Roving Elves

Obtížnost : Lehké - střední

Požadavky :

 1. Waterfall
 2. Regicide
 3. 56 Agility (Regicide požadavek) - nebo 53 + potion, ale pak si obstarejte cca 5 lahviček (4) dose
 4. Schopnost zabít Moss giant (84 lvl) beze zbraně/kouzel (útočí magic a melee)

Nezbytné věci :

 1. Spade
 2. Rope
 3. Glarial's pebble pro přístup do hrobky (waterfall quest)
 4. Glarial's amulet pro přístup pod vodopád (waterfall quest)

Doporučené věci :

 1. Antipoison
 2. Peníze na dopravu lodí (3.200 GP na jednu cestu z Brimhavenu nebo 1.600 po splnění Cabin fever questu)
 3. Super set
 4. Ring of recoil
 5. Games necklace - teleport Barbarian outpost

Výbava: Jediný boj bude probíhat beze zbraně, takže je to jedno.

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 10.000 exp Strength
 3. Crystal bow 2/10 nebo Crystal shield 2/10 dle výběru
 1. Pro první cestu do Isafdaru budete potřebovat pouze trochu jídla na vyléčení šrámů od pastí, (s)-antipoison, peníze na dopravu lodí z Ardougne (do 4.000 gp) a teleport poblíž Waterfall (severně od Ardougne).

  Cest do lesa vede několik, ale nejlepší bude použít loď. Přístavů je po světě celkem dost, ale nejdostupnější je ten v Ardougne. Tam se nechte dopravit za 30 GP do Brimhavenu a po vystoupení jděte na molo severo-západním směrem. Tam si zvolte po akceptování ceny za cíl cesty Port Tyras. (ceny jsou v každém přístavu jiné a doprava do Port Tyras je možná až po splnění questu Regicide)

  Provizorní mapa


 2. Po vylodění (jiho-západ mapy) se vydejte za "Islwyn & Eluned" vedle Tyras campu.

 3. Až dorazíte na Vámi vybrané místo, máte 50% šanci že zde obě osoby budou, protože navštěvují dvě lokace střídavě v několika minutových intervalech. Počkejte až dorazí a pak si promluvte s Islwyn (" Tell the truth? ") a (" Maybe I could help "). 4. Pak si promluvte s Eluned a ta Vás pošle pro speciální semínko do hrobky poblíž vodopadů. 5. Pro přístup budete potřebovat Glarial's pebble (viz Waterfall quest), jídlo pro souboj beze zbraně a prayeru s Moss giant (84 lvl). Zbraně ani runy nejsou povoleny a proto si také nezapomeňte vzít nějaký teleport, nejlépe dueling. Máte-li "nabitý" home teleport (30-ti minutový limit), tak nemusíte. Hodit se budou i recoil ringy (každý ubere max 20 Hp než se rozpadne)

 6. Vydejte se k hrobce a použijte Glarial's pebble na náhrobní kámen (use...). Jestli jste si vzali něco nepovoleného, do hrobky se nedostanete. Dole se vypořádejte s jedním Moss giantem a kromě standartního dropu z něj vypadne i consecration seed. Používá dvojí útok a jestli už v bance nemáte Glarial's amulet, je v rakvi jižním směrem.

 7. V bance si vemte opět výbavu pro průchod lesem. Také si kromě semínka můžete vzít rovnou výbavu pro průchod pod vodopádem (glarial's amulet, lano a rýč)

 8. Lodní dopravou se přepravte do Port Tyras a opět počkejte vedle vesnice než se objeví obě elfky.

 9. Promluvte s Eluned , ta Vám semínko očaruje a poprosí o zasazení v Glarial's tomb. 10. Pokud si jdete pro výbavu až teď, tak si vemte semínko, rope (lano), spade (rýč), glarial's amulet (nasadit na krk), a něco na sebe pro proběhnutí kolem Fire giant (86 lvl). Ty jsou ale téměř vždy obsazeni a nemáte-li náladu se jako já hrabat v bance, nic si na sebe neberte a jako pojistku si vemte 2-3 sousta jídla. Také si vemte návratový teleport do Ardougne, peníze na dopravu do Port Tyras a standartní výbavu do lesa dle zkušeností.

 11. Vydejte se k vodopádu, raftem se dopravte na ostrov a pak do dungeonu pod vodopád (podrobný postup cesty pod vodopád je v návodu na waterfall quest) Jak se ocitnete pod vodopádem, běžte do východní části prohledat krabice (search crate). Najděte tam A key a pak jděte zpět ke dveřím. 12. Pokračujte do západního křídla a proběhněte kolem Fire giant (86 lvl) do úzké uličky. Použijte na dveře klíč (A key -> door) a dojděte až do místnosti s kalichem.

 13. Stoupněte si mezi sochy a kalich , semínko zasaďte (plant ... seed) a pak se vydejte naposledy do Isafdaru. 14. Opět můžete použít stanoviště poblíž Tyras Campu a poté co si promluvíte s Islwyn, dostanete za odměnu crystal bow (první volba) nebo crystal shield (druhá volba). Podrobné informace o obou předmětech dodám (možná) později. Po výběru je quest u konce.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru