Lost city

Obtížnost : Střední až těžká.

Požadavky :

 1. 31 crafting
 2. 36 woodcutting
 3. Schopnost zabít Tree spirita lvl 101 bez zbraně a brnění (info v návodu)

Nezbytné věci :

 1. Knife - nůž
 2. Axe - sekera na dřevo

Doporučené věci :

 1. Jídlo
 2. 35 magic - pro urychlení questu a rychlejší zabití tree spirita pomocí magie. Jinak není vyžadováno.
 3. Glory amulet
 4. Šaty typu druid atd…

Odměna :

 1. 3 quest point
 2. Možnost nosit a koupit Dragon long sword (100.000 gp) a Dragon dagger (30.000) gp - za průchod k obchodu zaplatíte 1 cut diamond
 3. Přístup do Zanaris - musíte mít v ruce Dramen staff
 1. Úkol začíná v bažinách jiho-západně od Lumbridge kde si u ohniště promluvte s Warriorem. Dialogy by měli být v pořadí dle následujícího seznamu.

  1. Do you know any good adventures...
  2. I don't think you've found...
  3. Who's Zanaris ?
  4. If it's hidden how are you...
  5. Looks like you don't me.

  Během rozhovoru získáte informaci o ztraceném městě Zanaris a pro další informace Vás pošle za skřítkem který žije někde kolem v jednom stromu.

  Po tomto dialogu musí být quest v seznamu již žlutý. Pokud tomu tak není, musíte dotazy opakovat dokud se Vám to nepovede. 2. Vyhledejte strom který má v menu "chop tree". Ostatní stromy mají "chomp down tree" a na mapě je zakroužkován. Pokuste se do něj seknout a vyleze z něj Shamus. Promluvte s ním (" How does it fit...") a on Vám řekne, že pokud se chcete dostat do ztraceného města, potřebujete Dramen staff. Také se dozvíte, že strom ze kterého lze hůl vyrobit roste na Entraně. 3. Na Entranu si nemůžete vzít věci jako brnění nebo zbraně. Pouze amulety , prsteny, runy, jídlo a potiony. Doporučuji runy na teleport do Lumbridge (pokud nemáte nabitý "free lumby tele"). Bez teleportu musíte ven jen cestou přes Wild lvl 31. Věci které doporučuji na cestu: nůž ( knife ) , 50 Chaos run , 160 air run , a šaty typu druid… Taky nezapomeňte na kvalitní jídlo. Pak se nechte převést v Port Sarim mnichem na Entranu.

  Plastick2: Pokud jste lepší lukostřelci a magie není Vaší silnou stránkou, po vylodění na Entraně si můžete vyrobit luk (knife, log a bowstring) , šípy (hlavičky k šípům - arrow tips si lze sebou vzít spolu s feather a shaft) a pomocí craftingu brnění (leather/hardleather/dragonhide, jehla a nit)

 4. Jděte do rozpadlé budovy s žebříkem na severo-západě ostrova. Zkuste slézt po žebříku a po potvrzení Vašeho úmyslu (" Well that is risk...") budete vpuštěni do dungeonu.

 5. Zabijte první zombie kterou potkáte a s trochou štěstí vypadne bronze axe ( sekyrka ) pokud ne, nebude trvat dlouho a z některé jiné vypadne. Až ji získáte, proběhněte kolem Greaters Demonů až ke stromu. 6. Když se pokusíte do stromu seknout, objeví se Tree Spirit (lvl 101). Můžete použít prayer, ale během chvilky jsem ho měl na nule. Jestli-že používate magii, musíte kouzlo opakovat dokola klikáním na Cast v tabulce kouzel (staff by se hodila) a také dejte pozor ať si kouzlo nespletete s teleportem. Na obrázku jsem v místě kde na mě nemohl útočit a tak to bylo celkem v pohodě 7. Potom si ze stromu usekněte jednu větev. Použijte na ni nůž (knife) a tím si vyrobíte Dramen staff. Holí můžete mít v bance více a kdo plánuje quest Recipe for Disaster, tak si může jednu (neopracovanou) větev schovat. Budete ji potřebovat jako přísadu.

 8. Teleportujte se do Lumbridge a dojděte k domečku v bažinách který je zakreslený na mapě. Vemte si do ruky Dramen staff a vstupte do dveří. Budete teleportováni do Zanaris a quest je hotov. Zpět se dostanete když stoupnete na teleportační kruh.Návod sepsal Vacice a dopnil Plastick2.

Nahoru