Nature spirit

Obtížnost : lehké

Délka : střední

Požadavky :

 1. Priest in Peril
 2. Restless ghost
 3. 18 Crafting - asi jen doporučení, protože se vyráběný předmět dá koupit
 4. Schopnost porazit 3 x Ghast (30 lvl)

Nezbytné věci :

 1. Silver sickle - stříbrný srp jsem koupil v Grand Exchange
 2. 10-20 gp na formu (jen pokud nemáte srp koupený předem)
 3. Silver ore/bar (jen pokud nemáte srp koupený předem)
 4. Ghostspeak amulet - nemáte-li, od Father Urhney v Lumbridge swamp dostanete nový

Doporučené věci :

 1. Teleport do Al-Kharid (jen pokud nemáte srp koupený předem)
 2. Jídlo - stačí třeba cake
 3. Doplněný prayer - ne pro boj, ale pro část questu

Výbava: Hodí se něco lehkého a jakákoliv zbraň na souboj s 3x Ghast (30 lvl)

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 2.000 Defence exp
 3. 2.000 Hitpionts
 4. 3.000 Crafting
 5. Blessed silver sickle
 1. V bance si vezmte jídlo, ghostspeak amulet (nosit na krku), silver sickle (nebo peníze+silver bar/ore+teleport do Al-kharid) , výbavu na poražení 3 x Ghast (30 lvl) a jděte východní branou k Temple. Projděte podzemním dungeonem až na konec, ale neprocházejte až ven. 2. Promluvte s Drezelem jestli neví o nějakém úkolu (" Is there anything else ... ") a (" Well, what is it... ") Řekne Vám že musíte najít Fillimana, který žije někde v bažinách. Slibte že se po něm podíváte (" Yes, I'll go and look for him ") , (" Yes, I'm sure ") a dostanete trochu jídla (6x pie) které mu máte doručit. 3. Proděte černou bariérou do Canfisu a jděte na jiho-východ k bráně. Projděte do bažiny (open gate - Enter the swamp) a podle mapy jděte stále na jih až dojdete k malému mostu který přeskočte (označeno jako Filliman) 4. Na ostrůvku seberte ze stolu washing bowl a pod mísou mirror (zrcátko).

 5. Prohledejte strom (search Grotto tree) a najdete knihu. Potom zkuste vstoupit (enter grotto) a Filliman vyleze ven. 6. Promluvte s ním (" How long have you been a ghost "), ale neuvěří že je duch a dialog nyní ukončete (" Ok, thanks ") 7. Musíte ho přesvědčit tak, že na něj použijete zrcátko (mirror -> Filliman) a až potom Vám uvěří. Pokud se během rozhovoru vrátí do stromu, tak si ho přivolejte zpět (enter grotto) a jestli se při použití zrcátka nic neděje, promluvte s ním i na jiná témata a pak opakujete. 8. Po rozhovoru mu dejte knihu - journal (journal -> Filliman) a následně bude chtít pomoc. Během (nebo v dalším) rozhoru nabídněte pomoc (" How can I help ? ") a dostanete druidic spell s napsaným kouzlem, ale to zatím nemůžete použít. 9. Zajděte za Drezelem do podzemí (tam kde začínal quest) a promluvte s ním. Ten kouzlo malým rituálem "aktivuje" 10. Jděte zpět do bažiny a kousek z branou si stoupněte vedle shnilé klády - rotten log . Klikněte na kouzlo (cast druidic spell) a na dřevu vyroste fungi (houba) kterou utrhněte.

  Budete-li stát moc daleko a kouzlem houbu nedostanete, asi si budete muset dojít pro nový svitek a nechat znovu ho aktivovat u Drezela. 11. S houbou běžte zpět na ostrov (jump) a položte ji na hnědý kámen (mort myre fungus -> stone ) Použitý papír s kouzem na šedý kámen (druid spell -> stone ) a přivolejte Fillimana (enter grotto).

 12. Až vyleze, sami se postavte na oranžový kámen , promluvte k němu (talk-to Filliman) a zvolte dialog (" I thing I've solved the puzzle! "). Pokud jste postupovali správně, sešle na Vás kouzlo.

  Než zvolíte dialog (" I thing I've solved the puzzle! "), je nutné stát na tom jižním (oranžovém) kameni, jinak se nic nestane. 13. Teď už můžete vstoupit do grotta (enter grotto). Uvnitř prohledejte další grotto (search grotto) a promluvte s Fillimanem (" Ok, thanks "). Požádá Vás o silver sickle se kterým budete schopni porazit neviditelné duchy co poletují venku. Pokud máte silver sickle u sebe, do Al-Kharid nemusíte a následující bod přeskočte.

  Během transformace se změní Filliman na Nature spirit 14. V Al-kharid si kupte u Dommika jednu formu (sickle mould) a u pece vyrobte srp (silver bar -> furnace).

 15. S hotovým výrobkem běžte za Nature Spirit do Grotta a cestou si dopňte Prayer. Až mu srp předáte, tak ho očaruje a dostanete ho zpět a k tomu jeden druid pouch. Budete-li v budoucnosti získat nový silver sickle (b), přineste sem obyčejný a ponořte ho do studánky. 16. Běžte ven k libovolnémurotten log a pomocí srpu si udělejte další 3 houby (pravým tlačítkem myši vyberte volbu "cast bloom spell"). Až budete mít, v inventáři 3 Fungi, klikněte na druid pouch ( fill druid pouch ) a tím se naplní . Ten pak sám na neviditelného ducha vystřelí a zhmotní ho do podoby umožnující na něj zaútočit.

  Tip od Eidos Cz:
  Když se při sbírání Mort myre fungi pro plnění Druid pouche postavíš přesně na políčko mezi kládu a tu kládu západně od mostu tak je vedle houby taková větev, na které se po aktivování funkce "Cast Bloom" objeví listy, které lze utrhnout a přidávají 2 "náboje" do Druid pouche.... (Edit by Replast: větvička mi vyrostla až na 3. pokus, takže je to asi náhodné)


 17. Zneškodněte 3 duchy, vraťe do grotta a promluvte s Fillimanem. Ten konečně dokončí svoji transformaci a odměna je Vaše.
Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru