Dragon slayer

Obtížnost : těžké

Délka : dlouhé

Požadavky :

 1. 33 quest points
 2. Schopnost porazit několik monster včetně Lesser Demona (82 lvl) a Elvarga (83 lvl dragon)

Nezbytné věci :

 1. 3 planks - prkna se dají na free worldu sehnat údajně na hřbitově ve Wildě nebo poblíž Hill Giant, ale přesnou pozici nevím. Dělal jsem to na P2P, ale měli byste je sehnat v Grand Exchange
 2. Hammer - kladivo na smithing
 3. 90 steel nails - hřebíky ukované ze steel bar (15 ks / 1 bar)
 4. Lobster pot - klec na lovení koupíte v Port Sarim
 5. Peníze - 2.000 Gp
 6. Unfired bowl - nepálená mísa vyrobená z hlíny (clay)
 7. Wizard Mind Bomb - pivo koupíte v hospodě jižně od tele-spotu Falador
 8. Runy na telegrab nebo 10.000 Gp
 9. Jídlo - pro free swordfish a pro members monkfish/shark
 10. Silk - koupíte ve Varrocku pár kroků jiho-západně od tele-spotu

Doporučené věci :

 1. Strenght potion nebo Super set (members)
 2. 43 Prayer - melee protect + prayer restore (members)
 3. Teleporty (Varrock, Falador)

Výbava: Cokoliv, ale v jedné ruce musíte mít anti-dragon shield (seženete později). Chcete-li jít na draka ranged stylem, tak na members s použitím vrhacích nožů

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 18.650 Strenght exp
 3. 18.650 Defence nebo Attack (prý podle stylu boje)
 4. Možnost nosit rune platebody (ke koupi u Oziacha) a green dragon body


 1. V bance si vemte silk, unfired bowl, wizard mind bomb, lobster pot, teleporty (Edgeville, Varrock, Falador) a jděte do Champions guldy jiho-západně od Varrocku (vedle mining spotu) Zde si promluvte s Guildmaster (" Can I have a quest ?") a tev Vás pošle za Oziachem který bydlí v Edgeville.

 2. S Oziachem pokecejte na téma brnění a pak se vraťte do Champions guild

  1. Can you sel me a rune platebody ?
  2. The Guilmaster of the Champions quild told me
  3. I thought you were going to give me a quest
  4. A dragon, that sound like fun
 3. Promluvte s Guildmaster (" I talked to Oziach ") a nyní musíte proklikat několik variant rozhovorů a tím se dozvíte spoustu informací. Také musíte dostat maze key bez kterého nezískáte první kus mapy potřebné pro doplutí na ostrov. Průběh questu by měl po rozhovorech vypadat jako na obrázku.  1. část mapy - Ice Mountain 4. Jděte na vrchol Ice mountain , promluvte s Oraclem (" I seek a piece of the map...") a pak dojděte k žebříku co vede do Dwarf mine . 5. Dole jděte do severo-východní části. Přes dveře projdete jen pokud máte u sebe silk, unfired bowl, wizard mind bomb a lobster pot a vše postupně použijte na dveře v pořadí dle seznamu. Uvnitř otevřete (open) pak prohledejte (search) truhlu a dostanete první kousek mapy - map part.

  1. Wizard's mind bomb
  2. Silk
  3. Lobster pot
  4. Unfired bowl
  2. část mapy - Melzar maze 6. V bance si vemte maze key, věci pro několik soubojů včetně Lesser Demona (82 lvl) a jídlo. Pak jděte k bludišti severně od Rimmingtonu a klíčem si otevřete dveře (maze key -> door) 7. V přízemí zabíjejte Rat (3-6 lvl) tak dlouho, dokud jedna z nich nedropne červený klíč. S jeho pomocí si otevřete červené dveře v severo-západní části a vylezte po žebříku do 1. patra 8. v 1. patře si musíte opatřit oranžový klíč který vyklepete z Ghost (19 lvl) Otevřete druhé dveře od žebříku a vylezte do dalšího patra. 9. Další na řadě jsou Skeletoni (22 lvl) a se získaným klíčem si otevřete dveře u západní stěny. Pak projděte dlouhou chodbou ve tvaru " L " k žebříku a slezte dolu. 10. V malé místnosati použijte další žebřík a teď budete na úrovni přízemí. V této místnosti je opět jen jediná možná cesta, a tou je žebřík do sklepa. Dole zlikvidujte Zombie (24 lvl) a modrým klíčem si otevřete modré dveře.

 11. Uprostřed se vypořádejte s Melzar the mad (43 lvl) a od něj "dostanete" fialový klíč od dveří které vedou k Lesser Demonu (82 lvl) 12. Zlikvidujte demona a získáte z něj zelený klíč. Zelené dveře jsou hned vedle truhly poblíž místa souboje a až se tam dostanete, truhlu otevřete (open), prohledejte (search) a máte 2. díl hledané mapy. Pak vylezte po žebříku a jste venku.

  3. část mapy - Port Sarim 13. Pro poslední část mapy musíte do vězení v Port Sarim a cestou si vemte tyto věci:

  1. 90 steel nails - hřebíky
  2. Hammer - kladivo
  3. 3 planks - prkna
  4. Runy na telegrab (law + air - magic 33 lvl) nebo 10.000 Gp
  5. 2.000 Gp
  6. Luk a šípy - pro poražení Goblin (2 lvl)


 14. Jděte k cele ve které je Wormbrain (2 lvl) a umíte-li telegrab kouzlo, lukem ho sundejte a pak poslední díl mapy seberte ze země telegrabem.

  Kdo kouzlit neumí, tak s ním musí promluvit (talk-to...) a za 10.000 Gp Vám tento kus mapy prodá.  Cesta na ostrov 15. Ma přístavním mole najděte Klarense , promluvte s ním a tím získáte za cenu 2.000 Gp vlastní loď se kterou se později dostanete na ostrov Crandor.

  1. Would you take me to Crandor ?
  2. No. I want to go to Crandor
  3. I'd like to buy her
  4. Yep, sounds good
 16. Přes můstek se dostaňte na loď (cross gangplank) a pak po žebříku do podpalubí (climb-down ladder) V boku uvidíte díru kterou opravíte pomocí prken (3x repair hole) Loď je připravena k vyplutí, ale ještě chybí štít bez kterého Vás drak usmaží za pár vteřin. Nevím jak Elvarg (prý umí hitnout kolem 30 Hp - neověřeno) , ale na members umí Blue dragon (122 lvl) zranit přes 50 Hp (osobní zkušenost) 17. Odcestujte do 1. patra zámku v Lumbridge, promluvte s Duke Horaciem a dostanete od něj anti-dragon shield.

  1. I seek a shield that will protect me from dragonbreath
  2. Elvarg, the dragon of Crandor island!
  3. Yes
  4. So, are you going to give me the shield or not ?
 18. V bance (2. patro nebo Draynor) si vemte 3 kusy mapy, složte ji dohromady (use map part -> map part) a jukněte na ni (study Crandor map) 19. V Draynor village zajděte na námořníkem jménem Ned (" Talk about someone else ") , (" You're a sailor ?... "). Vezme si od Vás mapu a pak se vypraví na loď kde se sejdete. 20. V bance si vemte výbavu na boj s Elvargem (anti-dragon štít, zbraň/runy, zbroj, jídlo, potiony, teleport...) Co si vezmete na sebe záleží na Vás a žádný "zaručený" postup není a ani nebudu odpovídat na klasickou otázku "Mám skilly XYZ, udělám to ?". Umřít se dá ve full rune (s chain samozřejmě) , ale stejně tak to můžete udělat ve full ada. Free lukostřelci zde mají smůlu, protože bez štítu je to sebevražda, ale na members můžete použít knive/throwing axe.

  Pak jděte na loď a promluvte s Nedem. Chcete-li vyplout, zvolte (" Yep, lets go ") a po animaci se ocitnete na Crandoru v troskách lodi. 21. Proběhněte podle mapy kolem několika monster včetně Lesser Demon (82 lvl) až ke vstupu do dungeonu který spojuje Crandor a Karamju. Slezte dolu (climb-down rock opening) a u vchodu najdete Skeleton (22 lvl)
 22. Než se pustíte do boje s drakem, je potřeba otevřít přístupovou cestu z druhé strany. Stačí projít zdí (open wall) mezi Deadly red spiders a Lesser demon. Tím si zajistíte přístup z druhé strany a pokud se budete chtít vrátit, nemusíte opravovat loď a plout přes Crandor.

 23. Teď už můžete jít za drakem (climb-over wall). Jak vidíte, i při použití melee protect a štítu umí hitnout i za 9 Hp (více jsem nedostal) Jen dodám že na members prý neučinkuje anti-fire potion a otrávené zbaně a poprve mě jeho síla překvapila. Pokud se schováváte za zdí a útočíte z dálky, protect není potřeba. 24. S utrženou hlavou zajděta za Oziachem a quest je u konce.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru