Contact!

Obtížnost : těžké

Délka : střední

Požadavky :

 1. Gertrude cat
 2. Prince Ali rescue
 3. Icthlarin's little helper
 4. Schopnost porazit Giant scarab (191 lvl) který útočí melee stylem a vyvolává "pure" pomocníky (lvl 60+) s účinným ranged a mage útokem. Všichni jsou schopni zranit kolem 20 HP.

Nezbytné věci :

 1. Uzavřený zdroj světla. Měla by stačit i svíčka, ale to nemám vyzkoušeno.
 2. Tinderbox

Doporučené věci :

 1. Teleporty do Al-Kharid (glory, dueling) a poblíž Sophanemu (Pharoah scepter , home portál v Polnivneach nebo peníze na dopravu kobercem)
 2. Antipoison - spíše nutnost než doporučení a doporučuji alespoň S-antipoison (vyléčí a přidá dočasnou imunitu).
 3. Jídlo - Monkfish nebo lepší i pro větší combat lvl.
 4. Super set pro melee styl boje
 5. 2-3 Prayer / Super restore
 6. Ring of Life
 7. Agility a Thieving výhodou pro překonávání pastí.

Výbava : Doporučuji Magic nebo Ranged. Poprvé jsem to zkusil melee, ale i s combatem přes 100 lvl to bylo horší než s druhou a třetí postavou vybavenou Magic stylem a combatem kolem 85 lvl.

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 7.000 Thieving exp
 3. 2 x 7.000 exp dle výběru (Att, Str, Def, HP, Mag, Sum nebo Ran)
 4. Možnost používat obchody a banku v Sophanemu
 5. Keris dagger - velmi účinná zbraň proti broukům (kalphite, scarab...) a doporučuji opatřit ji jedem weapon poison ++
 1. V bance si vemte zdroj světla , tinderbox , Al-Kharid teleport, jídlo a jděte do chrámu v jiho-západní části Sophanemu. Promluvte s High Priest ("Sounds like a quest for me...") , ("Is there any way into Menaphos ...") a úkolem bude prozkoumat Temple of Lesser Gods. S tím Vám pomůže Jex. 2. Jděte do severo-východní části města a promluvte s Jexem. Řekne Vám že podzemí je plné pastí a jednu důležitou věc. Při průzkumu se může stát, že světlo co máte v inventáři může samo zhasnout. Poprvé jsem se docela lekl. Podle jednoho hráče lze použít Seer's headband který prý nemůže zhasnout (neověřeno) 3. Vstupte poklopem do místní (prozatím nefunkční) banky v jiho-východní části chrámu a hned vedle žebříku je další poklop a zde již buďte opatrní. U vstupu nikdo není (aspoň já tam nikoho neměl) , ale cestou je dost pastí a také tam potkáte scarab mágy (93 lvl) a scarab ranged (lvl 90+). Mají velmi účinný útok kolem 20 HP a v kombinaci s přehlédnutou pastí je velmi lehké zemřít. Nezapomeňte si vypnout auto-retaliate (automatický útok na nepřítele) a zapnout běh.

  mapa bludiště


 4. V bludišti se pohybujte obezřetně a prayer si zapínejte podle monster kterých tam není moc. Na konci slezte po označeném žebříku do další části kde je (prozatím) bezpečno. Ostatní žebříky vedou do rozsáhlé místnosti kde je scarabů daleko více a sotva sem tam nakoukl, hned jsem se pakoval pryč. Tam se také prý můžete "propadnout" při neúspěšném průchodu přes některou past. V tom případě najděte nebližší žebřík a vylezte nahoru. Pasti dokáží zranit kolem 15-ti HP.

 5. Slezte po žebříku a jděte úzkou cestou až uvidíte mrtvé tělo. Prohledejte ho (search Kaleef's body) a přečtěte svitek který z něj získáte (read parchment)

 6. Běžte stále na západ a přes propast si promluvte s Maisa. Řekněte mu že je Kaleef mrtvý a odpovězte na dvě kontrolní otázky (" Draynor village ") a (" Leela "). Nakonec dostanete za úkol spojit se s Osmanem a přivést ho do Sophanemu. 7. V Al-Kharid si u severní zdi paláce promluvte s Osmanem (" I want talk to you about Sophanem ") a ("It would drive a wedge..."). Tím se Osman přesune na místo kousek od Sophanemu a Vy se můžete v bance připravit na závěrečný souboj se Scaraby. 8. V bance si vemte výbavu, jídlo, potiony (antiposon), světlo, tinderbox a odcestujte do Sophanemu k místu "kobercové dopravy" severně od vstupní brány. Pokecejte s Osmanem ("I know a secret entrance..") , po animaci opět slezte do banky v chrámu, pak vedlejším žebříkem do dungeonu s mage/ranged scaraby a stejnou cestou jděte k žebříku co vede do jeskyni kde jste našli mrtvého Kaleefa (zatím nevstupovat). 9. Než slezete dolů, tak si přečtěte co Vás čeká. Nejprve následuje animace a Giant scarab (lvl 191) co v ní vyleze, čeká na Vás a vzhledem k použitému typu zbroje (mage) jsem zvolil range protect. Během souboje bude vyvolávat "pure" pomocníky (lvl 60+) ,ale mají pouze 20 HP a pod range protect můžete rangery nechat na pokoji. Ovšem mágy zlikvidujte ihned jak se objeví. Giant scarab by měl útočit na dálku ranged stylem a k tomu Vás občas otráví i přes to , že použijete s-antipoison

  Po animaci si zapněte prayer a jděte směrem k tělu co jste našli při minulé návštěvě. Nechoďte na otevřené prostranství, ale zůstaňte v zúženém místě kam by se Scarab neměl dostat. Pomocníci tam sice za mnou přišli, ale vzhledem k jejich HP levelu se moc dlouho nezdrželi :) Celkově jsem schytal jen jednu ránu od mága a několik "poison" v celkovém součku kolem 50-ti Hp. 10. Po úspěšném souboji se objeví Osman a po rozhovoru seberte ze země Keris dagger. 11. Dopravte se libovolným způsobem na povrch (Pharoah scepter je k nezaplacení) a běžte si promluvit s High Priest (začátek questu). Tím je quest u konce. Lampu kterou obdržíte můžete 2 x investovat 7.000 exp do bojových skillů (rub combat lamp).Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru