Swan song

Obtížnost : střední - těžká

Délka : dlouhé

Požadavky :

 1. One small favour
 2. Garden of tranquillity
 3. 100 quest points
 4. 66 Magic (potřeba jen pro vstup do magic quildy. Stačí 62 + magic potion)
 5. 62 Cooking
 6. 62 Fishing
 7. 45 Smithing
 8. 42 Firemaking
 9. 40 Crafting
 10. 23 Runecrafting
 11. Schopnost zabít Sea Troll Queen (170 lvl - používá melee a magic útok)

Nezbytné věci :

 1. Peníze - 50 gp
 2. Kombinované runy - 10 Lava + 10 Mist run a výroba je popsána v návodu na runecrafting (odkaz v menu)
 3. 5 Blood runes
 4. Tinderbox - zápalky
 5. 5 Iron bars
 6. 1 Log - stačí normální
 7. 7 normal bones - obyčejné kosti
 8. Brown apron - zástěra pro vstup do Crafting guildy
 9. Pot - hrnec
 10. Pot lid - víko hrnce můžete vyrobit později.
 11. Pickaxe - pouze pokud nemáte Pot lid a budete si kopat Clay

Doporučené věci :

 1. Prayer restore , super set
 2. Jídlo - Lobster nebo lepší
 3. Magic protect
 4. Přístupný dopravní systém Fairy rings + lunar/dramen staff

Výbava: Melee armor a dobrá zbraň pro kontaktní způsob boje. Zkusil jsem jít i jako Mage, ale pokud nejste se závěrečnou bestií v těsném kontaktu, bude Vám vypínat prayer a bez něj to dost bolí. Kanón použít nelze.

Odměna :

 1. 2 quest points
 2. 10.000 Prayer exp
 3. 15.000 Magic exp
 4. 10.000 Fishing exp
 5. 25.000 Gp
 6. Přístup do Piscatoris Fishing Colony.


  Orientační mapa


 1. Quest začíná až u Piscatoris Fishing Colony kam se nejdříve musíte přepravit lodí. Na cestu potřebujete pouze 50 GP a teleport do Dranyor Village. Vydejte se západně od Gnome ball field a k místu transportu se dostanete od jižní brány Gnome Stronghod podél plotu z venkovní strany směrem na západ a potom na sever.

  Až do vydání skillu Hunter byla toto jediná cesta jak se dostat k Herman Caranos (bod 3) a quest začít. S přidáním Fairy ringu (AKQ) jiho-východně od tohoto místa je možné první dva body přeskočit a quest začít rovnou bez pomoci převozníků (vyzkoušeno)

 2. Promluvte s Devin Mendelberg a po krátkém dialogu promluvte s Kathy Korhat. Nejprve se jí nebude chtít že je moc nebezpečné , ale postupně ji přemluvíte (" Can you take me ... ") , (" I'm not afraid ") a za převoz bude chtít 50 GP (" Alright, I'll pay "). Po chvilce se ocitnete na druhé straně.

 3. Kousek na sever stojí Herman Caranos (značka questu) a když s ním pokecáte (" What's the rush "), řekne Vám že kolonii napadají Trolové. Nabídněte pomoc (" Do you need any help ? ") a (" I'm a brave adventurer! Can I try ? ") .
  Poté si zkontroluje Vaše Quest points a budete odkázáni na Wise Old Mana. Před tím máte na výběr jestli chcete vidět animaci s Wise Old Manem - Watch cutscene nebo ji přeskočit - Skip it (naposledy jsem na výběr neměl)

  Obrázky z animace

 4. V Draynor bance si vezměte 10 Lava run, 10 Mist run , 5 Blood run a naproti přes ulici v knihovně promluvte s Wise Old Manem (" Saving the Piscatoris fishing colony ") Přislíbí pomoc a během dialogu si runy vezme. Další instrukce dostanete až u startu questu, ale než se tam vydáte, bude potřeba si vzít několik věcí. 5. Vezměte si 5 iron bar, Log, Tinderbox, Teleport (nejlépe Watchtower - 2 law a 2 earth) , dobrou melee výbavu, zbraň a jídlo (Lobby +). Prayer potiony a Super-set se také hodí. Poté se vydejte k místu kde stál Herman Caranos (bod 3)

 6. Na místě kde začínal quest stojí Wise Old man. Pokecejte s ním a jste-li připraveni k boji (" I'm ready to fight ") , budete muset zabít několik (asi 7) Sea Trolls (79 lvl). Nemělo by to trvat dlouho, protože Vám bude vydatně pomáhat. 7. Projděte severní branou (colony gate) a navšivte Herman Caranose v jeho kanceláři na severo-východě. Bude chtít aby jste pomohli dvěma obyvatelům (Franklin a Arnold) a sami si mezitím proberou bojovou strategii. 8. Zajděte za Fraklin Caranosem kterého najdete mezi furnace a colony gate. Bude chtít pomoc s opravou plotu. Také řekne Vám řekne postup + kde a jak získat materál (iron sheets). 9. Potřebné plechy vyrobíte vylisováním iron barů v tavírně (furnace).

  1. Na vzdálenější straně od vchodu použite na lis log (use ... logs -> firebox)
  2. Pomocí zápalek podpalte dřevo (use tinderbox -> firebox) a tím uvedete lis do chodu
  3. Postupně vylisujte 5 iron sheets (use iron bar -> metal press)
 10. Vraťte se zpět za Franklinem, pokecejte a dostanete hammer. Poškozený plot najdete na severo-západě a postupně do něj dejte 5 ironových plátů (use iron sheet -> broken wall) Zajděte zpět za ním a řekněte mu že je plot opraven. Tím je první část úkolu hotová. 11. Druhou osobou která potřebuje pomoc je Arnold Lydspor a najdete ho v budově s označením banky (jako bankéř Vám poslouží až po skončení questu) Dozvíte se že pro svůj obchod potřebuje 5 vařených fresh monkfish a na lovení od něj dostanete small fishing net + radu kde můžete chytat. 12. Jděte do severo-západního výběžku ostrova a nachytejte si alespoň 5 monkfish. Chytají se celkem dlouho a během lovení Vás budou napadat Trolové na různých levelech. V mém případě 65, 87 a 101 lvl. a jestli nemáte jídlo, odskočte si nachytané ryby upéct (léčí 16 nebo 18 HP). Plotna je v jihozápadní části ostrova.

  fresh monkfish se dají chytat pouze při plnění questu a jsou neobchodovatelné. Po skončení questu se zde dají chytat "normální" monkfish a ty už koupit/prodat můžete. 13. Máte-li 5 "čerstvě" pečených monkfish, odneste je zpět Arnoldovi a druhý úkol je splněn. 14. Zajděte do kanceláře a oba Vás seznámí s plánem jak se s nájezdy trolů chtějí vypořádat. Bude potřeba sehnat armádu a také dostanete radu navštívit Wizard Frumsconea ve Wizard guildě v Yanille. 15. Mága najdete ve sklepě Magic guildy (západně od banky v Yanille) a promluvte s ním (" I'll see what the necromancer needs me to do "). Bohužel žádnou armádu nedostanete. Pouze se zmíní o Malignius Mortfier, kterého najdete jižně od Air oltáře pod Faladorem. 16. Cestou si z banky vemte 7 normal bones, pot, brown apron, pot lid (nebo krumpáč na jeho výrobu) a jděte si s Malignius Mortfier promluvit (" I' need help with saving... "). Prosba o pomoc ho rozesměje, ale nakonec Vám pomůže armádu sehnat. Jelikož to bude armáda kostlivců, vezme si 7 kostí ze kterých udělá bone seeds, ale ty obdržíte později, protože hrnec (pot) co máte sebou si nevezme. Nejprve Vás pošle za Master Crafterem do crafting guildu kousek na západ od místa co stojíte. 17. Nasaďte si brown apron a uvnitř si prolmuvte s tím nejmladším Master Crafter. Přímočarým dialogem se ho optejte, jak se dají přepravovat bone seeds. Odpověď bude jednoduchá a jediné co potřebujete je hrnec (pot) a víko (pot lid). Oboje si můžete vyrobit zde pokud ještě nemáte. Nakopanou hlínu (clay) smíchejte s vodou (jug of water - jug leží na stole a stačí ho použít na dřez - sink). Potom dejte soft clay na hrnčířský kruh (asi crafting wheel) a výrobek použijte na vypalovací pec v severozápadní části. 18. Než se vrátíte s hrncem za Malignius Mortfierem, v bance si vezměte vše potřebné pro finálový souboj, protože Vám ušetří další pěší cestu na ostrov teleportem. Po nabrání zásob (pot, pot lid, prayer potion a jídlo pro souboj se Sea Troll Queen (170 lvl) mu řekněte že jste s crafterem mluvili (" I've spoken to the master crafter "), do přinesené nádoby zavře bone seeds a letíte k Piscatoris Fishing Colony. 19. Opět zajděte do kanceláře a řekněte že máte armádu pro závěrečný souboj. Jakmile mu řeknete že ji máte v hrnci, bude si myslet že jste někde nasávali, ale nakonec si Wise Old Man hrnec vezme. Odpovíte-li (" I'm ready. Let's fight! "), bude následovat animace. Z hrnce vyleze 7 kostlivců a proti nim nastoupí 7 trolů a jejich zlikvidování je otázkou několika vteřin.

 20. V další části se Wise Old Man vypořádá s Troll generálem ale na Sea Troll Queen už stačit nebude. To už je práce pro Vás a dávejte si pozor na Prayer protože používá meele + magic útok který sice střídá, ale po celou dobu jsem měl zapnutý pouze magic protect. Údajně umí hitnout melee stylem za 40Hp , což jsem naštěstí neměl tu čest vyzkoušet. 21. Po boji zajděte naposledy do kanceláře a po rozhovoru odměna Vaše a quest u konce.
Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru