Lunar diplomacy

Obtížnost : střední - těžké

Délka : dlouhé

Požadavky :

 1. Fremennik trials
 2. Lost city
 3. Shilo village
 4. Rune mysteries quest
 5. 65 Magic
 6. 40 Defence
 7. 60 Mining
 8. 61 Crafting
 9. 55 Wodcuting
 10. 49 Firemaking
 11. 5 Herblore
 12. Schopnost porazit několik Suqah (111 lvl)

Nezbytné věci :

 1. Pickaxe - krumpáč
 2. Spade - rýč
 3. Needle a Thread - jehlu a nit lze koupit až na místě
 4. Pestle and mortar - hmoždíř
 5. Dramen staff - hůl z questu Lost city
 6. Tinderbox - zápalky
 7. Peníze - stačí kolem 1.000 Gp
 8. Hammer - kladivo na smithing
 9. Herby - bude potřeba guam a marrentill. Něco Vám padne během questu při soubojích se Suqah (111 lvl), ale není to na 100%
 10. Přístup do elementálních oltářů (air, fire, water, earth) libovolnou cestou (Abys, tiara, talisman)

Doporučené věci :

 1. Teleporty poblíž Relleky (house, lyra, Camelot, Fairy ring /slayer cave/ - dramen staff bude během questu chvíli nepoužitelná (viz. dále)
 2. Jídlo - Lobby stačí
 3. Tužku a papír pro zápis kombinace jedné zkoušky

Výbava: Celkem je potřeba porazit několik Suqah (111 lvl). Nemusel jsem ani plýtvat prayerem a stačilo pár monkfish (combat lvl 83)

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 5.000 Runecrafting
 3. 5.000 Magic
 4. Možnost vyrábět Astral runy (RC lvl 40) , ale přes Abys to nejde. Jedinou cestou je použít tento oltář a místní banku.
 5. Možnost používat Lunar kouzla místo klasických


 1. Pro cestu na Lunar Isle potřebujete pouze tinderbox a vše ostatní si vyzvednete až v místní bance která je plně přístupná již od začátku. Dojděte na molo v Rellece a promluvte s Lokar Searunner (" You've been away from these parts a while? ") ,(" Why did you leave ? ") a (" Why not, I've always wondered...") Dozvíte se že pro komunikaci na Lunar Isle musíte mít Seal of Passage jinak budete ihned vyhoštěni pokud s někým promluvíte. 2. Skočte si do místní hospody promluvit s Brundt the Chieftain (" Ask about a Seal of Passage ") a dostanete pečeť. Nasaďte si ji na krk a nesundavejte. Pak zpět na molo pokecat s převozníkem a můžete vyplout (" Arr! Yar!...") 3. Na Lunar Isle ale nedojedete. Tam se musíte dostat s pirátskou lodí a tak se vydejte přes 2 žebříky (climb ladder) na úroveň hlavní paluby. Tu poznáte podle transportní značky a tam také zajděte.
 4. Promluvte s Captain Bentley jestli by Vás nehodil na Lunar Isle (" Can wee sail to Lunar Isle now ? ") a vyrazíte na cestu. Bouhužel jen kolem ostrova a hned se zase vrátíte do přístavu. 5. Promluvte znovu s kapitánem (talk) a pošle Vás za navigátorem zjistit kde se stala chyba (možná uděláte ještě jedno kolo) Navigátora najdete o jedno patro níž v jiho-západní části. 6. Promluvte s 'Birds's-Eye' Jackem, ale ten prý za nic nemůže a tak Vás pošle zpět za Kapitánem. 7. Promluvte s Captain Bentleyem (" Perhaps it's the Navigator's fault ? ") a znovu si máte jít popovídat s navigátorem. 8. S navigátorem pokecejte, ale stále si stojí na svém že za nic nemůže. 9. Nejdřív promluvte s 'Eagle-eye' Shultz v severní části hlavní paluby (s transport značkou) 10. Pak si jděte promluvit s kuchařem 'Beefy' Burns do lodní kuchyně v nejnižším patře. 11. Na hlavní palubě promluvte s Kapitánem a po delším rozhovoru jděte pro další informace 12. Jděte do jižní části této paluby a promluvte s First mate 'Davey-boy'. 13. Od něj jděte po žebříku na palubu u stěžně a promluvte s Cabin boy.

 14. Kolem něj najděte a pokecejte s Lecherous Lee. Bude si myslet že v tom má prsty First Mate. No tak se moc nezdržujte a jděte za ním (hlavní paluba). 15. Hoďte řeč s First mate 'Davey-boy' , ale ten měl alibi a podezření zase padá na Cabin boy. 16. Vyjděte na horní palubu a Cabin boy se přizná že po lodi nakreslil 5 znaků které fungují jako kletba, ale už neví kde všude jsou. Za úkol dostanete pomocí zelené lucerny znaky najít a odstranit. 17. Nejprve dejte čočku do lucerny (emerald lens -> bullseye latern) a zapalte (use tinderbox...) Postupně obejděte místa a aby se symbol objevil, musíte na toto místo použít lampu (use emerald latern -> ... ) a pak jej odstraníte volbou (" Rub away ").

  Zde je seznam míst a kliknutím na odkaz si zobrazíte obrázek s přesnou polohou (dalším kliknutím na obrázek se zavře)

  1. Kanón na jiho-východě horní paluby
  2. Mapa v jiho-západní kajutě na hlavní palubě
  3. Sloup v podpalubí u kuchyně
  4. Bedny vedle kuchyně
  5. Truhla v severní části na přídi


 18. Až smažete všech 5 symbolů, tak zajděte za kapitánem a po krátkém dialogu konečně vyplujete tím správným směrem na Lunar Isle.

 19. Od přístavu utíkejte přes 2 žebříky do banky a cestou u brány se spustí animace ve které uvidíte "letem" celé město. Pak zajděte za Meteorou a promluvte s ní. 20. Slabší postavy si v bance můžou vzít "něco" k snědku a pak se vydejte na jiho-východ ostrova k oltáři na výrobu run. Zde si promluvte s Oneiromancer a dostanete z úkol přinést speciální lektvar. Také se zmíní o věcech co budou potřeba později. 21. Doběhněte do města a v ohraničeném prostoru severně od banky pochoduje chaloupka na kuří noze. Vlezte dovnitř (go-inside house) a promluvte s Babou Yagou (" The Oneiromancer told me..."). Dostanete radu jak vyrobit walking sleep vial a prázdnou flašku. Tu naplňte vodou (domek vedle banky) a jděte se obléci na souboj s několika Suqah (111 lvl). 22. V této fázi je musíte zabíjet tak dlouho, dokud z nich nevypadne squah tooth - přísada do potionu. Také Vám můžou dropnout Marrentil a Guam Sbítejte i squah hide (100% drop) a celkem budete potřebovat 4 (použijete je později). Několik Suqah je hned vedle brány do města, ale dejte si pozor ať nejdete moc na sever. Tam se do Vás pustí nejenom melee stylem ale i magií. 23. Až budete mít 4 hide a squah tooth tak jděte do banky a zub rozdrťte v hmoždíři (pestle and protar -> squah tooth). Do speciální lahvičky s vodou dejte nejprve guam, pak marrentill herb a nakonec přidejte nadrcený zub - ground tooth.

 24. V bance si vemte věci na obchůzku po runových oltářích (teporty,talismany...) + dramen staff z questu Lost city. Hůl bude potřeba pro pozdější část questu přeměnit. Pak hotový walking sleep vial odneste k Oneiromancer a promluvte s ní.

  Jestli spoléháte na cestování přes Fairy rings (slayer cave u Relleky) , tak až se budete vracet na Lunar Isle, musíte zvolit jinou cestu. Hůl nebude možno vzít po určitou část do ruky a dokonce o ni na čas přijdete. Později ji opět můžet využívat pro vstup do Lost city a Fairy rings. Máte-li v bance 2 dramen staff, tak ta druhá zůstává stále funkční. 25. Oltáře musíte navštívit v přesném pořadí (air, fire, water, earth) v každém se dotknout uvnitř oltáře (... staff -> altar). Postupně se bude měnit její název (pt1...) , po posledním doteku se bude jmenovat Lunar staff a stane s dočasně nefunkční (nejde vzít do ruky). Pro cestování přes Abys je vhodné použít očarovaný bracelet (asi diamond). Nedostanete tak nad hlavu "lebku" a při další cestě opět chráníte 3 věci. 26. S Lunar staff a nasazeným Seal of Passage jděte do Relleky za Lokar Searunner a dopravte se zpět na Lunar Isle (přes Pirate cove - Captain Bentley)

 27. Jděte k oltáři za Oneiromancer a hůl si od Vás vezme. Dalším úkolem bude sehnat 8-mi dílnou róbu na pozdější obřad. Další dialogy není potřeba vybírat. 28. 4 věci se dají udělat ze získaných kůží co máte v bance ze zabíjení Suqah. V bance si vemte 4 suqah hide, 400 Gp na "opracování" (100 gp / kus) , needle a thread (nebo peníze na nákup) a jděte za Rimae Sirsalis kterého najdete hned naproti bance.

 29. Promluvte s ním (" You know the ceremonial clothes ? ") a dozvíte se, jaké kůže budete potřebovat. V druhém rozhovoru se optejte na to samé (" You know the ceremonial clothes ? ") a máte-li u sebe 4 suqah hide + 400 Gp, tak Vám je opracuje (" That seems like a fair deal ") 30. Pomocí jehly a nití (oboje lze koupit u Rimae) ušijte (use needle -> hide) 4 kusy lunární róby (torso, trousers, gloves a boots) 31. Zajděte za Pauline Polaris a na otázku jak se jmenuje odpovězte (" Pauline "). To ale není její pravé jméno a v následujícím rozhovoru zvolte (" Jane Blud-Hagic-Maid "). Nakonec od ní dostanete Lunar cape. 32. V jižní části města si promluvte s Meteorou a pak jděte zabít několik dalších Suqah (111 lvl). Musíte z nich vyklepat speciální tiaru - A special tiara. Tu odneste zpět k Meteoře a výměnou dostanete Lunar Amulet. 33. V bance si vemte pickaxe (krumpáč) a jděte do severo-východní části ostrova. Proběhněte kolem Suqah (někteří umí i magic útok) a slezte do dolu. U mining spotu si nakopejte jeden kus lunar ore (mine stalagmite) a vraťte se do města. 34. Promluvte se Selenou (" I'm looking for ring "), ale ring nedostanete. Jen se zmíní že je zakopán, ale nejprve bude potřeba navštívit libovolné místo s kovadlinou (anvil) a pecí (furnace). 35. V bance si vemte rýč (spade), kladivo (hammer), lunar ore, všechny doposud získané části (6 kusů) a nechte si 5 volných pozic.

  Nejrychleji rudu zpracujete v Rellece, kam se dopravte dle libosti (lodí /home tele/ lyra nebo pěšky z Camelotu)

 36. V jiho-západní části najdete budovu kde ji zpracujte na cihlu (lunar ore -> furnace) a na kovadlině z cihličky ukovejte Lunar helm (lunar bar -> anvil) - (" Yes ") 37. Lodí se dopravte zpět na Lunar isle (Lokar Searunner + Captain Bentley) a podle mapy se vydejte do místa označeného jako "lunar ring". Stoupněte si na místu kde rostou modré kytky a rýčem vykopejte (dig spade) poslední chybějící věc - lunar ring. 38. Dojděte k oltáři a promluvte s Oneiromancer. Ta si postupně vezme 8 částí róby a pak dostanete vše zpět. Celkově toho je 11 kusů, tak v případě nedostatku místa bude něco na zemi nebo to dostanete zpět až budete mít místo v inventáři. 39. Celou róbu si vemte na sebe, ale na krku si nechte Seal of Passage pro možnost použít banku. Ve finální části budete bojovat sami se sebou (Me - lvl 79), ale jediné co lze kromě lunar soupravy použít je štít. Jako zbraň je nutné použít lunar staff. S sebou si vemte následující věci:

  1. Lunar amulet
  2. Hatchet - co nejlepší sekeru na dřevo
  3. Tinderbox - zápalky
  4. Walking sleep potion
  5. Kindling - třísky od Oneiromancer
  6. Super set - není potřeba
  7. Jídlo - zbytek inventáře vyplňte jídlem, ale nechte si 4 pozice volné


 40. Zbývající část questu je prý nutné odehrát na jeden zátah a jakékoliv přerušení nebo opuštění hry znamená celý postup opakovat. Nemám to ani s jednou postavou ověřeno a na druhý a třetí pokus (Replast / Bigplast) jsem to odhrál za cca 30 minut.

  Až budete připraveni, dojděte do obřadní místnosti uprostřed města kde najdete brazier. Na krk si vemte lunar amulet a zapalte ceremonial brazier (use tinderbox ...) Pak použijte lahvičku na třísky (walk sleep potion -> kindling) a po použití soaked kindling na ceremonial brazier se přenesete do "snu".

  Jestli se ze snu vrátíte před dokončením celé zkoušky, tak musíte zajít k Oneiromancer pro novou lahvičku + třísky a znovu zapálit brazier.

 41. Až se proberete, promluve s Ethereal Lady a můžete se dát do plnění 6-ti zkoušek v libovolném pořadí.

 42. 1. Zkouška

  Zapněte si běh a začít můžete třeba ve východní části stoupnutím na barevnou plošinu (step-on platform). Promluvte s Etheral expertem a po odsouhasení (" Ok ") absolovujete závod. Expert má kratší trasu bez překážek, ale na druhou stranu jde velmi pomalým krokem. Vy se musíte vydat delší cestou přes překážky (jump-over hurdle) a pokud zkazíte jen 2 (za každý pokažený skok je penalizace 8 Hp), tak Vás vítězství nemine. Jestli závod prohrajete, stačí si s Expertem promluvit (" Ok ") a závod opakovat. Mě to vyšlo asi na 5. pokus. Odejít můžete opět přes barevnou plošinu. Po splnění každého úkolu si promluvte s Etheral Lady poblíž knihy přes kterou můžete (pokud chcete) "sen" opustit (" Yes "). 43. 2. Zkouška

  Pokračovat můžete po směru hodinových ručiček na růžové plošině v jiho-východní části a v této zkoušce musíte doplnit logické řady čísel. Ethereal Numerator Vám dá nějaké čísla a Vy musíte doplnit chybějící 2 kliknutím na čísla kolem (press ....) Příkladů bude myslím 5 a zde je několik kombinací. Jestli dostanete jinou nebo najdete chybu, pošlete mi ji a seznam doplním.

  1. 0,1,3,4, 6,7
  2. 1,1,1,2,1,3,1,4, 1,5
  3. 1,1,2,2,3, 3,4
  4. 1,1,2,3,1,1,4, 5,1
  5. 1,2,3, 4,5
  6. 1,3,5, 7,9
  7. 1,4,2,5, 3,6
  8. 1,5,2,5, 3,5
  9. 1,6,2,5, 3,4
  10. 1,9,2,8, 3,7
  11. 2,3,5,6, 8,9
  12. 2,6,3,7 4,8
  13. 3,4,2,5, 1,6
  14. 7,3,2,6, 5,1
  15. 8,6,4, 2,0
  16. 9,7,5, 3,1
  17. 9,8,7,6, 5,4
 44. 3. Zkouška

  Stoupnutím na zelenou plošinu se přenesete k Ethereal Mimic (obdoba Mima) a musíte po něm opakovat několik emote (" Suppose I may..."). Je to trochu stíženo tím, že po každé správné odpovědi uteče a novou emote Vám ukáže až k němu dojdete a promluvíte k němu (talk). 45. 4. Zkouška

  Žlutá plošina vede do "herny" ve které jsou na zemi kostky. Celkem jich je 6 a zobrazují hodnotu 21 (1+2+3...). Od Ethereal Fluke dostanete vždy náhodné číslo a tento součet musíte na kostkách nastavit. Na kostkách lze nastavit pouze 2 hodnoty a to vždy tu základní a protilehlou (1 <--> 6 , 2 <--> 5...)
  Takže pokud dostanete například číslo 18, znamená to že musíte od základního nastavení odečíst 3 body. Toho dosáhnete když kopnete (roll dice) do kostky s číslem 5. Kostka se otočí a na druhé straně je číslo 2 (5-2= o 3 body méně). Jestli jste líní něco počítat, stačí kouknout do seznamu a podle čísla které dostanete obejděte a převraťte potřebné kostky (například : číslo 12 - kopnout do kostky s číslem 6,5 a 4)
  Po správném splnění se kostky automaticky nastaví do výchozí polohy "21"

  1. 12 - 6,5,4
  2. 13 - 6,5
  3. 14 - 6,5,3
  4. 15 - 6,4
  5. 16 - 6
  6. 17 - 6,3
  7. 18 - 5
  8. 19 - 5,3
  9. 20 - 4
  10. 21 - výchozí nastavení
  11. 22 - 3
  12. 23 - 2,4
  13. 24 - 2
  14. 25 - 1,4
  15. 26 - 1
  16. 27 - 1,3
  17. 28 - 1,2,4
  18. 29 - 1,2
  19. 30 - 1,2,3
 46. 5. Zkouška

  Severo-západní (šedou) plošinou budete dopraveni k soustavě propadlišť které musíte po rozmluvě s Ethereal Guide přeskákat ("jump-to dream puff") a na konci ("jump-to platform edge") . Bohužel jde o náhodnou kombinaci a tak nezbývá než popřát pevné nervy. Zdravotní ujma zde v případě neúspěšného pokusu nehrozí a pokud nemáte dobrou paměť, kreslete si již prošlou trasu na papír. 47. 6. Zkouška

  Poslední zkoušku před závěrečným soubojem absolovujte po vkročení na modrou plošinu v severo-východní části. V inventáři musíte mít 4 volné pozice a půjde o závod v sekání dřeva. Pokecejte s Ehereal Perceptive (" Ok, let's go ") a utíkejte do západní části kde najdete 4 stromy. Ty pokácejte a 4 nasekaná polena položte na jižní hromádku uprostřed tohoto ostrova (deposit log pile) Toto opakujte dokud nebudete mít na hromadě 20 kusů dřeva. 48. Závěrečný souboj

  Po dokončení 6-té zkoušky si promluvte s Ethereal Lady a souhlaste s bojem(" Of course. I'm ready "). Budete přeneseni do jiné části "snu" a za úkol butete mít porazit sami sebe - Me (79 lvl). Během souboje budete teleportováni a musíte se neustále dohánět. Po boji bedete přeneseni zpět do hlavní části "snu". 49. Po rozhovoru s Ethereal Lady klikněte na knihu uprostřed (read my life) a potvrďte návrat do reality (" Yes ")

 50. Proberete se u brazier a pak si nasaďte seal of Passage. Doběhněte za Oneiromancer, pokecejte a quest je u konce.  Pokud chcete využívat nová kouzla, klikněte na oltář pravým tlačítkem myší a zvolte pray altar. Stejným způsobem si vrátíte původní kouzla.

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru