Eadgar's Ruse

Obtížnost : Lehké - střední

Délka : dlouhé - hodně cestování

Požadavky :

 1. Druidic Ritual
 2. Troll Stronghold
 3. 31 Herblore

Nezbytné věci :

 1. Climbing Boots
 2. 10 Grain - zrní
 3. 5 Raw Chickens - kuřata
 4. Pineapple - ananas se dá sehnat třeba poblíž Brimhaven dragon dungeonu
 5. Knife - nůž na fletching
 6. Vodka - ke koupi v Grand tree
 7. 2 Logs - stačí normální na podpal
 8. Water Filled Vial - Lahvička s vodou
 9. Ranarr Weed - herb
 10. Pestle and Mortar - hmoždíř na drcení přísad
 11. Tinderbox

Doporučené věci :

 1. Energy nebo S-energy potiony
 2. Teleporty do Falador a Ardougne
 3. Ranged protect (full range dragon, prayer)
 4. Jídlo

Výbava: Žádný boj nečekejte, ale cestou něco schytáte od trolů.

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 11.000 exp herblore
 3. Možnost teleportu do Trollheim ( 2 law + 2 fire - magic lvl 61)


 1. V herblore prodejně města Taverly (1. patro) najdete druida jménem Sanfew. Promluvte s ním a řekne Vám že pro další rituál potřebuje novou rostlinu goutweed.

  1. Ask general question (dostupné podle jiných spněných questů)
  2. Have you any more work for me, to help reclaim circle ?
  3. I'll do it
 2. Vydejte se za Eadgarem, který je v jeskyni na vrcholku Trollheim. Na první cestu cestu potřebujete climbing boots, něco k jídlu, Ardougne teleport a doporučen je i range protect. Cestu by jste měli znát z questu Troll Stronghold.

  eadgar_cave


 3. Vstupte do jeskyně a s Eadgarem promluvte na téma "Goutweed" (" I need to find some goutweed ") . Jen se zmíní, že se používa jako přísada v "trollí kuchyni" a pošle Vás do Troll stronghold za místním kuchařem. 4. Až vejdete do Strongholdu, jděte na jih a sejděte po schodech. U kotle promluvte s Burntmeatem a výměnou za informaci o rostlině bude chtít lidské maso. 5. S nepořízenou jděte zpátky, ale Eadgar bude mít plán jak sehnat něco dostupnějšího a jako první věc budete potřebovat papouška ze ZOO. Pak ukončete rozhovor větou (" No thanks ,Eadgar ") 6. Odcestujte do Adrougne a v bance si připravte krmení. Použijte nůž na ananas (knife -> pineapple) a vyberte pravou volbu (dice the pineapple). Do inventáře přidejte vodku a jděte do ZOO.

 7. U voliéry promluvte s Parroty Pete (pro jistotu na všechna témata). Potom smíchejte rozkrájený ananas (dice) spolu s vodkou ( use vodka -> pineapple chunks ) a dostanete alco-chunks. 8. Toto krmení dejte ze strany do klece ( use alco chunks -> aviary hatch ) a papoušek po chvilce neodolá. Do inventáře by se měl dostat po rozhovoru automaticky. Ošetřovatel bude mít sice řeči, ale nakonec můžete i s popouškem odejít. 9. Z banky si vyzveněte 10 grain , 2 logs , tinderbox , 5 raw chicken , vial s vodou , 1 rannar , pestle and mortar , Falador teleport a jděte zpět za Eadgarem .

 10. Během rozhovoru se od Eadgara dozvíte že mimo věci co máte sebou musíte sehnat dirty robes, ale před tím musíte ještě do Troll Stronghold. Rozhovor opět ukončíte (" No thanks ,Eadgar ") nebo rovnou odejděte. 11. V Troll Stronghold kde jsou vězeňské cely běžte nad tu severní a pod stůl schovejte papouška ( use drunk parrot -> rack ). Nechte ho prozatím pod stolem a jde se pro dirty robes. 12. Běžte do Taverly za Tegidem, pokecejte (" Sanfew won't be happy...) a dirty robe dostanete. 13. Opět se jde za Eadgarem a až mu řeknete že jste papouška schovali pod stůl, tak si vezme vše co potřebuje a bude ještě chtít jednu věc a tou je troll potion. Rannar, lahev s vodou i pestle mortal máte (doufám) a jediné co chybí je přísada. Ta naštěstí roste hned u vstupu do jeskyně, ale je velmi špatně vidět. Vyjděte ven a utrněte si jeden kousek thistle. Dělal jsem quest 3x a pokaždé byl z důvodu grafického update jinde. 14. Rozdělejte oneň, použijte na něj thistle (tím ho usušíte) a rozdrťe v pestle mortal. Do lahvičky s vodou dejte rannar weed a do unfinished poiton přidejte ground thistle. Troll potion je hotový a jděte za Eadgarem . Ten bude pro dokončení lidské náhrady potřebovat zpět papouška. 15. Jděte zpět do Troll Strongholdu ke stolu u vězení. Prohledejte ho (search rack), a přineste papouška Eadgarovi . Pokud jste měli před tím všechny potřebné věci sebou , měli by jste dostat Fake mana. 16. S touto falešnou náhradou lidského masa jděte do Strongholdu za Burntmeatem (kuchař u schodů) a zeptejte se ho opět na goutweed (" So, where can I get some goutweed ") . 17. Řekne Vám že pro vstup do skladiště musíte mít klíč. Ten najdete v kuchyňském stole . Nejprve otevřete a potom prohledejte zásuvku a klíč je na světě. 18. Otočte se o 180 stupňů a sejděte po schodech (climb-down...). Projděte přes dveře (use key) až k místu kde jsou dveře do skladu. Skladištěm musíte projít tak, aby Vás neviděl žádný troll, jinak dostane ránu a jdete na začátek. Přesnou trasu nemám zmapovanou na 100%, ale na druhém obrázku je bezpečné místo a trolové chodí stále po stejných trasách. Během chvilky (doufám) najdete správnou trasu. 19. Se získaným herbem jděte do Taverly za Sanfewem a quest je hotov.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2

Nahoru