Horror from the Deep

Obtížnost : Těžký pouze závěrečný souboj, jinak krátké a lehké.

Požadavky :

 1. Splněný miniquest Barcrawl
 2. 35 Agility
 3. 13 Magic
 4. Schopnost zabít 2x Dagannoth (100 lvl)

Nezbytné věci :

 1. Hammer - kladivo na smithing
 2. 60 steel nails - výrobíte ze 4 steel barů na kovadlině
 3. 2 planks - prkna lze najít v průběhu questu
 4. Swamp tar - nazbíráte v bažinách pod Lunbridge
 5. Tinderbox - zápalky
 6. Molten glass - vyrobíte ze seaweed které nejprve usušte na plotně a pak spolu s bucket of sand (písek) použijte na tavírnu - furnace
 7. Elementalní runy - 1x od každé (air, earth, water a fire)
 8. Arrow - libovolný šíp- přijdete o něj
 9. Sword - libovolný meč - přijdete o něj
 10. Jídlo
 11. Kvaliní oblečení a zbraň

Doporučené věci :

 1. Prayer potiony
 2. Superset (pokud jdete melee stylem)
 3. Teleportovací lyra z questu Fremenik trials nebo Camelot teleport
 4. Ranged protect
 5. Games necklace

Výbava : Nejlepší je magic + všechny 4 elemental kouzla v nejlepší kvalitě.

Odměna :

 1. 2 quest points
 2. 4.500 Ranged exp
 3. 4.500 Magic exp
 4. 4.500 Strength exp
 5. prayer book (+5 prayer bonus)
 6. Přístup do obchodu a dungeonu v Lighthouse.


 1. Z banky si vezměte vše potřebné a dojděte k majáku na pobřeží (1). Promluvte s Larrissou a ta Vám řekne že maják je rozbitý a přítel který se o něj stará se už několik dní neukázal. Pokud budete souhlasit, musíte si nejdřív sehnat klíč od zamčených dveří a dalším úkolem bude oprava mostu na přístupové cestě.

  1. With what ?
  2. But how can I help ?
  3. Okay, I help
  4. I'll see what I can do
 2. Jděte od majáku na jih a přeskákejte přes kameny (2) na druhou stranu (jump-across Basalt rock). Při přeskakování neklikejte na místo kam, ale odkud chcete skákat. Neúspěšný pokus je penalizován ztrátou kolem 10 HP a chce to trpěliost nebo to obejděte přes Seers village a fishing guild (nebo zkratkou kolem coal truck dle agility lvl) - watterfall.
  Druhou a rychlejší možností je použití po Games necklace.

 3. Klíč seženete uvnitř Barbarian agility arény (3). Zde promluvte s Gunnjornem a bez problémů ho od něj dostanete. Pokud jěště nemáte prkna (planks) , seberte 2 ze země poblíž severní zdi arény (4) . 4. Dojděte k rozbitému mostu (5) (přeskákat znovu kůly nebo teleportem přes Relleku) a pomocí prken opravte obě strany (use plank -> broken bridge). Až budete mít hotovo, jděte zpět k majáku. 5. S Larrissou promluvte nejdříve venku a pak uvnitř majáku. Dozvíte se, že maják je mimo provoz a bude potřeba ho opravit. 6. Jděte do 2. patra výše a opravte maják. Věci použijte v pořadí: swamp tar, tinderbox, molten glass (use xxx -> lighting mechanism). Až se maják rozběhne, v přízemí znovu promluvte s Larrissou.

 7. Slezte po iron ladder do podzemí a na severní straně je Strange wall. Klikněte na ni a uvidíte 6 prázných polí. V libovolném pořadí na ni použijte sword, arrow a 4 element runy ( use ... with strange wall). Budete dotázáni, jestli chcete předmět opravdu vložit, protože o něj přijdete. Vložením posledního předmětu se odemknou dveře na pravé straně a můžete projít (open strange wall).  Přečtěte si nejprve zbytek návodu. Po prvním souboji následuje druhý s odlišným průběhem

  Závěrečný souboj

 8. Dalším žebříkem jděte dolu a uvidíte Jossika. Hned jak s ním promluvíte, vyleze z vody první příšera. Zatím jde jen o mládě a stačí použít melee protect nebo využí Safe spotu vedle žebříku. 9. Po zlikvidování potomka se vynoří nazlobená máma a hned se do Vás pustí. Pokud stojíte v rohu , pravděpodobně k Vám nedojde a zůstane "zaseknutá" v uctivé vzdálenosti. Stačí popojít pár kroků směrem k žebříku a během chvilky bude na dostřel.

 10. Přestože má stejný level (100), je dost tuhá. Podmínkou pro rychlé zneškodnění je střídat kouzla podle barvy její kůže a jestli máte prayer range protect, bude se hodit. Při prvním plnění questu jsem na ni šel pouze melee stylem a zápas trval kolem 7-mi minut. Je totiž zranitelná vždy jen jedním stylem útoku.
  Takže pokud na ni půjdete pouze s meele zbraní, bude to trvat mnohem déle než v s magic (se střídáním element kouzel dle tabulky) . Každá změna barvy se objeví v chat okně (" The Dagannoth changes to ... ").

  Naposledy to trvalo 4,5 minuty při použití Bold kouzel (chaos runy) a magic lvl 50. Ranged ani Melee styl jsem nepoužíval.

  Tip od jednoho hráče pro ty co nemohou používat prayer protect:
  Pokial ides na mother ranged abo magic a pouzivas safe spot tak vies dobre ze na teba bude utocit ranged.Avsak ak mas hocijaku meele zbran tak hned jak na teba zacne palit tak ju rychlo eqiptujes a zautocis(staci seknut len raz). Potom utecies zas do safe spotu a dokial nezmeni farbu tak na teba nebude utocit ranged, ale bude vyckavat dokial neprides k nej (co neprides :) a ked zmeni farbu na taku ktora ti zas nevyhovuje tak zas ju raz seknes.


  1. Orange - melee attack
  2. Green - range attack
  3. Red - magic fire spell
  4. Brown - magic earth spell
  5. Blue - magic water spell
  6. White - magic air spell
 11. Po zdolání příšery budete automaticky přesunuti zpět za Strage wall a tím je quest splněn. 12. Ještě si zajděte za Jossikem do patra kde je knihovna. Promluvte s ním (předáte mu během rozhovoru truhlu) a dostanete vybrat který prayer book chcete za odměnu.  1. Unholy book (Zamorak) +8 all attack
  2. Holy book (Saradomin) +8 all defense
  3. Book of balance (Guthix) +4 all attack i defense

Všechy 3 druhy navíc dávají +5 bonus do prayeru, ale pro attack a defense bonusy do nich musíte vložit torn page (s),(z) nebo (g) podle toho jakou máte. Až knihu zkompletujete, ještě na ni použijte blessed symbol (Saradomin - holy symbol, Zamorak - unholy symbol a na guthix jeden z nich). Na to potřebujete prayer lvl 50, ale přesný postup si už nepamatuji a někdo dokonce psal, že to už není vůbec potřeba.

Pokud o knihu přijdete, dostanete novou (včetně stránek) od Josika. Také můžete mít třeba i 2 nebo 3 knihy. Novou koupíte opět u Jossika za 5.000 za předpokladu že už máte stavající zkompletované.

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru