Back to my roots

Obtížnost : střední

Délka : střední

Požadavky :

 1. Fairy tale part 1
 2. One small favour
 3. Tribal totem
 4. Hand in the sand
 5. 53 Farming
 6. 55 Agility
 7. 59 Slayer
 8. 72 Woodcutting
 9. Schopnost porazit Wild jade vine (167 lvl) pouze sekerou na dřevo

Nezbytné věci :

 1. Plant Pot - květináč s hlínou je možno koupit ve farming shopu
 2. Gardening trowel - lopatka na přesazování sazenic je k dostání ve farming shopu
 3. Spade - rýč
 4. Machete - mačetu seženete cestou na severo-západě Karamji v G-shopu
 5. Soft Clay - nakopaný clay namočený ve vodě
 6. Secateurs - Nůžky na farming a měl jsem magic (zelené)
 7. Pot - hrnrc je k sehnání v general shopu
 8. Hatchet - Co nejlepší sekera na dřevo. Budete ji používat i jako zbraň v závěrečném souboji.

Doporučené věci :

 1. Jídlo - co nejlepší
 2. Peníze na dopravu (1x lodí na Brimhaven)
 3. Teleporty
 4. Antipoison - Doporučuji silnější (S) variantu s preventivním účinkem
 5. Melee protect (prayer lvl 43+) a 1-2 prayer restore potion
 6. Super attack a super strength potion

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 15.000 Agility exp
 3. 23.000 Slayer exp
 4. 24.000 Farming exp
 5. 40.000 Woodcutting exp
 6. Jade vine seed + možnost pěstování révy na novém místě v Ardougne


 1. V bance si vemte vše kromě výbavy a potionů na závěrečný souboj a jděte si promluvit do Ardougne s Horaciem (" So... Who are you ") , (" Do you need any help ? ") , (" Sure, I enjoy a bit of gardening "). Za úkol dostanete přinést semínko jade vine. 2. Na severo-východ od náměstí si jděte promluvit s Wizard Crompetry (" Talk about Back to my Roots ") , ale musíte mu nejprve slíbit protislužbu. Máte se podívat k pošťákům, protože mu stále nedorazila zásilka na kterou čeká. 3. Proběhněte napříč náměstím a promluvte s RPDT employee. Ten bude chtít pomoc s "mírně" smradlavým balíčkem co leží na stole. Když ho otevřete, najdete v něm ruku - hand. 4. Vraťte se za Wizard compentry, pokecejte (" Talk about Back to my Roots ") a bude po Vás chtít víko k hrnci - pot lid. To musí být vyrobeno až po tomto dialogu a použijete-li jiné co máte v bance, nepůjde to. 5. Víčko si udělejte na hrnčířském kruhu ze soft clay a musí být vypálené v peci (pottery owen) Přesný postup najdete v questu One small favour (Barbarian village - cestou zpět) 6. S vyrobeným víčkem (pot lid) se vraťte za wizardem a během rozhovoru Vás pošle za zahradníkem u fruit tree na Brimhavenu. 7. Nejkratší to máte lodí z mola jiho-východně od náměstí a základní cena za přepravu je 30 Gp. U záhonu si promluvte s Garthem (" Talk about the back to the Roots ") a dostanete přesné instrukce co musíte mít s sebou. Seznam najdete v záznamu o questu a vše máte (doufám) u sebe. 8. Vydejte se jiho-východním směrem napříč Karamjou k bludišti severo-východně od Shilo village, které je plné agresivních monster a některé z nich Vás můžou i otrávit. Jeden druh útočí celkem schopně za 10+ Hp, takže opatrně.

 9. Vstupte do bludiště (climb-up vine) a dál pokračujte podle obrázků. Zhruba na 4. místech se dá spadnout z překážek a to se pak se musíte nějakým způsobem vrátit na původní cestu. Kdo má problém s orientací, tak si užije a není na škodu dočasně ubrat v grafickém nastavení detaily. Průchod bludištěm je nafocen s Replastem a záměrně ho nechávám v "Low-detail" Také si dávejte pozor na nastavení kompasu. Ne vše šlo popsat a zakreslit když stojíte čelem k severu. 10. Po vstupu do bludiště se ocitnete na tlusté révě po které se pohybujete v několika úrovních (climb up/down vine). Projděte až k místu kde stojím já, slezte na úroveň země (climb down) a jděte na konec vyznačené trasy. Zde si vemte do ruky mačetu (wield) 11. Prosekejte se přes zavěšenou trávu a prolezte na druhou stranu. Po pár krocích na jih je další průchod a ten by měl být již prosekaný. Tím se také protáhněte. 12. Až se prosekáte přes zavěšené listy, znovu vylezte na révu a běžte co nevýše. Potom projděte přes širokou plošinu ze které se dá spadnout. 13. Na konci plošiny slezte o úroveň dolu a u konce označené cesty se zhoupněte přes zavěšenou révu (swing). I zde je riziko že spadnete. 14. Pokud jste úspěšně překonali překážku, směrem na sever udělejte "esíčko", na konci se stočte o 180 stupňů a slezte na zem. V místech druhé "přerušované čáry" se prosekejte a podlezte. Pak pokračujte na jih. 15. Opět se prosekejte, podlezte listy a vylezte na révu. Jděte východním směrem přes úzkou část (cross vine). Z obou sousedících "mostů" se dá spadnout. 16. Zde následuje trochu delší úsek bludiště, ale kromě místa s přerušovanou čarou kde se musíte prosekat chodíte jen nahoru a dolu (climb up/down). Na konci této části znovu překročíte vodu a jestli nespadnete, nejhorší máte za sebou. 17. Kdo došel až sem, tak už snad nepotřebuje vysvětlovat co má dělat. 18. Až slezete z révy, tak udělejte pár kroků na západ (modrý kroužek), zkuste vykopat kořen (dig loose soil) a pak ho usekněte (cut roots - nemusí to jít na první pokus). Dejte ho do květináče (plant pot -> root cutting) a chvilku počkejte jestli zakoření. 19. Až se objeví zpráva, ale květináč bude přesto prázdný, musíte si v okolí najít další kousek země, vykopat a useknout kořen, a nakonec znovu zasadit a počkat než vyroste. 20. Až bude v květináči budete mít malou sazeničku (potted root), dejte ji do hrnce (pot -> potted root) a přiklopte víčkem (asi automaticky) Máte-li v inventáři sealed pot, můžete se teleportovat do banky, nejlépe v Ardougne. 21. V bance si vemte věci na boj s Wild jade vine (167 lvl) která útočí melee stylem (dle jiných i mage, ale to nevím) spolu s poison útokem za 7 Hp. Zde se hodí s-antipoison s delším účinkem. Jako zbraň musíte použít sekeru na dřevo v co nejlepší kvalitě. S runovou mi souboj trval cca 5 minut a jiná zbraň je neúčinná.

  Dále budete potřebovat gardering trowel na přesazení obsahu květináče a možná i rake (hrábě) , ale myslím že záhon je připraven na sázení bez plevelu. Poblíž je i zahradnický skřítek, takže pokud je budete potřebovat, máte kam sáhnout. V neposlední řadě si vemte i teleport na případný únik. Celkem jsem spotřeboval při použití s-antipoison a melee protect pouze 1 prayer pot a jídlo jsem nepotřeboval vůbec.

 22. S výbavou na souboj zajděte za Horaciem a ten bude chtít abyste révu zasadili do východního záhonku. Tam se motá jeden otravný Guard dog (44 lvl) 23. Zasaďte sazenici do hlíny (sealed pot -> ...patch) a jak to půjde, tak si zapněte melee protect. Nejprve na Vás bude rostlina útočit, ale nelze ji útok úspěšně vrátit (ještě nemá u jména level). I přesto do ni sekněte (attack wild jade vine) a pak pokecejte s Horaciem. Pokud Vás otravuje pes, budete ho muset zlikvidovat.

 24. Znovu sekněte do révy (attack wild jade vine) a potrďte připravenost (" Okay. I'm ready for combat "). Pokud se k potvrzovacímu dialogu nemůžete proklikat kvůli otravnému psu, znovu si ho vemte do parády.

 25. Teď již na rostlinu můžete útočit a s postupem času ji "přistřihnete" listy až po ni nakonec zůstane hromada bordelu. Pro úplné zneškodnění vyhrabte to co zbylo (cut wild jade vine)

 26. Nakonec si promluvte s Horaciem který Vám dá jedno semínko a tím je quest u konce.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru