Path of Glouphrie

Obtížnost : střední -těžká (dle combat lvl)

Délka : střední

Požadavky :

 1. Eyes of Glouphrie
 2. Waterfall
 3. 45 Agility
 4. 47 Ranged
 5. 56 Slayer
 6. 56 Thieving
 7. 60 Strength
 8. Schopnost porazit 3x Warped terrorbird (143 lvl - melle+ranged útok) v jednom souboji bez možnosti použít teleport.

Nezbytné věci :

 1. Mitrhil grapple - vyrobíte pomocí Fletching skillu nebo koupíte v GE
 2. Mithril Crossbow vyrobíte pomocí Fletching skillu nebo koupíte v GE
 3. Small crystall seed - jestli z něj máte už vyrobenou pilu - crystal saw, tak ji dropněte na zem a Brimstail v jiho-západě Gnome stronghold Vám dá nové semínko.

Doporučené věci :

 1. Dueling ring (emerald) pro rychlé cestování do Castle wars
 2. Kvalitní armor a zbraň
 3. Ranged protect
 4. Dobré jídlo
 5. Super set
 6. Energy potiony

Výbava: Vyzkoušen mám Melee způsob a s použitím range protect jsem na 77 lvl combat neměl problém s jídlem (spotřeba 7 monkfish).

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 5.000 Magic exp
 3. 5.000 Thieving exp
 4. 20.000 Slayer exp
 5. 30.000 Strength exp
 6. Přístup do nového dungeonu
 1. V bance si vemte mithril grapple (dát na pozici šípů), do ruky mithril crossbow a jděte si promluvit s King Bolrenem, kterého najdete uprostřed bludiště v Tree gnome village. Pokud už nemáte gnome amulet, tak Vám ho dá a jestli ho nepotřebujete, vyhoďte ho až po skončení questu. Z rozhovoru se dozvíte něco o Yewknock a také dostanete za úkol najít anti-illusion přístroj. 2. Od krále jděte do jiho-západní části a protáhněte se přes plot (squeeze...) Po pár krocích východním směrem slezte do podzemí (climb-down ladder) 3. Dole si v západní části promluvte s Glorie (" Anti-illusion device ") a řekne Vám ať zkusíte hledat ve skladišti. 4. Běžte do východní části a u severní zdi se protáhněte tunelem (crawl tunnel) Na druhé straně odtlačte monolit (push big monolith) a v truhle po pravé (východní) straně najdete několik žetonů. 5. Teď musíte posunout několik dalších monolitů a dostat se k truhle uprostřed.

  1. Jiho-západní monolit posuňte na sever.
  2. Severo-západní monolit zatlačte na východ
  3. Jiho-západní monolit posuňte zpět na jih.
  4. V severní části prohledejte truhlice a najdete klíč od mahagonové truhly , poznámkový blok (notebook) a další krystaly
  5. Malý monolit šoupněte jižním směrem
  6. Severo-západní monolit zatlačte zpět na své místo a otevřete truhlu ve které najdete strongroom key
 6. Klíčem si otevřete mříže (use key / open door) vedoucí do západní části. Zde se podívejte na přístroj který jistě poznáváte (operate Yewnock's machine) a uvidíte podobný mechanismus jako v předchozím questu a opět jde o náhodně generované barvy i tvary žetonů. 7. Princip i číselné hodnoty žetonů jsou stejné jako v předchozím questu. V horní části máte 2 žetony a podle tabulky si zjistěte jejich hodnoty. Sečtěte je a v tabulce si vyhledejte jaký žeton má tuto hodnotu. V mém případě to je 6 + 15 = 21 (violet triangle)

  Spodní část je podobná a číselnou hodnotu zobrazeného žetonu musíte dosáhnou součtem dvou menších hodnot. Blue pentagon (25 bodů) jsem poskládal z Blue square (20) a red pentagon (5) a po vložení správných žetonů přistroj spusťte (operate)

  Největší pozor si dávejte na yellow a orange. Vždy se přesvěčte najetím myši o jakou barvu skutečně jde. Žetony si rozměníte ve vedlejším přístroji (exchange)


  Tvar Red Orange Yellow Green Blue Indigo Violet
  Circle 1 2 3 4 5 6 7
  Triangle 3 6 9 12 15 18 21
  Square 4 8 12 16 20 24 28
  Pentagon 5 10 15 20 25 30 35


 8. Po shlédnutí krátké animace ve které uvidíte další proměnu bílé příšerky na černou se vydejte za králem.

 9. Promluvte s ním a než Vám řekne další podstatné věci, máte tuto černou příšerku zlikvidovat. To udělejte (má jen 1 Hp a v ruce asi nesmíte mít crossbow) a pak si s králem promluvte znovu. Nakonec Vás pošle pro souřadnice které budete potřebovat pro lokalizaci cesty k novému Spirit tree a novému dungeonu. 10. Vydejte se do 1. patra Grand Tree , v západní části promlute s Gianne jnr. (" Longramble the explorer ") a dostante potřebné souřadnice. Tato lokace je pro všechny stejná.

 11. Podle souřadnic (nebo mapy) dojděte k ostrůvku západně od Castle wars arány a pomocí c-bow (v ruce) + grapple (arrows pozice) se dostaňte na druhou stranu (volba "grapple tree" u stromu na ostůvku). 12. Jděte směrem k zúžení (na sever) a promluvte s Longramblem 13. Pokračujte dále na sever a promluvte se Spirit tree (talk-to) Do rozhovoru se přidá i Hazelmere. Proklikejte další dlouhý rozhovor a nakonec dostanete za úkol sehnat něco na "oživení" stromu. 14. V bance si vemte small crystal seed a jděte znovu do dungeonu, tam kde jste posouvali monolity. Vedle toho malého najdete bílou mísu a do ni vložte semínko. Tím si vytvoříte crystal chime. 15. V bance (nejlépe v C-wars) si vemte věci na boj se 3 Warped terrorbird (143 lvl) který musíte absolovovat bez přerušení a z místa kde se souboj bude odehrávat se nedá teleportovat pryč. Navíc používají dvojí útok (ranged a melee).

  Kromě melee výbavy jsem si vzal super set, 2 prayer restore a k jídlu monkfish. Spotřeba jídla byla asi 7 monkfish při combat lvl 77 a použil jsem ranged protect.

  Na cestu budete také potřebovat c-bow + grapple a crystal chime. Také si můžete vzít jednu lahvičku energy potionu, protože se poběží pěkný kus cesty a celou dobu na Vás budou dorážet jiná monstra.

 16. Vyražte ke Spirit tree (západně od C-wars) a použijte na něj crystal chime(use...) Tím strom uzdravíte a můžete ho od teď používat na teleportaci jako ostatní. 17. Pak se vydejte západním směrem a narazíte na dungeon. Zapněte si běh a podle mapy (kterou musím teprve udělat. Zde je odkaz na externí web) proběhněte až na konec. Tam se protáhnete do vedlejší místnosti (východní část) a zapněte si ranged protect. Warped terrorbird (143 lvl) je možno zranit pouze v případě, že na ně použijete (use) crystal chime. Tento efekt trvá jen nějaký čas a poznáte to podle změny barvy. 18. Až se s opeřenci vypořádáte, koukněte do protějších dveří (peek door) a uvidíte jak dva guardi spustí systém, který začne do místnosti pumpovat dehet. 19. Pak se k tomu přidá i plyn a nějaké elektrické výboje co Vám budou odebírat zdraví - nelze se bránit. Po chvilce se objeví Hazelmere a teleportuje Vás do bezpečí svého domku východně od Yanille.

 20. Nakonec si s ním telepaticky promluvte (talk) a quest je u konce.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru