Royal trouble

Obtížnost : Střední

Požadavky :

 1. Throne of Miscellania
 2. 40 Agility
 3. 40 Slayer
 4. Schopnost zabít Giant Sea Snake 149 lvl

Nezbytné věci : Pickaxe nebo 5 coal - doporučuji z důvodu potřebného místa krumpáč a 5-7 volných míst v inventáři.

Doporučené věci :

 1. S-Antipoison - při závěrečném boji jste otráveni silným jedem za 9 HP
 2. Jídlo
 3. Teleport do Rellekky (lyra) nebo Camelotu.

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 5.000 Slayer exp
 3. 5.000 Agility exp
 4. 5.000 Hitpoints exp
 5. 20.000 GP


 1. Vezměte si vše potřebné a dojděte na přístavní molo v severní částí města Rellekka. Promluvte se Sailorem (" Let's go! ") a ten Vás dopraví na ostrov Miscellania. Také můžete využít teleportačního systému Fariy rings (code: C I P) 2. Jděte do 1. patra a promluvte s Advisor Ghrimem (" Has anything been happening...") , (" Very well...") . Dozvíte se že v poslední době se král hádá s královnou a také že si máte promluvit s princem nebo princeznou. Najdete je v pokojích vedle hlavní místnosti s králem. 3. Podívejte se do průběhu questu za kým máte jít. Pravděpodobně bude záležet na předchozím questu Throne of Miscellania , ale v jiném návodu se píše že je to jedno. Já si promluvil s princem a do rozhovoru se přidala i princezna. Oba si myslí, že současnou hádku by mohla vyřešit svatba. 4. V hlavní místnosti prohoďte pár slov s králem Vargasem (" Right away, your Majesty ") a potom jděte ven ze zámku. 5. Venku vedle zámku si promluvte s Gardener Gunnhild a ta Vám řekne že jednoho dne přišli vojáci z Etceterian a žádali desátky. Vesničané odmítli zaplatit, ale následující den byly ukradeny některé věci. 6. Vydejte se východ za Queen Sigrid, kterou najdete v prvním patře zámku Etceterian. V rozhovoru (" Of course, it's my duty ") obviní naopak Miscellanii z toho, že kradou věci místních obyvatelů. 7. Venku si promluvte s Matildou, Moldofem nebo s Arnorem (měl by stačit rozhovor s Moldofem) a každý si postěžuje, že mu bylo něco odcizeno. Všichni si myslí, že to bylo vojsko z Miscellanie. 8. Vydejte se za Vargasem a až se dozví názor lidí o ztrátách věcí, pošle Vás za Advisor Ghrimem, který by mohl vědět něco o vzniklých problémech. 9. Pokecejte s Advisor Ghrimem (" King Vargas asked me...") . Bohužel nic konkrétního neví, ale doporučí zajít za námořníkem, jestli v poslední době někoho na ostrov nepřivezl. 10. Zajděte na přístavní molo a promluvte se Sailorem (" I'm looking for a sailor..."). Řekne že mimo Vás v poslední době přivezl také několik dětí z Relleky a pokud je chcete najít, musíte se vydat do dungeonu. 11. Pro vstup do dungeonu musíte mít propustku. Tu dostanete po krátkém rozhovoru od krále, pokud ho o tom budete informovat. 12. Od zámecké brány jděte na jih a slezte po žebříku. Sice Vás nejdříve nebude chtít stráž dolu pustit, ale v rozhovoru se prokážete propustkou a nakonec budete vpuštěni. 13. Jděte na sever a uvidíte dva kopající trpaslíky. Promluvte s Thorodinem (" What are you doing down here ? ") a dozvíte se že jeden z trpaslíků jménem Donal viděl nějakou příšeru. 14. Jděte na východ do hospody a promluvte s Donalem. Řekne Vám co viděl a budete-li chtít příšeru najít (" Of course...") , dostanete od něj mining prop (podpěra). 15. Vraťte se zpět na sever k trpaslíkům, podpěru použijte na trhlinu ve zdi (use mining prop -> crevice) a potom projděte na druhou stranu (squeeze...) kde bude potřeba opravit výtah, bez kterého se dál nedostanete.

 16. V severní části leží na krabici Lift manuál ve kterém se dočtete co je na opravu potřeba. Z jedné bedny v jižní části si vemte 3 beams (take beam create) a z druhé 3 pulley beams (take pulley beam create).  1. Použijte pulley beam (kladku) na spodní část vysokého stožáru (use pulley beam with broken scaffold). Tím umístíte mezi něj a základnu vzpěru s kladkou.
  2. V inventáři pouřijte beam na pulley beam a na tento "long pulley beam" použijte ještě jeden beam a měli by jste mít Longer pulley beam.
  3. Longer pulley beam použijte na horní část stožáru a tím vytvoříte rameno výtahu.
  4. Poslední pulley beam použijte na vytvořenené rameno.
  5. Z krabice na které leží manuál si vemte lano (take rope create) a použijte ho na konstrukci (use rope with scaffold).
  6. Poslední beam použijte na opravu zdvihací části (use beam with platform).
  7. Naproti výtahu seberte engine a dejte doprostřed mezi kladku a plošinu (use engine with engine platform).

 17. Pokud se Vám podařilo výtah postavit, bude potřeba ho zprovoznit. Nakopejte si 5 coal a postupně je naládujte do pohonu (use coal -> engine). Kdo zapoměl krumpáč, tak jeden je prý ve skále u trpaslíků - neověřeno. Po posledním vloženém kusu se výtah dá do pohybu. Seberte z krabice ještě jedno lano a můžete vstoupit na plošinu (use lift platform).

 18. Hned jak vystoupíte, vezměte si plank co leží poblíž a projděte přes malý tunel (enter tunnel). Pokračujte dále a až dojdete k místu se zavěšeným lanem, použijte svoje na skálu co je nahoře (use rope with rock) a přeskočte na druhou stranu (swing...). 19. V místě kde se cesta stáčí zpět je ohniště. Prohledejte ho (search fire reiman) a najdete Burnt diary. 20. Pomocí prkna (plank) přeskákejte přes kamenné ostrůvky (use plank -> rock) a v další zatáčce prohledejte ohniště. Najdete v ní stránku kterou automaticky vložíte do spálené knihy. Cestou na které by mělo být pár pastí (gejzíry zraňují kolem 9 Hp) potkáte ještě 4 další ohniště a ze všech seberte jednu stránku. Až dojdete na konec, přečtěte si deník a prolezte na druhou stranu (squeeze...). Následuje animace s partou mladíků.

 21. Poté se vydejte dále kolem Sea snake young (90 lvl) a dojdete k dalšímu průchodu kde čeká Giant sea snake. (149 lvl) Používá melle a ranged útok, ale nedělal žádné problémy, protože záleží na tom jak jste od něj daleko. V kontaktu použije melee a ranged jen na dálku. Ve všech návodech se píše o kombinaci Mage/Melee útoku, ale jak vidíte na obrázku, asi tomu je jinak. Po boji seberte Heavy box ve kterém jsou ukradené věci a nezapomeňte se napít antipoisnu, protože jeho jed účinkuje za 9 HP.

 22. Proděte zpátky přes trhlinu ve zdi a ze shora Vám Guard hodí lano v místě kde proniká světlo. Vylezte ven (climb up exit) a ocitnete se kousek od zámku královny. 23. Zajděte za Queen Sigrid a za vrácené věci dostanete část odměny v podobě 20.000 GP spolu s dopisem pro krále. Ten doneste Vargasovi a po krátkém rozhovoru je quest u konce.
Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru