Glorious memories

1. verze bez záruky a korektury

Obtížnost : střední - těžká

Délka : střední

Požadavky :

 1. Mountain daughter
 2. Fremennik Isles
 3. Royal trouble
 4. 41 Hunter
 5. 43 Herblore
 6. 50 Agility
 7. 57 Magic
 8. Schopnost porazit Nial Swifflinga (156 lvl - používá range+melee útok)

Nezbytné věci :

 1. Runy na Enchant lvl-4 ( 1 cosmic + 10 earth runes )
 2. Plank - obyčejné prkno
 3. Pickaxe - krumpáč
 4. Vial - prázdná lahvička
 5. Clean irit - herb
 6. Pestle and mortar - hmoždíř

Doporučené věci :

 1. Home portál pod Rellekou. Využil jsem ho asi 7x, ale stejně tak bude stačit Lyra nebo Fairy rings
 2. Jídlo - lobster nebo lepší
 3. Jednodotykový teleport pro případ nouze
 4. Potiony pro slabší postavy (s-set / prayer / s-restore)

Výbava: Zvolil jsem standartní melee výbavu (viz obrázky) + range protect

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 5.000 Herblore exp
 3. 10.000 Magic exp
 4. Tome of Glorious Deeds - 3 x 5.000 exp (attack, strength, defence, hitpoints nebo ranged - zatím neověřeno)
 5. Unfinished astral rune - po skončení questu ji odneste na Lunar Isle k Baba Yaga v domku na kuří nožce a dostanete lampu na 2.500 exp (neověřeno) a také předmět do muzea za který lze obdržet 10 kudos (neověřeno)


 1. Věci pro plnění questu si můžete vzít později a rovnou se vydejte do Rellekky. V hospodě si promluvte s Manni the Reveller (" Yes, I can help with that ") a dozvíte se, že plánuje oslavu pro místního náčelníka (Cheiftain Brundt) 2. Přes molo v severní části se dopravte na ostrov Neitiznot (travel...) 3. Po vylodění dojděte do města a v jižní části pokecejte s Mawnis Burowgarem. Pak se vraťte do Rellekky. 4. V hospodě si nejprve promluvte s Manni the Reveller a pak s Chieftain Brundtem kterého také najdete v hospodě. Zvolte (" Ask about the birthday feast ") a uvidíte animaci. Po ní dokončete dialog s náčelníkaem a dostanete cave directions.

 5. Nyní se vypravte na Miscellanii, kam Vás převeze námořník nedaleko tržiště. 6. Na ostrově se vydejte do prvního patra za Vargasem a promluvte s ním. Po další animaci Vám do cave directions doplní pár poznámek. 7. Doplujte přes Rellekku znovu na Neitiznot a opět si promluvte s Mawnis Burowgarem. Opět proběhne animace podobná té předchozí, ale s trochu pozměněným obsahem. Po ní dostanete další záznam do cave directions.

 8. V libovolné bance si vemte cave directions, krumpáč a výbavu na poražení Nial Swifflinga (156 lvl) S combatem 85 lvl mi stačila při použití range protect standartní melee výbava, DD++ na otrávení , prayer restore a 5 monkfish.
 9. V severní části snow hunter area přejděte do další části (ascend steps - viz obrázek) a pokračujte dále na sever až k největšímu výběžku kde uvidíte několik stop. 10. Stopy prozkoumejte (inspect tracks) a objeví se další. Po dalším prozkoumání bude na skále možnost "dig" a pomocí krumpáče uvolněte zakrytý vstup (dig ice mound) Pak si zapněte magic protect a zkuste vstoupit (climb-down...) Nejprve Vás Hunting expert zastaví, ale po potvrzení (" Yes ") se objevíte v další části ke budete pod stálým útokem. 11. Na nic nečekejte a utíkejte do jiho-západní části označené dungeon značkou a projděte do menší jeskyně (enter tunnel) kde najdete Nial Swifflinga (156 lvl) 12. Zvolil jsem range protect a celkově s ním nebyl problém. Sice Vás bude občas odhazovat od sebe, ale pokud ho vždy necháte dojít k sobě (asi jen s vypnutým autoretalite) , budete za chvilku opřeni o stěnu odkud už se nehýbejte. I přes range protect umí pozlobit melee stylem, ale vystačil jsem si s 5-ti monkfish. 13. Po souboji seberte všechny věci co z něj vypadnou. Kromě big bones kterou můžete pohřbít budete vše potřebovat pro další část questu. 14. Dopravte se na ostrov Jatizso a poblíž kovadlin vyhledejte Freygerdu. Pokecejte (" Takl about Nial ") , ale v tuto chvíli nic nepořídíte. 15. Jděte za King Gjuki Sorvott IV a promluvte s ním (" Talk about Freyerd and the new tax ") 16. Vraťte se za Freygerd (" Talk about Nial ") a ta Vás pošle na druhý ostrov za Mawnisem. 17. Odcestujte na Neitiznot, pokecejte s Mawnisem a pak se dopravte do libovolné banky. 18. V bance si vemte 1 plank, 1 cosmic runu, 10 earth run, prázdnou lahvičku, clean irit, a zbývající věci z Nial Swifflinga. Pak odcestujte do Mountain camp a z ohrady si vemte tyč. 19. Nyní se dopravte na ostrůvek kde je pohřbená Asleif (Mountain daughter quest) Tam se dostanete přes strom (climb tall tree) poté pomocí tyče přeskočte na další ostrůvek (use pole -> clump of rock) a nakonec použijte prkno (plank -> flat stone) 20. Poblíž hrobu zvolte na vodní hladině (listen-to shining pool) a po chvilce se Vám Asleif ozve. Dostanete od ní přísadu do potionu - diamond root 21. Naplňte prázdnou lahvičku vodou z pramene (vial -> spring) a dejte do ni clean irit. Pomocí hmoždíře rozemelte diamond root (pestle and mortar -> diamond root) a tento prášek očarujte (cast lvl-4 enchant -> diamond root dust) Očarovaný prášek přidejte do rozpracovaného potionu a nakonec přidejte yeti hair. Tím získáte Yeti curse cure potion. 22. Odcestujte na Miscellanii za King Vargasem a dejte mu Yeti curse cure. Dále mu předáte Asleif's herb pouch a potom se dopravte do Rellekky. 23. V hospodě si promluvte s Brundt the Chieftain (" Ask about the birthday feast ") a dostanete unfinished astral runu. Pak proběhne další animace. 24. Nakonec si promluvte s Manni the Reveller a po přípitku je quest u konce.

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru