Waterfall

Obtížnost : střední

Délka : střední

Nezbytné věci :

 1. Rope - lano
 2. Runy - od každé 6 ks (air, water, earth)

Doporučené věci :

 1. Stat restore potion
 2. Jídlo
 3. Game necklace - jeden z teleportů (barbarian outpost) je severně od vodopádu

Výbava: Pro přežití mezi agresivními monstry (až 84 lvl), jinak bez boje

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 13.750 exp Attack a Strength
 3. 2 cut diamond
 4. 2 gold bars
 5. 40 mithril seeds - pěstují se z nich barevné kytky
 1. V bance si vezměte lano (rope) trochu jídla, a promluvte s Almerou (" How can I help? ") severně od Waterfall. Zmíní se o chlapci hledajícím poklad u vodopádu. 2. Vlezte na raft na řece západně od domu (board log raft) a po chvilce plavby se raft rozbije na kusy. Ocitnete se na malém ostrůvku, kde pokecejte s Hudonem který je na břehu. 3. Pak použijte lano na kámen (rope -> rock) který je na dalším ostrůvku. Takto se bezpečně přebrodíte na druhou stranu. Použijete-li volbu (swim to rock), tak sjedete vodopád po zadku, ale v této fázi to tak nevadí, protože se musíte dostat pod něj a na způsobu nezáleží. Až tu půjdete podruhé, tak už lano potřebovat budete. 4. Jdete-li bezpečnější cestou, tak na ostrůvku použijte lano na starý strom (rope -> dead tree) a na římse si vemte barel a po chvilce se ocitnete pod vodopádem. 5. Vejděte do domu a po schodech vyjděte do patra. Prohledejte knihovny (bookcases) a přečtěte si nalezenou knihu Book of Baxtorian. Dozvíte se něco o kamínku Glarial's pebble a hrobu Glarial's gravestone.

 6. Nyní se vydejte do Tree Gnome Village bludiště a na cestu si vezměte teleport do libovolné banky. Projděte bludištěm až k místu označeném dungeon značkou a slezte po žebříku dolu. 7. V dungeonu jsou Hogoblins (lvl 32), Zombies (lvl 24) a Giant Bats (lvl 32). Když slezete dolů, vydejte se na východ a tam prohledejte bednu ve které najdete A key. 8. Potom se vydejte na druhou stranu ,otevřete celu s gnomem Glorie (A key -> door) a pokecejte. Během rozhovoru mu automaticky předáte klíč a za to dostanete kamínek Glarial's pebble (možná bude na zemi) 9. Teleportujte se do libovolné banky a odložte si vše co máte na sobě i v batohu. Nechte si jen Glarial's pebble a přibalte jídlo. Runy a zbroj nepronesete a je možné mít u sebe i šperky (game necklace - teleport, glory ammy - nevyzkoušeno)

 10. Podle mapy dojděte k hrobu severovýchodně od domu Halleyho a použijte kamínek na hrob. Během několika vteřin budete teleportováni do dungeonu. Čekájí tu Zombies (lvl 24), Skeletons (lvl 24) a Moss Giant (lvl 84). 11. Proběhněte k truhle, otevřete ji, prohledejte a najdete glarial's amulet. Pak běžte druhou chodbou k rakvi (coffin), otevřete ji, prohledejte, najdete glarial's urn. Vraťte se k žebříku a vylezte nahoru. 12. Teď si zajděte do banky pro věci. Budete potřebovat něco s defence bonusem, jídlo , lano, runy ( 6 air, 6 earth a 6 water), amulet z hrobky (nasadit na krk), urnu a teleport kamkoliv.

 13. Nyní běžte do domku s raftem, nastupte na něj a zase skončíte na ostrůvku. Použijte lano na ostrůvek (use rope with rock) a pak na strom a jste opět na římse. Zkontrolujte jestli máte amulet na krku a vlezte dovnitř.


 14. Za dveřmi na vás v dungeonu číhají Giant Bat (lvl 32), Shadow Spiders (lvl 53 - odsávají 1/2 prayeru), Skeleton Mage (lvl 21), Skeleton (lvl 25 a 54) , Fire Giant (lvl 89) a krysy (Rat). Vydejte se východní chodbou a v bedně (create) po prohledání najděte klíč. 15. Vydejte se tentokrát západní chodbou kolem Fire Giantů až na konec. Použijte na ně klíč a na konci je malá síň s 6-ti podstavci. Zde použijte vždy jednu air , water , a earth runu na jeden podstavec (rune -> pillar - v libovolném pořadí) . Amulet pak dejte na kamennou sochu vlevo - Statue of Glarial 16. Nakonec použijte urnu na pohár (use glarial's urn -> chalice of eternity) a quest je u konce. Kalich urostřed se nepokoušejte vzít, jinak si dáte jízdu vodopádem ještě jednou.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Vacice.

Nahoru