Cabin Fever

Obtížnost : Střední

Délka : Střední

Požadavky :

 1. Pirates treasure
 2. Rum deal
 3. 40 Ranged
 4. 42 Agility
 5. 45 Crafting
 6. 50 Smithing
 7. Schopnost přežít mezi piráty (57 lvl)

Nezbytné věci : Vše si opatříte později

Doporučené věci :

 1. Ectofuntus teleport
 2. Jídlo
 3. 6-8 volných míst

Výbava: Melee pro pohyb mezi piráty (57 lvl) + zbraň na krácení dlouhé chvíle při čekání v průběhu questu.

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 7.000 exp Crafting
 3. 7.000 exp Smithing
 4. 7.000 exp Agility
 1. Zajděte do baru v Port Phasmatys a promluvte s Bill Teach (" Yes, I've always ... ") , (" Yes, I am a woman/man of my word "). Po rozhovoru běžte na loď která kotví ve východní části přístavu. Můstek musíte překročit (cross gangplank) 2. Pokud jste připraveni na plavbu (zbroj + 6 volných pozic), můžete vyplout (" Let's go Cap'n" ). Během plavby bude probíhat animace a loď během ní utrpí značné poškození. 3. Než začnete loď opravovat, musíte zničit to co ji zničilo - pirátské dělo. V jižní části vedle trhly seberte tinderbox. Uprostřed jsou dvě bedny (repair a gun) . Z jedné si vemte 2 lana (rope) a z druhé zápalnou šňůru (fuse). Pak v severní části vylezte po žebříku na palubu (climb...) 4. Po provazovém žebříku vylezte na spodní ráhno jižního stěžně (climb climbing net) 5. Použijte lano na ráhno (rope -> hoisted sail) a dostanete se automaticky na nepřátelskou loď. Pokud na Vás piráti (lvl 57) útočí, vypňete si autoretalite. Nevím jestli jde spadnout už teď, ale na zpáteční cestě se mi to stalo.

 6. Hned jak se ocitnete na druhé lodi, položte zápalnou šňůru k barelu střelného prachu (fuse -> powder barrel) a zapalte (tinderbox -> fuse). Možná to bude chtít trpělivost. Výbuch dělo zničí a Vy se můžete vrátit na vlastní loď. Princip je stejný (vylézt na ráno a zháknout lano) 7. Promluvte s kapitánem a sotva mu řeknete o zničeném dělu, tak Vás požene do podpalubí opravit díry. Na každou každé díry je potřeba 10 tack (hřeby) , hammer, 2 planks a swamp paste. Prkno použijte na díru a vše utěsněte swamp paste. 8. Informujte kapitána a dalším úkolem bude ukrást pirátům zlato a dopravit do vlastní truhly v podpalubí. Slezte dolů, vemte si z bedny 2 rope (lana) a přeskočte na nepřátelskou loď. 9. Žebřík do podpalubí na nepřátelské lodi najdete v jižní části a truhla se nachází na opačném konci. Z truhly najednou dostanete pouze 3 pytlíky se zlatem (plunder open chest). Další zlato je v barelu za Vámi a vedle v krabici. Našel jsem 7 kusů, ale celkem je potřeba získat 10. Po prvním vybrání musíte počkat cca 3 minuty než půjde sebrat další kořist. Pokud nemáte 10 volných pozic, lze nosit zlato po částech a v quest deníku je zobrazen aktuální počet. Kořist odneste do podpalubí vlastí lodi v jižní části (plunder -> plunder storage) 10. Po naplnění truhly prohoďte pár slov s kapitánem a ten bude chtít piráty zneškodnit úplně. Nejprve musíte vlastní loď udělat bojeschopnou. V podpalubí si z bedny vemte cannon barel a jděte k rozbitému dělu na palubě. Volbou (repair broken cannon) dělové hlavně vyměníte. 11. Dále se kapitána zeptejte na střelivo. Dostanete instrukce jak a čím střílet. Z bedny si vemte 2 fuse , ramrod , 2 canister a jděte k dělu. Ze sudu si ještě vemte 2 dávky střelného prachu (take powder barrel). Nastal čas naládovat kanón a zlikvidovat posádku. Jestli postup spletete, kanón se zničí a musí se znovu opravit.

  1. Nasypejte střelný prach do děla (gunpowder -> cannon)
  2. Prach v hlavni upěchujte (ramrod -> cannon)
  3. Nasypejte obsah kanystru (cannister -> cannon)
  4. Přiložte zápalnou šňůru (fuse ->cannon)
  5. Nakonec vystřelte (fire! cannon)


 12. Jděte za kapitánem a poslední úkol co od něj dostanete bude, poslat 3-mi zásahy z děla pirátskou loď ke dnu. 13. Budete potřebovat ramrod, 1 volné místo na střelný prach ze sudu na palubě a zbylé místo vyplňte fuse a cannonbalem (vždy 1+1 na každý výstřel). Díry mají být 3 , ale mě se to povedlo v posledním případě až na 12. pokus a do bedny sem běžel pro zásoby 3x. Až budete mít plný inventář, jděte k dělu.

  1. Vyčistěte dělo po výstřelu (ramrod -> cannon)
  2. Naberte střelný prach ze sudu (take powder barrel)
  3. Nasypejte střelný prach do děla (gunpowder -> cannon)
  4. Prach v hlavni upěchujte (ramrod -> cannon)
  5. Vložte dělovou kouli (cannonball -> cannon)
  6. Přiložte zápalnou šňůru (fuse ->cannon)
  7. Nakonec vystřelte (fire! cannon)


 14. Po třetím úspěšném zásahu konečně vyrazíte na nový ostrov Mos Le'Harmless a po krátkém "animačním" rozhovoru je quest u konce.

Po skončení questu si ještě skočte za kapitánem na loď a dostanete 10.000 Gp. Kotví v jižní část a dostanete se na ni přes lávku (cross gangplank) .
Pokud chcete ve městě něco kupovat, potřebujete na to pirátskou knihu. Dostanete ji při každém nalodění v Port Phasmatys.

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru