Knight training

Obtížnost : záleží na použitém stylu. Jde o bezpečnou minihru, tak při smrti o nic nepřijdete (vyzkoušeno)

Délka : krátké - střední

Požadavky :

 1. King's Ransom quest
 2. Schopnost porazit 8 rytířů kulatého stolu v postupném souboji. Povolen je pouze melee způsob bez prayeru

Nezbytné věci :

 1. Melee výbava v nejlepší možné kvalitě
 2. Zbraň
 3. Jídlo - lobster+
 4. Potiony na doplnění statů (s-set nebo s-restore)

Doporučené věci :

 1. Dragon dagger ++ - velmi dobrý pomocník pro slabé postavy
 2. Dragon Halberd - komu se nechce čekat na působení otravy, tak touto zbraní je vše o dost kratší a spotřeba jídla bude téměř nulová. Pokud nemáte Regicide quest , vemte si runovou.

Odměna :

 1. 20.000 exp do Attack, Defence, Strength, a Hp (pouze jednou a po obdržení odměny nelze opakovat)
 2. Možnost nastavit Camelot telespot jako místo kde se objevíte po smrti. To se dá udělat až po dokončení ve východní věži kde si promluvíte s Merlinem
 3. Možnost používat 2 nové volby ve skillu prayer:

  1. Chivalry - vyžaduje 60 prayer + 65 defence a poskytuje bonus (15% attack, 18% strength a 20% defence) podobný jako při použití super setu. Dokonce se při použití super setu údajně hodnoty sčítají.
  2. Piety - silnější varianta která vyžaduje 70 prayer + 70 defence a bonus který nabízí je více než zajímavý (20% attack, 23% strength a 25% defence)
Pravidla minihry

Postupně musíte v jednom nepřerušeném souboji porazit 8 rytířů kulatého stolu. Toho lze docílit pouze melee stylem, protože jiný styl není povolen. Stejně tak nemůžete použít prayer a protivníci Vám navíc každým hitem (mimo "0") snižují primární bojové staty (attack, defence, strength) . Každý z nich umí redukovat jen některý s vyjímkou posledního. Ten umí snižovat rovnou 2 najednou. Každý z rytířů je zranitelný jedním stylem o něco lépe (slash/crush/stab), ale silnější postava 110+ to podle mě zvládne i jedním stylem.

Výbava

Sám jsem tuto minihru udělal 2x s combat lvl 85. Poprvé jsem na to šel kontaktním stylem, ale to je pod combat lvl 100 šílené. Bez Guthanu jsem to nedal ani na 10 pokus a s ním to bylo o fous (zůstalo mi 1 Hp bez jídla) S Bigplastem jsem si vzal DD++ , D-halbert a nepotřeboval jsem ani jedno sousto jídla. To sice vyžaduje trošku cviku při nalákání protivníků, ale to je otázkou několika minut.

Hned jak se rytíř objeví, půjde po Vás a tak na nic nečekejte a utíkejte ke zdi za cvičnou dummy (dělal jsem to u severní zdi). Pokud se Vám povede tohoto panáka postavit mezi sebe, pak stačí udělat křižný krok (viz obrázky) a takto na Vás nemůže útočit. Kdo na to jde jen s DD++ , tak rytíře nejprve otráví a teprve potom se schová za panáka. To je sice bezpečný postup, ale asi dost dlouhý. Vřele dopručuji otrávení spojit s halbert, klidně i runovou.

Inventář

Při plnění tohoto úkolu s Bigplastem (DD++ / D-hally) mi stačil 1 sara brew, 3 s-restore a 1 super set. Nechtělo se mi tomu ani věřit po tom co jsem vytrpěl s Replastem. Samozřejmě jídlo si vemte také, protože určitě pár ran schytáte. Na obrázku je inventář po dokončení a jak je vidět, moc toho neubylo.
Seznam rytířů

Rytíři na Vás budou chodit postupně a to v pořadí které je uvedeno v tabulce. Údaj vhodný útok jsem porovnával na několika webech a je-li někde více hodnot, tak se tyto hodnoty rozcházeli. Možná jde o subjektivní hodnocení nebo na ně platí oba druhy. Já používal útok který je uveden jako první. Jednotlivé obrázky uvádím jen pro zpestření a celý souboj probíhá od začátku až do konce stejným způsobem. Použijete-li safe-spot + D-halbert, se střídáním "vhodného útoku" si nemusíte lámat hlavu. Je jen otázkou času kdy se budou poroučet k zemi.

Jméno rytíře Snižuje level Vhodný útok
Sir Bedivere (110 lvl) Strength Stab/Slash
Sir Pelleas (112 lvl) Defence Slash
Sir Tristam (115 lvl) Strength Stab/Slash
Sir Palomedes (118 lvl) Attack Crush
Sir Lucan (120 lvl) Defence Slash/Crush
Sir Gawain (122 lvl) Attack Slash/Stab
Sir Kay (124 lvl) Defence Crush/Stab
Sir Lancelot (127 lvl) Str + Def Slash/Crush