My Arm's Big Adventure

Obtížnost : střední - těžká

Požadavky :

 1. Eadgars ruse
 2. Feud
 3. Jungle potion
 4. 29 Farming
 5. 10 Woodcutting
 6. Schopnost zabít 172 lvl nepřátele který používá všechny 3 typy útoků.
 7. Tai Bwo Wannai Cleanup minihra s popularitou alespoň 60%. Dříve to šlo během questu, ale Jagex to upravil. Pokud nemáte potřebnou popularitu, kupte si v General shopu na severo-západě mačetu a pár Antipoison (i pro vyšší combaty) a sekáním Light/Medium/Dense Jungle + opravou plotu si popularitu zvyšte. Pro sekání Jungle musíte mít mačetu v ruce. Popularita stoupá i zabíjením monster které na Vás "vyskočí". Na to zase potřebujete mít v ruce zbraň. Neustálé přehazování mačety a zbraně je dost otravné. Dejte si při zabíjení pozor, protože od jednoho schytáte "poison" za 10 hp+ Přesný postup téhle minihy si už nepamatuji a informace si musíte opatřit jinde. Možná časem dodám přesnější popis. Nafoceno to mám, ale ta lenost...

Nezbytné věci :

 1. 4 Empty bucket
 2. 7 supercompost
 3. Spade - lze koupit během questu u skřítka
 4. Rake - lze koupit během questu u skřítka
 5. Seed dibber - lze koupit během questu u skřítka
 6. Cure potion (na farming) - lze koupit během questu u skřítka
 7. Peníze - cca 1.000 gp

Doporučené věci :

 1. Camulet - odměna z questu Enakhra's Lament
 2. Prayer restore
 3. Jídlo - dopručuji Monkfish a lepší pro slabší hráče
 4. Energy/S-energy potiony
 5. Antipoison / S-antipoison
 6. Game necklace pokud se nemůžete teleportovat do Trollheim
 7. Několik Trollheim teleportů (2 Law + 2 Fire) a teleport k bance, nejlépe Dueling ring
 8. Climbing boots - pouze pro ty co nemůžou používat Trollheim teleport

Výbava: Nejlepší je Ranged + kvalitní jídlo.

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 10.000 Herblore exp
 3. 5.000 Farming exp
 4. Možnost pěstovat herby na novém záhonu který nikdy neuschne.

Před začátkem questu si můžete opatřit 3 bucket dung (kýbl trusu) ve vesnici Pollnivneach stejným způsobem jako v questu Feud pomocí "chilli" omáčky.

Pokud se Vám do pouště nechce, můžete si trus opatřit od velbloudů v Al-Kharid, ale jde to pouze s pomocí Camuletu až v průběhu questu (po přečtení knihy od My Arm) a také si budete muset "odskočit" na otočku z Troll Stronghold a pak se vracet.

Další přípravnou procedurou je výroba supercompostu . Způsobů je více, ale nejlépe se bude shánět Pineapple (ananas). V západní části Brimhavenu poblíž vstupu do Dragon dungeonu natrhejte 15 Pineapple a dejte je do Compost bin v místě kde sázíte herby. Po zhruba 2 hodinách je naberte do kýblů (empty bucket -> compost bin). Celkem na jednu várku dostanete 15 Supercompost a uložte je k Tool Leprechaunt (skřítek s nářadím) . Také si zde uložte Rake, Spade a Seed dibber. Tím máte vše připraveno a quest může začít. 1. V bance si vezměte 3 kýble trusu (nemáte-li, později si je obstaráte) , 1 prázdný kýbl, několik Trollheim teleportů (2 Law + 2 Fire / jeden teleport) nebo Climbing boots, peníze, Game necklace (nebo Falador teleport) něco k jídlu a nejlépe Full dragon hide kvůli pohybu mezi agresivními trolly (dost se naběháte - Full rune se moc nehodí). Na přípravu pro finálový souboj bude čas později a potom odcestujte za kuchařem Burtmeat do Troll Stronghold, kterého znáte z minulých questů.

 2. Promluvte s Burntmeat (" What do you want now ? ") a během rozhovoru se dozvíte že shání koření, které našel u "jednoho" hráče. Pokud nabídnete pomoc (" Alright, I'll lend him a hand "), s pomocí jeho asistenta koření seženete. 3. Asistent jménem My Arm je hned vedle u mříží a první věc co mu musíte přinést je Goutweedy lump. Samozřejmě dostanete i radu kde to sehnat. 4. Nyní jděte na náhorní plošinu Death plateau kde sídlí spousta trollů. Použijte Games necklace nebo Falador teleport a až se dostanete mezi trolly, zhruba uprostřed je kotel který prohledejte (search cooking pot). V inventáři musíte mít Empty bucket + 1 volné místo a pokud nemáte kýbl, kousek na jih od kotle se dva povalují. Až z kotle vylovíte Goutweedy lump, na nic nečekejte a odcestuje zpět do Troll Stronghold, protože se do Vás jeden z kuchařů pustí. 5. Opět vyhledejte asistenta My Arm a dejte mu co jste našli (Goutweedy lump --> My Arm). Potom Vás vyzve aby jste ho (automaticky) následovali přes Stronghold až do nové lokace. 6. Od žebříku jděte na sever a cestou si u skřítka Tool Leprechaun, který evidentně nemá nic na práci, vyzvedněte Spade a 7 Supercompostů. Pokud nemáte u sebe 3 kýble trusu, vyzvedávat si prozatím nic nemusíte. 7. O kousek výše (farming značka) pokecejte s My Arm a dostanete manuál . Prolistujte ho a opět s ním promluvte. Potom použijte 3 kýble trusu a 7 kýblů S-compostu na záhon vedle trola (musíte mít Spade v inventáři) a tím připravíte půdu pro pozdější setbu.  Pokud ještě nemáte velbloudí trus , odcestujte do Al-Kharid. V bance si vemte Camulet (nasadit na krk) , 3 empty bucket a promluvte s jedním velbloudem (" Ask the camel about its dung "). Jednoho velblouda najdete u obchodníka jménem Ali a druhý je poblíž banky.

  Po té co vykoná potřebu, naberte je do kýble (use bucket -> Dung). To co z velblouda vypadlo bude stačit jen na 2 kýble a "novou" dávku již neposkytne. Promluvte stejným způsobem s jiným velbloudem a naberte si třetí kýbl. Pak se vraťte za My Arm na náhorní plošinu. Pak teprve použijte 3 kýble trusu a 7 kýblů S-compostu na záhon 8. Po pohnojení záhonku promluvte s My Arm a automaticky se vydáte do přístavu v Ardougne. 9. Tam v dialogu s kapitánem zvolte (" This is my Arm...") a budete pokračovat v cestě lodí do Brimhavenu. Po vylodění Vám troll zdrhne a musíte ho najít ve vesnici Tai Bwo Wannai. 10. Kousek na východ od General shopu promluvte s trolem a pak jděte dále na jiho-východ. 11. Promluvte s Murcaily (" A troll called My Arm...") , který stojí u vchodu do ohrady. Aby jste požadované semínka dostali, musíte mít minimálně 60% oblíbenost u vesničanů. Ale nakonec semínka se slovy že jsou moc drahá odmítne dát a dostanete pouze jedno. 12. Jedno semínko trola evidentně nezajímá a pustí se do pátrání na vlastní pěst. Demoluje co mu příde do cesty a po chvilkovém běsnění se Murcaily rozhodne zbylá semínka vydat, aby zachránil vesnici (to Vás bude stát získanou popularitu) Pak promluvte s trolem a vydáte se zpět do přístavu v Ardougne, kde se po rozhovoru Vaše cesty na chvilku rozejdou. Odcestujte do libovolné banky , kde se připravíte na souboj s 172 lvl.

 13. Pokud můžete používat Magic bow nebo Crystal bow, bude to prý nejlepší volba spolu s Full black d-hide, ale já to dělal s první a třetí postavou ve Full rune + DDS (combat 107 / 83) a výraznější problémy jsem neměl. Pokaždé stačil jeden hlt ze Super setu a asi 5 / 10 Sharků.

  Magic způsob je dle jiných hráčů asi nejhorší volbou, ale s druhou postavou jsem to vyzkoušel a spotřeboval jsem cca 70 fire-boltů (chaos kouzla) při magic lvl 60 . Spotřeba jídla při zapnutém ranged protect byla asi 13 Sharků

  Spolu s výbavou si vezměte obdržená semínka, libovolný teleport pro návrat (nejlépe jednodotykový pro případ nouze v boji), cure potion na farming (lze koupit u skřítka na místě) a jděte k políčku v Troll Stronghold. Pokud holdujete farmingu, vezměte si i jeden Herb seed dle libosti. Po skončení questu budete mít možnost sázet Herby na novém poli které nikdy neuschne. Takže ideální místo pro Rannar nebo Snapdragon.

 14. U záhonu promluvte s trolem a potom mu dejte hrábě (rake --> My Arm). Ten je jak se zdá drží poprvé a použije je tak, že se hrábě rozletí. Složte je dohromady a znovu předejte. Tentokrát se mu povede plevel odstranit.

 15. Dále mu dejte Semínka (Hardy gout tubers --> My Arm) a sázecí kolík (Seed dibber --> My Arm). Pak přijde "random" dwarf, ale trol se s ním narozdíl od běžných hráčů vypořádá po svém. 16. Nakonec pole "onemocní" a tak předejte trolu cure potion (cure potion --> My Arm) . Potom si všimne přilétajícího ptáka, který dostal chuť na to, co pracně pěstujete a požádá Vás o záchranu úrody. Zatím jde jen o mládě 75 lvl a během chvilky je po něm.

 17. Potom znovu promluvte s trolem a přiletí jeho máma, která je na tom s útoky trochu lépe. Má combat 172 a občas s Vámi zacvičí. Tak si dejte pozor na stav zdraví a v případě nouze se pakujte teleportem nebo po žebříku pryč. Umí speciální útok kterým Vás odhodí pryč. Tomu se dá zabránit tak, že si stoupnete k nějaké skále a necháte ji přijít k sobě. 18. Po boji nástává čas sklizně a troll Vás požádá o lopatu kterou mu předejte (Spade --> My Arm). Jdete-li si pro nářadí ke skřítkovi tak tam nebude, ale stačí slézt po žebříku a hned se vrátit nahoru. Po sklizení úrody poděkuje a pro odměnu si budete muset dojít do Troll Stronghold za kuchařem. U skřítka si ještě vyplňte volné místo v inventáři čímkoliv (compost, bucket...) , protože kuchař je trochu nevyzpytatelný. 19. Ve Strongholdu pokecejte s Burntmeat a dostanete odměnu v podobě burnt meat, které Vám vyplní všechno volné místo v inventáři. Nezbývá než se vrátit zpět za My Arm. 20. Naposledy promluvte s My Arm a ten Vám řekne něco o Herb políčku které je hned vedle. Můžete v něm sázet libovoný herb a za Vaši pomoc při plnění questu ho bude sám a zdarma hlídat proti uschnutí. Ale i zde používejte supercompost, pro zvýšení minimálního počtu herbů při sklizni.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru