Troll Stronghold

Obtížnost : Střední - těžká (dle lvl)

Požadavky :

 1. Death Plateau
 2. 15 Agility
 3. Schopnost porazit Dad (101 lvl) a Troll generall (113 lvl - umí dát ránu až 35)

Nezbytné věci :

 1. Climbing Boots - za 12 Gp během questu
 2. Jídlo - Lobster+

Doporučené věci :

 1. Game necklace - Burthope teleport
 2. Prayer lvl 43 + Prayer potiony
 3. Energy potiony

Výbava: Cokoliv pro poražení 101+113 lvl, ale mage výbava není moc doporučována z důvodu nízké rezistenci proti agresivním trolům (vyzkoušeno). Pod prayerem to ovšem jde.

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 2 x lampa 10.000 exp pro skill 30+

  Původní odměna law talisman byla nahrazena. Kdo dělal quest před update, dostane 2 lampy od Dunstana se zpětnou platností
 1. V Burthope severo-západně od Faladoru si promluvte s velitelem Denulthem a dozvíte se že syn kováře Dunstana byl unesen.

  1. How goes your fight with the trolls ?
  2. Is there anythingI can do to help ?
  3. I'll get Godric back!
 2. Vydejte se k domku Tenzinga a od něj si kupte boty za 12 GP (" Can i buy some Climbing boots ? ") a (" Ok sounds good "). Pak rozhor můžete ukončit (" Nothing, thanks ") 3. Boty si nasaďte, potom vyjděte z domu druhými dveřmi a přelezte plot (climb-over stile) . Běžte pořád podle mapy a když cestou narazíte na kamenitou stráň, přelezte ji (climb). Pokračujte až k bráně, tu otevřete a promluví na Vás troll Dad (lvl 101). Řekne něco ve smyslu " Člověk tudy projde jen přes moji mrtvolu" 4. Proč ne. Běžte k druhé bráně a pokuste se jí otevřít. Nad Dadem začne blikat žlutá šipka a začne souboj. Zapněte si melee protect a když má trol už na kahánku, poprosí o milost (" I'll be going now "- možná tam již tento dialog nebude) a souboj bude ukončen. Občas Vás taky odhodí pryč, ale pokud budete poblíž stěny, tak s tím přestane. 5. Projděte bránou a vydejte se do jeskyně. Moc se v ní nezdržujte a projděte rychle na druhou stranu, protože uvnitř je několik agresivních Mountain Trolls (lvl 69 a71) . 6. Až vyjdete ven, zapněte si ranged protect a proběhněte podle mapy kolem Thrower Trolls (level 68), až k místu kde se cesta otáčí o 180 stupnů zpět. Tady prayer vypněte a lokněte si prayer potionu. Později by mohl chybět. Pokud máte dostatečný agility lvl, můžete se trolům vyhnout použitím zkratek.

 7. Vejděte do Troll Stronghold a uvnitř jděte na jih. První dveře na západ otevřete, jděte kousek nahoru a stranou uvidíte Troll Generála (lvl 113). Zapněte si melee protect a pusťte se do něj. Pozor umí dát hit za 35. Generál je opravdu velice tvrdý oříšek pro slabší postavy a bez melee protect si dávejte opravdu pozor. Po zabití generála si z jeho ostatků seberte Prison Key a mazejte pryč než se znovu objeví.

  U Generála na jihu je safe-spot v podobě stolu, ale i tak než se Vám tam podaří schovat, můžete schytat pár ran 8. Nyní se vydejte zpět k východu, pokračujte dále na sever a sejděte po schodech dolů. Hned vedle je komora s dalšími schody. Otevřete dveře (use key) a slezte do dalšího patra. Pak už jen doběhnete ke spícím strážím a každému ukradněte klíč. Pokud se proberou, použijte hrubou sílu a z Twig (lvl 71) budete mít Cell Key 1 a od Berry (71 lvl) Cell Key 2. Na okradení je třeba 30 lvl Thieving. Otevřete obě cely a pak se dopravte zpět do Burthorpe. 9. Zajděte do stanu za velitelem Denulthem, ale od něj nic nedostanete. Pošle Vás za kovářem Dunstanem a teprve od něj obdržíte odměnu a quest je u konce.Návod sepsal Plastick2 podle původního návodu od Vacice.

Nahoru