Death Plateau

Obtížnost : střední

Požadavky : žádné

Nezbytné věci :

 1. 10 bread - chleba seženete na náměstí Ardougne u stánku pomocí Thievingu
 2. 10 trouth - musí být cooked
 3. Blurberry special - koktejl koupíte v Blurberry baru Grand tree
 4. Iron Bar
 5. Peníze - asi 1.000 GP
 6. Asgarnian ale - pivo které koupíte za pár Gp během questu v suterénu u baru Games room (tam kde je Eohric)

Doporučené věci :

 1. Game necklace pro rychlý teleport do Games room (Burthope teleport)

Výbava: Libovolná - bez boje

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 3.000 Attack exp
 3. Steel claws a možnost je vyrábět pomocí Smithingu
 1. Vemte si vše potřebné a jděte si promluvit s velitelem jménem Denulth. Zeptejte se jestli nemá pro Vás nějaký úkol (" Do you have any quest for me ? ") , (" No but perhaps I could try and find one ? ") a dostanete rovnou dva. Najít cestu ke trolům a zjistit kombinaci ke vstupním dveřím do zbrojnice. 2. Jděte na severo-západ a v malé jeskyni promluvte se Sabou (" Do you know of another...") O jedné cestě ví, ale ta není bezpčná, protože na všechny co tudy zkusí projít, začnou trolové házet kameny. Doporučí Vám navštívit Tenzinga který žije nedaleko. 3. Jděte klikatou cestou na jiho-západ a promluvte s Tenzingem. Cestu sice nezná, ale pokud mu necháte opravit jeho boty a přinesete nějaké zásoby, tak rád pomůže. Pomoc odsouhlaste (" Ok, I'll get those for you ") a boty od něj dostanete. 4. Zajděte za kovářem Dunstanem a zjistíte že Tenzing mu stále nezaplatil za poslední dodávku a nic nedostanete. V rozhovoru mu vysvětlíte že boty potřebujete na na průzkum a kovář trochu sleví. Nebude chtít peníze, ale protislužbu. Konkrétně jde o přijetí jeho syna do armády, který ovšem nesplňuje věkový limit. 5. Skočte do stanu za Denulthem (start questu) a poté co mu řeknete jak se prozatím věci mají, dostanete povolení pro kovářova syna. 6. Vraťte se za kovářem a poté co si vezme certifikát, dostanete výměnou za boty a iron bar nové spiked boots. 7. Jděte za Tenzingem a vezme si od Vás opravené boty, 10 trouth a 10 bread. Výměnou za donesené věci dostanete mapu s vyznačenou cestou. 8. Vyjděte severním východem, přelezte plot (climb-over stile) a jděte podle mapy na začátku návodu tak dlouho, dokud se neobjeví zpráva. Pak se vraťte zpět nebo použijte teleport do Burthope. Tím je splněna první část questu. 9. V 1. patře Games room (games necklace teleport) si promluvte s Eohricem (" I'm looking for the guard...") Dozvíte se jméno guarda který měl minulou noc službu a místo kde se nachází. 10. Jděte do hospody v jiho-východní části a v prvním patře najděte Harolda. Zeptejte se ho jestli byl v noci ve službě (" You're the guard that was...") , ale když mu sdělíte zprávu od velitele že zapoměl kombinaci od dveří, odmítne se s Vámi bavit. 11. Jděte znovu za Eohricem a zmíní se o tom, že Harold poslední dobou pije a holduje hazardu. Nemáte-li ještě Asgarnian ale, jedno si v suterénu Games room kupte.

 12. Pak se vraťte do hospody a promluvte znovu s Haroldem. Máte-li u sebe pivo, měl by si ho vzít 13. Znovu s ním promluvte (" Where were you when ...") ,ale na Váš dotaz kam dal poslední kombinaci ke dveřím odpoví že neví. Ke konci rozhovoru už vypadá unaveně a bude chtít další pivo. To nepotřebujete a místo toho na něj opět promluvte (" Can I buy you a drink ? "). Sice přizná že běžně pije pivo, ale teď by si dal "něco ostřejšího". Jestli máte v inventáři Blurberry special koktejl, tak si ho vezme. 14. Teď je ve stavu který se dá využít při nějakém tom hazardu. Promluvne na něj (" Would you like to gamble ? "). Jde o běžnou hru v kostky a stačí si zahrát jen jednou. Já jsem vsadil 150 Gp a nezáleželo na tom jestli jsem vyhrál, ale psalo mi několik hráčů že museli hrát vícekrát. 15. Až dohrajete, dostanete kus papíru s názvem Iou. Výhra nic moc, ale když ho přečtete (read Iou) , zjistíte že na druhé straně se nachází kombinace k zamčeným dveřím. Tu si také prohlédněte (read combination) a vydejte se do přízemí Games room.

 16. Vemte si od každé barvy jeden kámen (take) a dejte je na stůl podle kombinace (use stone ball -> mechanism). Pokud si nechcete procvičit mozkové závity s hádankou, poskládejte barevné kameny podle obrázku a tím dveře odemknete. Kombinace by měla být podle vlastní zkušenosti pro všechny stejná. Správná kombinace je potvrzena v herním chatu.

  Zobrazit / skrýt kombinaci 17. Promluvte s Denulthem, předejte mapu s novou cestou, papír s kombinací od dveří a tím je quest u konce. Když s ním promluvíte po ukončení questu, můžete rovnou začít Troll stronghold (máte-li požadované skilly)Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru