Eyes of Glouphrie

Obtížnost : lehká

Délka : krátké

Požadavky :

 1. Grand Tree
 2. 5 Construction
 3. 46 Magic
 4. 13 Runecrafting - (není podmínkou) pro výrobu mud runy (způsob je popsán v návodu na runecrafting)
 5. 45 Woodcutting - (není podmínkou) pro obstarání maple log

Nezbytné věci :

 1. Hammer - kladivo na smithing
 2. Pestle and mortar - hmoždíř
 3. Mud rune - kombinovaná runa a návod je v levém menu
 4. Oak logs
 5. Maple logs
 6. Saw - pila na construction skill
 7. Bucket of sap - použijte nůž na špičatý strom evergreen (use knife...) a do prázdného kýble v invenrtáři si naberete smůlu. Tento strom najdete třeba nad rozcestím , severně od Faladoru nebo možná i v Hero guild.

Doporučené věci :

 1. Teleport poblíž Yanille (dueling, runy...) a Gnome Stronghold (letadlo z Al-kharid...)
 2. Antipoison

Výbava: Cokoliv a jediný boj v tomto questu je s několika neškodnými brouky.

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 250 Construction exp
 3. 2.500 Woodcutting exp
 4. 6.000 Runecrafting exp
 5. 12.000 Magic exp
 6. Small crystal seed ze kterého uděláte crystal saw (viz info na konci)


 1. V bance si vemte vše potřebné, ale zároveň budete potřebovat i nějaké volné místo v inventáři. Necháte-li jídlo v bance jako já, místa by mělo být dost.

 2. Odcestujte do jiho-západní části Gnome strongholdu , vstupte do jeskyně (enter cave) a dole si promluvte s Brimstailem

  1. What's that cute creature wandering around ?
  2. Yes, that sounds fascinating...
  3. Oh, yes I love a bit of History
  4. Of course !
 3. Zajděte vedle do místnosti se strojem a prohlédněte si ho (unlock Oaknock's machine) 4. Pak si také prohlédněte mísu uprostřed (inspect singing bowl) a vraťte se zpět. 5. Promluvte opět s Brimstailem (" I've had a look ...") , (" Of course...") a budete mít za úkol zajít za Hazelmerem 6. Hazelmera najdete východně od Yanille v 1. patře a když s ním promluvíte, uvidíte animaci. Po skončení dostanete fialový žeton. Pokud ne, několikrát s ním pokecejte, protože po vydání questu WGS se pravděpodobně trošku změnil průběh dialogu. 7. Vraťte se do jeskyně, promluvte s Brimstalem (" I've visited Hazelmere...") a uvidíte jak někdo přístroj ve vedlejší místnosti rozbije. 8. Běžte k přístroji, v hmoždíři rozmačkejte mud runu (pestle and mortar -> mud rune) a prášek dejte do smůly (bucket of sap -> ground mud runes). Tím budete mít vyrobené lepidlo - magic glue.

 9. Zkuste stroj opravit (repair Oacknock's machine) a dozvíte se co budete potřebovat. Kromě vyrobeného lepidla byste měli v inventáři mít oak a maple log spolu s pilou (saw) a kladivem (hammer). Pak na stroj klikněte ještě jednou (repair Oacknock's machine) a tím ho opravíte. 10. Teď nastává nejhorší část, a tou je uvedení stroje do chodu. Zkuste otevřít střední část (unlock Oacknock's machine) a uvidíte mechanismus stejný jako na obrázku, jen číslo je generované pro každého jinak. Číslo si zapamatujte nebo napište na papír a teď přístroj na chvilku opusťte. 11. Žeton který jste obdrželi, má pevně danou hodnotu a ta je pro všechny stejná. Podle tabulky zjistíte že je to 35 (violet pentagon). Tento žeton je nyní potřeba "rozměnit" na takový tvar a barvu podle čísla které máte určeno z mechanismu dveří. V mém případě to je číslo 25 a v tomto případě jediný žeton který má podle tabulky tuto hodnotu, je blue pentagon (7)

  Kromě fialového žetonu můžete dostat od Brimstala i několik dalších s jinou barvou (hodnotou). Můžete mít štěstí a dostat právě ten potřebný, ale mě ho nedal. Celkem jsem od něj dostal 9 kousků pomocí dialogů (" I think I've fixed the machine now ") a (" I can't work out what to do with these disc ! ")


  Tvar Red Orange Yellow Green Blue Indigo Violet
  Circle 1 2 3 4 5 6 7
  Triangle 3 6 9 12 15 18 21
  Square 4 8 12 16 20 24 28
  Pentagon 5 10 15 20 25 30 35


 12. Pro rozměňování si otevřete menší přístroj (use Oacknock's exchange) a zde si žetony můžete rozměnit na jiné druhy s menší hodnotou. Žeton položte na ruku (kliknutím na žeton nebo na ruku) a vhoďte ho do otvoru vlevo nahoře (insert disc).

  Pomocí šipek ve středové části si nechte ukázat všechny kombinace které stroj nabízí. Bohužel nevím podle jakého klíče kombinace nabízí, ale rozhodně nemáte na výběr všechny možné.

  Pokud v nabízené variantě požadovaný žeton není, musíte si vybrat "nějakou" jinou a pak do stroje vložit jeden z rozměněných žetonů a opět si nechat ukázat všechny možné kombinace. 13. Až dostanete potřebný žeton, otevřete si Oacknock's machine, položte ho na ruku a vložte do přístroje. Vedle vloženého žetonu se rozsvítí zelená kontrolka kterou stiskněte (unlock machine) a dvířka se otevřou. 14. Do tohoto přístroje je nyní nutné hodit celkem 6 žetonů a princip je stejný, ale je zde jeden rozdíl. Druhou a třetí hodnotu je potřeba dosáhnou "sečtením" . Ti co měli problém najít 1 žeton na otevření dvířek si zde užijí. Zvláště u třetí položky sem se poprvé zapotil a po 20-minutách co jsem dostal 2 žetony jsem nebyl schopen dostat poslední do součtu a inventář jsem měl plný žetonů neustálým rozměňováním.

  Žetony lze v exchange také "pospojovat" na větší hodnoty, ale opět to jednou šlo a někdy zase ne. 15. Zajděte za Brimstailem a až si s ním promluvíte (" I think Oaknock's...") , dostanete další žetony. 16. Teď si rozměňte žetony tak abyste měli 6 potřebných pro uvedení stroje do chodu. Pak je postupně vložte na místo a správný počet je opět symbolizován zelenou kontrolkou. Správnost potvrťte tlačítkem accept.

 17. Po uvedení stroje do chodu uvidíte krátkou animaci ve které uvidíte jak původně bílá potvůrka změní barvu na černou. 18. Pak si promluvte s Brimstailem ("Phew! I've got that machine...") a ten Vás pošle za králem do Grand Tree. 19. Král Vám dá za úkol zneškodnit 6 černých příšerek a jejich lokace by měli být stejné.  1. Uvnitř v přízemí Grand Tree poblíž krále
  2. Severo-západním směrem od krále u cvičitele želv
  3. Mezi Spirit Tree (transportní značka) a Agility arénou
  4. Mezi Spirit Tree (transportní značka) a vstupem do Grand Tree (u zúžení)
  5. U jižní brány do Gnome Stronghold (směrem k Ardougne)
  6. Nejvyšší patro Grand Tree u pilota Gnome-Air. Poprvé jsem ji tam neviděl, ale poté co mi chyběla jako poslední tam byla


 20. Až jich zneškodníte všech 6 (hra Vám to oznámí) , vraťte se za králem a dostanete od něj small crystal seed a quest je u konce. Semínko pak vložte do velké mísy v podzemí u Brimstaila a dostanete za něj crystal saw a využijete ji ve skillu construction. přidává +3 ale je jen na 28 použití a pak se musí opět vložit do mísy. Takže na nějaké "skillování" to není.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru