Summer's End

Obtížnost : těžké

Délka : střední - dlouhé

Požadavky :

 1. Spirit of Summer
 2. 23 Summoning
 3. 23 Woodcutting
 4. 35 Hunter
 5. 45 Mining
 6. 47 Firemaking
 7. 55 Prayer

Nezbytné věci :

 1. Summoning pouch vytvořený z blue charmu, například Albino Rat a koupil jsem ho v Grand exchange. Přesný počet záleží na šikovnosti s jakou jste v předchozím questu nalákali Spirit beast (752 lvl) Doporučuji tak 5-10 a pak je po skončení questu můžete prodat.
 2. Jennica's Ring - kdo nemá, tak ho najde při startu
 3. Ghostspeak Amulet - - pokud ho nemáte, nový Vám dá Father Urhney západně od Lumbridge swamp. Jestli si půjdete pro nový, tah ho dropněte a řekněte si o nový. Takto jsem si vzal 3
 4. Axe - sekera na dřevo
 5. Pickaxe
 6. Tinderbox
 7. Spade

Doporučené věci :

 1. Hitpoints lvl 70+
 2. Spirit kalphite nebo jiného nosiče zásob
 3. Teleport - z důvodu úspory místa doporučuji tele-tabs. Ectophial, Elf crystal a podobné nedoporučuji, protože o ně můžete rychle přijít.
 4. Ring of life - vzhledem k možnému zranění 35 Hp mi moc nepomohl, ale místo nezabírá
 5. Games necklace pro rychlý přesun do Ruins
 6. Jídlo - doporučuji sharky a počet nelze předem určit.
 7. S-energy v počtu 20+ nebo použijte Oo'glog solnou lázeň po splnění questu As a first resort... pro dočasný neomezený běh (doporučuji)

Výbava:

 1. Spirit beast (752 lvl) Vám narozdíl od předchozího questu bude slušně zatápět. V krátkých intervalech vystřeluje kouzlo které se po dopadu rozdělí na přibližně 5 menších. Každá tato střela umí zranit do 35 Hp a můžete schytat i 3 najednou (prayer protect zde nepomáhá). S mým HP levelem 73 jsem se poroučel ve vteřině k zemi. Proto jsem se po 2 neúspěšném pokusu rozhodl nechat vše v bance (kromě povinných věcí) a na 5-6 pokus se zadařilo. Na její zlikvidování totiž nepotřebujete zbraň, ale rychlost a pokud střelám uhnete, nic Vám nehrozí. Téměř celý quest budete trávit v její přítomnosti a nedoporučuje se mít u sebe cokoliv cenného.

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 1.500 Summoning
 3. 5.000 Hunter
 4. 5.000 Mining
 5. 5.000 Woodcutting
 6. 10.000 Prayer
 7. 15.000 Firemaking
 8. Spirit shields
 9. Jennica's Ring s možností dalších odměn ve Spirit Portálech


 1. Pro první část si vemte ghostspeak amulet (nasadit) , jennica's ring (kdo nemá, sežene pozěji) , pouchy z blue charmu, pickaxe a nějaké jídlo. Pak odcestujte do Ruins ve východní část Wilderness (28 lvl). Kdo nemá prsten, tak vedle potrálu je jeden zahrabaný v zemi (serch rubble) Pak promluvte se Summer Bonde (" Okay, I'll come ") a odklikejte animaci (" I'm sure he will be ") 2. Po animaci se vraťte do skutečného světa (operate ring) a jděte na sever od Ruins na úroveň 33 lvl. Najdete tam vstup do podzemí a pomocí krumpáče ho zasypejte (collapse entrance) 3. Zpět do Ruins, stoupněte si na potrál a přeneste se do světa duchů (operate ring) V severní části znovu pochoduje Spirit beast (752 lvl) a podobným způsobem jako v minulém questu ji musíte nalákat pomocí "blue" summoning pouchu. V tomto questu jsem od ní nedostal ani jedno zranění, ale předpokládám že bude v této chvíli na stejné úrovni jako minule - kolem 10 Hp. Musíte ji nalákat k jeskyni která je v tomoto světě ještě přístupná a pokud se to povede, půjde za Vámi a uvidíte animaci. V opačném případě vyvolejte novou "blue" potvoru a opakujte. 4. Odklikejte rozhovor, potvrďte připravenost (" Yes, I am ready ") a pak vylezte ven z jeskyně (východ je v jižní zdi) Pak se běžte do banky připravit na první ze tří zkoušek hbitosti. 5. V první části budete potřebovat sekeru (vzít do ruky) , jennica's ring, ghostspeak amulet, games necklace a tinderbox. Vřele doporučuji používat Oo'glog solnou lázeň (salt-water pool) pro dočasný neomezený běh. S agility lvl 60 jsem měl kolem 15-ti minut pernamntního běhu. Nejrychleji se tam dostanete lodí z mola v Brimhavenu (charter ship - kolem 4.000 Gp) . Komu se nechce do lázní, tak si vezme kolem 5-ti s-energy , ale nechte si 2-3 volná místa. Zbytek inventáře vyplňte kvalitním jídlem. Ostatní věci berete na vlastní nebezpečí a dokonce prý ani kvalitní armor nemá vliv na velikost zranění.

 6. Vraťte se do jeskyně ve městě duchů a prvním úkolem bude nasekat 15 kusů dřeva z kořenů které jsou po obvodu jeskyně. Samozřejmě že z počátku nebudete mít tolik místa a tak je budete sekat na několik pokusů. Ono to v přítomnosti bestie ani není možné nasekat z jednoho místa, protože na Vás bude neustále střílet a Vy se musíte téměř neustále udržovat v bezpečné vzdálenosti od místa dopadu. Střela je signalizována třesením země, ale časem si vžijete interval ve kterém střely vypouští. Každá z nich umí zranit do 35 Hp a lze dostat i 3 najednou. 7. Dřevo musíte dát do 3 ohništ (je jich zde 5 ) a do každédo musíte vložit 5 kusů (use cursed log...) a pak zapálit (use tinderbox...) I při vkládání budete pod palbou a tak nezapomeňte uhýbat po každém vloženém kusu dřeva na stranu. Vždy vkládejte 5 kusů na stejné místo a po zapálení uvidíte krátkou animaci. Celkem musíte zapálit 3 ohniště a pokud potřebujete opustit místo z důvodu doplnění zásob nebo Vás bestie zabije, všechny dřeva vložená do ohniště zmizí. Oheň který jste již zapálili se Vám počítá i při návratu a pak již stačí stejným způsobem zapálit další dva. 8. Po třetím zapáleném ohni bestie odejde do další místnosti a tam se dostanete průchodem ve východní části (go-through passage) Pokecejte s Jallek Lenkinem a poté co mu odkývete že víte co máte dělat jděte ihned pryč (zpět do první jeskyně nebo teleport k bance) 9. Sekeru a tinderbox nechte v bance a vemte si spade + doplňte zásoby jídla a energie. Ve druhé jeskyní musíte kromě uhýbání střelám čekat dokud bestie nevypustí dark core (bez levelu) Tuto "střelu" musíte nalákat k jedné z děr a do ní lopatou vykopejte díru (use spade -> hole) Budete-li úspěšní a dark core skončí v díře a Jallek bestii zasáhne. Pokud se to nepovede a dark core zmizí, musíte čekat na novou střelu a postup opakovat. Celkem musíte zahrabat 3 dark core a pak bestie odejde do poslední místnosti. 10. Jděte za ní a promluvte s duchy. Po potvrzení že jste připraveni (" Yes, I am ready ") jděte do banky pro zásoby. Amulet s ringem si nechte na sobě a v inventáři stačí mít jen jídlo , teleport a zásoby energie pro běh. 11. V poslední místnosti jsou 4 hroby a v určitém intervalu z nich vylétnou 3 barevné duše a padnou do jiného. Bestie po Vás bude střílet barevné střely se stejným účinkem jako v předchozích částech. Barvu střely kterou se chystá vypustit poznáte podle toho jakou barvu má pod krkem.

  Vašim úkolem je pomodlit se u hrobu ve kterém je momentálně stejná barva jakou bude bestie střílet. Pokud si pamatuju, tak je pořeba stihnout pomodlení ještě před vystřelením bestie a v případě že je vše spávně, v chatu bude zeleně psaná věta. Pokud to nestihnete, nic se neděje, ale pokud se pomodlíte u hrobu ve kterém je jiná barva duše, budete zraněni za 5 Hp.

  Aby toho nebylo málo, každé pomodlení Vás stojí 20 prayer points. Lahvičky si nosit nemusíte, protože je zde oltář, ale 3x se mi stalo že jsem si ho zapoměl doplnit, tak si nezapomeňte kontrolovat aktuální stav. I zde myslím platí že po opuštění jeskyně se úspěšné zásahy počítají a po návratu stačí dodělat jen chybějící. Prý je nutné se strefit pomocí všech 3 barev. Toho jsem si všiml až po skončení questu a tak bude asi nejlepší se soustředit vždy na jednu barvu. 12. Po zlikvidování bestie si promluvte s duchy (" Alright, I'll come with you ") a ocitnete se před vchodem do jeskyně. Zde si promluvte se Summer potom opět s duchy a po zasypání vstupu je quest u konce. Po skončení questu můžete s jennica's ring získat další bonusy v podobě exp, ale to budu ověřovat až jindy (snad)Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru