Regicide

Obtížnost : Těžké a dlouhé

Požadavky :

 1. Underground pass - po jeho dokončení Vás najde královký posel a dostanete od něj dopis. Až poté je možné začít tento quest.
 2. 56 Agility - nebo 53 + potion, ale pak si obstarejte cca 5 lahviček (4) dose
 3. Schopnost porazit Tyras guard (110 lvl)

Nezbytné věci :

 1. Bow - libovolný
 2. Arrows - 5-10 libovolných
 3. Plank - dá se sebrat v undeground pass za mostem
 4. Spade - rýč
 5. Rope - 5+ ale počet záleží na štěstí při překonávání propasti na začátku undeground pass.
 6. Jídlo - monkfish by měl stačit, ale shark je shark
 7. Axe - sekera na dřevo
 8. Pickaxe - krumpáč
 9. Tinderbox - zápalky
 10. Pestle and mortar - hmoždíř
 11. Pot - hrnec
 12. Coal - 8+ podle šikovnosti a kvality internetového připojení
 13. 4 balls of wool
 14. Antipoison - doporučuji (s) nebo (+)

Doporučené věci :

 1. Teleport do Ardougne a kolem Rimmington (home, glory...)
 2. Peníze - cca 2 000

Výbava: Cokoliv. Jednou jsem to absolovoval pouze v zamorak róbě s rune scimmy a melee protect (43 prayer)

Odměna :

 1. 3 quest point
 2. 13.750 Agility exp
 3. 15.000 GP
 4. Možnost použít bránu v severní části Isafdar a přístav charter ship v Port Tyras
 5. Schoponost používat dragon halberd kterou můžete zakoupit v Tyras camp za 325 000 GP nebo v GE

Během tohoto questu musíte projít 2 celý Underground pass až k místu kde jste bojovali s Ibanem. Sice jde o "pouhý" průchod bez boje, ale i tak si většina vzpomene na nepříjemné pasti po celé délce dungeonu. K tomu si ještě musíte přibalit pár věcí na hlavní část questu v elfím lese, který je také plný pastí.

Mnoho lidí doplatilo na nedostatek jídla kterého si díky spoustě jiných věcí moc nepoberete. Dá se tomu předejít, pokud si vezmete s sebou i notované jídlo+peníze a pak si ho můžete "rozměnit" v g-shopu Tyras camp (prodat notované a koupit zpět normální). Ovšem za předpokladu že tam vůbec dojdete :) Než budete mít možnost general shop navštívit, musíte totiž porazit Tyras guarda (110 lvl)

Časem snad dodělám vlastní mapu, ale teď použijte mapu na Tip.It 1. Po obdržení dopisu od krále po skončení předchozího questu si v bance vemte věci pro průchod přes Underground pass (rope, bow+arrows, spade a plank) , věci pro boj s King Tyras 100 lvl , antipoison, kvalitní jídlo, pickaxe, agility potion (kdo nemá 56 lvl) a jděte si promluvit s King Lathas do 1. patra zámku v Ardougne. Za úkol dostanete zabít jeho bratra Tyrase a najít lepší cestu do Elfího lesa. 2. Projděte underground pass až do místnosti kde se odehrál souboj s Ibanem, projděte přes Well of Voyage (kde se házela Iban doll) a krátkým dungeonem běžte až k místu kde jste se setkali na závěr s Koftikem. 3. Kousek popojděte a naproti Vám přijde Idris. Po chvilce ale přidou další 2 a Elfku zabijí. 4. Z následujícího rozhovoru je patrné, že jste očekáváni a máte se dostavit do Elf campu za Lord Iorwerth. Vydejte se podle mapy do severo-západní části, ale v tento moment se vyhýbejte dense forest. Přes tuto překážku budete umět chodit až později. Cestou budete potkávat pasti, tak mějte oči na stopkách. 5. Až dorazíte do vesnice, promluvte s Lord Iorwerth a budete posláni za jejich stopařem. 6. Stopařovu pozici vidíte na mapě a když k němu promluvíte, neuvěří ža Vás posílá Lord Iorwerth a bude chtít důkaz. 7. Nic složitého v tom není a stačí jen doběhnout do Elf campu, promluvit s Lordem a dostanete náhrdelník. 8. Znovu promluvte s Elf Tracker a bude chtít Vaší pomoc s průzkumem okolí. Jděte kousek na západ a na zemi uvidíte stopy mizející v lese. Následujte je (follow tracks) , ale nebudete úspěšní. 9. Vraťte se za stopařem a během rozhovoru Vás naučí jak procházet hustým lesem - dense forest. 10. Zpět ke stopám a klikněte na strom (enter dense forest - 56 lvl agility ). Pak klikněte postupně na další 2 stromy a po překonání posledního stromu na Vás zaútočí Tyras Guard (110 lvl) kterého zlikvidujte. Pokud máte nějakou poison zbraň, můžete se po jeho otrávení schovat v místě jako na obrázku. 11. Potom dojděte až do Tyras campu. Cestou potkáte ještě jednoho, ale tem už útočit nebude. U stanu si promluvte s General Hining. Ke králi Vás ale odmítne vzít. 12. Vyjděte ze stanu a kolem Tyrasova stanu seberte 2 barely (červené tečky na minimapě).

 13. Vraťte se k místu kde je stopař a od něj jděte na jih. U břehu uvidíte bublající "hmotu". Naberte do obou sudů dehet (barel -> tar) a také si vemte ze země kus síry (take sulphur). Pokud se nedaří, postupte kousek vedle a musíte stát co nejblíže. 14. Vraťte se do Elf campu a promluvte s Lord Iorwerth. Dostanete knihu a když ji přečtete, dozvíte se o výrobě bobmy a v záznanu o questu bude doporučení navšívit chemika v Rimmingtonu. Ale nejprve si ještě obstarejte 1-2 kousky limestone. 15. Limestone prý lze použít jakýkoliv, ale já si ho pro jistotu nakopal zde v lese. Ložisko najdete východně od Elf campu a kolem se motá pár vlků. Limestone ještě musíte vypálit v peci, ale do Tyras Campu už se vracet nemusíte a rychlejší je využít jinou pec. Prý tato činnost ubírá 8 Hp, ale to sem si ani nevšiml.

  Při posledním plnění questu jsem limestone koupil v Grand Exchange

 16. Dejte limestone do pece (use...) a vznikne quicklime. V bance (nejlépe v Draynor) si vemte do inventu pot , pestle and mortar a sádru rozdrťte (pestle -> quicklime) a dostanete pot of quicklime.

 17. Teď si vše uložte a nechte si v batohu pouze oba naplněné barely s tarem, teleport do Ardougne, knihu a zbytek místa vyplňte uhlím (8 minimálně). Také se hodí teleport zpět do Draynor v případě že se Vám nepodaří správně použít destilační zařízení a půjdete pro novou zásobu uhlí. Základem úspěchu je hrát na worldu s dobrou odezvou a bez momentálních problémů s připojením. World2 z vlastní zkušenosti nedoporučuji :)

 18. Odcestuje do Rimmingtonu a promlute s Chemistem (" Your quest "). Půjčí si od Vás knihu a pak se zeptejte na výrobu nafty (" Whats is and how do I make naphtha ?"). Řekne Vám jak se používá destilačka před domem a pak můžete odejít (" This all looks...") 19. Zařízení je venku, ve výklenku u domu a použijte na něj plný barel (use barrel -> fractionalizing still). Pak uvidíte přístroj ve kterém musíte vytvořit správnou teplotu a tlak, aby zelený ukazatel total distilled dosáhl pravého okraje. Tím bude obsah sudu v inventáři přeměněn na naftu. 20. Vypada to složitě, ale obsluha je jednoduchá. Oba ventily dejte do polohy jako na obrázku (turn...) a pak postupně klikejte ma mříž kotle (add coal). První 3 kousky dejete rychle za sebou a další už dávejte opatrně. Pokud teplotní ukazatel (vpravo) přejede až nakonec, průběh destilace se anuluje. Mělo by Vám stačit cca 8 coal.

  Během destilace se mi tlakový (levý) ukazatel ani jednou nepohnul a pravý jsem se snažil držet maximálně k zelenému poli. Přístroj fungoval v místech kolem pomyslné "14 hodiny". Jak začne ručička klesat, přidejte co nejdříve další kus uhlí. Je více způsobů jak ventily nastavit a rekord mám 4-5 uhlí, ale to už bylo dost citlivé a s ventily se musí průběžně pracovat.

  Až se pordaří dostat destilační ukazatel na konec, zkontrolujte jestli máte v inventáři barrel of naphtha a pak se vydejte do banky připravit na druhý průchod přes Underground pass. Jestli máte u sebe dost uhlí, vydestilujte si předem druhý sud pro quest Mourning's Ends Part 1

 21. Do sudu s naftou přidejte nadrcený limestone (pot of quiclime -> barel of naphtha). Hmoždířem podrťte síru (sulphur -> pestle and mortar) a prášek přidejte do sudu (ground sulphur -> barel of naphtha). Tím máte vyrobený barrel bomb. Ještě tomu něco chybí, ale poslední věc lze vyrobit až v Elf campu.

 22. Vemte si bow+arrow, rope (2-3) spade, plank , vyrobenou bombu, 4 ball of wool, jídlo, antipoison, sekeru na dřevo, tinderbox, případně agility potiony a projděte přes undeground pass.

 23. Teď si obstarejte jednoho raw rabbita (králíka) a následně ho upečte. Jedno místo kde se nacházejí je na cestě mezi stopařem a Elf campem. Pak dojděte do Elf campu.

 24. V jediném stanu který má nad sebou značku použijte vlnu na tkalcovký stav (ball of wool -> loom) a tímto ubrouskem zkompletujte bombu (strip of cloth -> barrel bomb). Jméno bomby zůstane stejné, ale až teď je nálož hotová. 25. Promluvte s Lord Iorwerth (pokud nemáte knihu, tak ji nejprve dostanete zpět a pak promluvte znovu) . Teď se vydejte ke katapultu který se nachází pár kroků severně od Tyras campu.

 26. Tyras guardovi dejte pečeného králíka (cooked rabbit -> tyras guard) a tím na chvilku odvrátíte pozornost od práce. Toho využijte a položte na katapult připravenou bombu (use ...)

 27. Až dokončíte dílo zkázy, tak se naposledy vraťte za Lordem Iorwerth. Dostanete zprávu pro King Lathase a pak se za ním vydejte do Ardougne. 28. Až u hradu vyjdete po schodech, zastaví Vás Arianwyn. Ten Vám řekne že jste pomáhali "na špatné straně", ale s tím už nic neuděláte. 29. Dojděte za králem a po předání zprávy je quest u konce. Pokud si chcete opatřit dragon halberd, tak nyní již je v G-shopu Tyras campu dostupná (dříve bylo 0 ks). Také by se již měla v lodní dopravě objevit možnost dostat se do Tyras campu lodí. Další zrychlený přístup je přes bránu v severo-východní části.

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru