Pirate's treasure

Obtížnost : lehká

Požadavky : žádné

Nezbytné věci :

 1. 60 GP na cestu lodí (Port Sarim -> Karamja -> Port Sarim)
 2. Spade - rýč
 3. White apron - bílá zástěra je k dostání ve Varrocku

Doporučené věci :

 1. Teleporty poblíž Port Sarim , Varrocku a Faladoru

Výbava: Možná jeden souboj s Gardener (4 lvl)

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 450 GP
 3. Cut emerald
 4. Gold ring
 1. V severní části na molu v Port Sarim si promluvte s Redbeard Frank a řekněte mu že hledáte poklad (" I'm search of treasure "). Něco prý o pokladu ví, ale musíte mu přinést lahvinku rumu z ostrova Karamja. Řekněte mu že rum dodáte (" Ok, I will bring you some rum ") 2. Uporostřed mola si promluvte s Seaman Treesnor a pokud souhlasíte (" Yes please "), za cenu 30 GP Vás přepraví na ostrov Karamja. 3. V první budově kterou potkáte cestou z přístavního mola si promluvte s Luthasem. Nechte se najmout jako sběrači banánů (" Could you offer me employment on your plantation ? ") a dozvíte se, že banány dováží do obchodu v Port Sarim. 4. To se bude hodit, protože rum z tohoto ostrov se nedá normálně vyvážet. Skočte si do hospůdky jiho-západně od Luthase a za 30 Gp kupte jednu láhev karamja rumu.

 5. Pár kroků na sever je přes cestu banánová plantáž a natrhejte postupně 10 banánů. Jestli máte více místa, klidně i více, protože mají jako primární nastanení eat (jíst)

 6. U jiho-východního rohu Luthasova domku je krabice a do ní dejte rum a 10 banánů. (use rum/banana-> crate). Pak si promluvte Luthasem a za naplňení krabice dostanete výplatu 30 gp. Ty použijte na dopravu zpět do Port Sarim (budete prohledáni jestli nepašujte rum) 7. Nasaďte si bílou zástěru (white apron) a jděte do obchodu s jídlem poblíž mola. Zkuste projít přes dveře (open door) a místní prodavaš Wydin Vás zastaví. Pokud máte na sobě zástěru a optáte se na práci (" Well, can I get a job here ? "), tak budete zaměstnáni a jako pomocník už do dveří můžete. 8. Prohletejte krabici na které je banán (search crate) a z bedny vyndáte rum. Ten odneste na molo za Redbeard Frankem. Za odměnu dostanete klíč a radu co s ním dělat. Nakonec se rozlučte (" Ok thanks...") a teleportujte se do Varrocku. 9. V hospodě kousek od náměstí vyběhněte po schodišti a v 1. patře jděte do jiho-západního pokoje. Na truhlu použijte klíč (use chest key -> chest) a získáte pirate message 10. Zprávu si přečtěte a dozvíte se, že máte kopat v zahradě města Falador. Tam se teleportujte nebo dojděte po svých. 11. Stoupněte sin na stejné místo jako vidíte na obrázku a kopněte rýčem do země (dig spade). Měl by se objevit Gardener (4 lvl) a po jeho zlikvidování kopněte do země ještě jednou a quest je u konce. Truhlu otevřete a poklad je Váš (gold ring, cut emerald a 450 Gp)

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru