřete skříňku na jižní stěně (open cupboard) a zkuste prohledat (search). Pirate guard Vás bude varovat ať to neděláte, ale nedejte na jeho rady a Grip by měl do této místnosti vejít a společník ho musí přes malé okénko sestřelit lukem. Pokud se mu do místnosti nechce , prohledejte skříňku znovu. 20. Až to bude mít Grip za sebou, seberte Grips' keyring a jděte ke dveřím do místnosti s šedou podlahou. Otevřete dveře (use key...) a prohledejte truhly. V jedné z nich najdete 2 Pete's candlestick. Jeden je samozřejmě pro kolegu a druhý pro Vás. Tím je spolupráce u konce 21. Zajděte za Katrinou do Varrocku a řekněte ji že máte svícen (" I have a candlestick now ") a dostanete od ní Thieves' armband.
  Phoenix gang ( děláno s postavou Bigplast)

 22. Promluvte se Stravanem v podzemní části jižního Varrocku a dozvíte se heslo Gherkin. V bance si vemte si luk, šípy a odcestujte na Karamju, kde bude většina práce a zdárný průběh záležet spíše na druhém hráči než na Vás.

 23. Od kamaráda z Blackarm gangu musíte dostat miscellaneous key se kterým vejděte do hospody východně od blackarm domu. Promluvte s Alfonse the waiter (" Do you sell Gherkins ? ") a pošle Vás za kuchařem 24. Pak vstupte do kuchyně, pokecejte s kuchařem (" I'm looking for a gherkin ") , (" I want to steal Scarface Pete's candlesticks ") a dozvíte se o tajném východu na zápaní stěně poblíž sporáku. 25. Projděte zdí (push wall) , vstupte do domu blackarm gangu a jděte do malé místnosti v severo-východní části domu. Zde je malé okénko, kterým musíte pomocí luku zabít Gripa. Toho musí do místnosti nalákat Váš kolega. 26. Pokud jste svou práci odvedli, můžete jít ven a počkejte až od kamaráda dostanete jeden Pete's candlestick. 27. Zajděte za Stravanem do Varrocku a výměnou za svícem dostanete Thieves' armband.  Finále

 28. Vemte si z banky cooked Lava ell , Thieves' armband , Fire feather a běžte si promluvit s Achietties u vstupu do Hero guildy. Během rozhovoru věci předáte a tím je quest je u konce.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru