Spirit of Summer

Obtížnost : střední

Délka : krátké

Požadavky :

 1. Restless ghost
 2. 19 Summoning
 3. 26 Farming
 4. 35 Prayer
 5. 40 Construction

Nezbytné věci :

 1. Amulet of ghostspeak - pokud ho nemáte, nový Vám dá Father Urhney západně od Lumbridge swamp
 2. Summoning pouch (wolf, wyrm a scorpions) v počtu 5-10 ks
 3. Znalost základních emote

Doporučené věci :

 1. Jídlo
 2. Teleport do Bounty hunter (game necklace) , Edgeville (glory)
 3. Ectophial - nebo jiný jednodotykový teleport pro slabší postavy

  Následující věci se dají najít v průběhu questu a jsou zakresleny na mapce

 4. Seed dibber
 5. Rake
 6. Bucket
 7. Limpwurt seed
 8. 2 planks
 9. Hammer
 10. 4 steel nails

Výbava: Cokoliv pro pobyt ve Wilderness

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 7.500 Construction
 3. 5.000 Prayer
 4. 2.000 Farming
 5. 1.000 Summoning
 6. Jenica's ring


 1. Kromě summon pouchů si můžete vzít vše potřebné, ghostspeak amulet nasadit na krk a dopravte se do Ruins (wild lvl 26) severo-východně od Bounty hunter (games necklace teleport) Poblíž vstupu uvidíte stát ducha ke kterému když se přiblížíte, popojde o kousek severo-východním směrem. Následujteho do malého domku a budete teleportováni na jiné místo (" Yes ") 2. Po krátké animaci si promluvte s větším Spiritem, ale moc nepochodíte. Místo rozhovoru na Vás ukáže náhodnou emote. Odpovědět mu musíte podle tabulky a chcete-li emote zopakovat, promluvte s ním znovu. V případě správné dvojice zmizí jeden kruh u menšího Spirita a v chat okně bude zelená věta. Při špatné kombinaci tam bude červeně psaná věta a jeden kruh přibude.

  1. Cheer - Yes
  2. Yes - No
  3. No - Wave
  4. Wave - Bow
  5. Bow - No
  6. Angry - Shrug
  7. Shrug- Cheer
 3. Až kruhy zmizí, promluvte s menším Spiritem (" What's going on here? ") Zde se s Vámi nechce bavit a máte ji najít v Ruins, tentokrát v západní části Wilderness. Nejrychleji se tam dostanete přes Edgeville a odtud severo-západním směrem kolem na úroveň 22 lvl. 4. U farming pole si promluvte se Spiritem a opět budete teleportováni jinam. Zeptejte se ducha co máte dělat (" What should we do now? ") a pak se nechte teleportovat zpět (" Can you take me back, please ? ") 5. Kdo nemá věci z druhé části seznamu "doporučené věci", tak si je musí nyní opatřit. Prohledejte vše co jde a věci si opatřete. Mapka je snad aktuální a případné chyby berte s rezervou.

  1. Seed dibber
  2. Rake
  3. Bucket
  4. Limpwurt seed (v bedně)
  5. 2 planks
  6. Hammer
  7. 4 steel nails
 6. Na záhoně shrabte plevel a zasaďte limpwurt seed. Kompost ani konev jsem nepoužil a nevím jestli může uschnout. V obou případech mi neuschl a doba růstu byla standartních 15-20 minut

 7. V tuto chvíli můžete pomocí kýble vybrat vodu z barelu vedle záhonu v jiho-východním rohu (bucket -> barel). 8. Západním směrem od záhonu najdete vedle sochy kus dřeva a na něm houby. Utrhněte je (pick hollow log - nutná 3 volná místa v inventu) a pak je můžete vyhodit. 9. V domku jižně od sochy pomocí 2 plank, 4 steel nails a hammer opravte skříň (use plank -> wardrobe) a pak počkejte dokud limp v záhonu nevyroste - Netrhat !!! 10. limp vyroste tak promluvte se Spiritem. Bude následovat animace po které budete zase v jiné době. 11. Promluvte se Spiritem a poté co Vám poděkuje, tak se představí jménem - Summer Bonde a nabídne transport zpět na farmu do východních ruin (" Okay, I'll come along ") 12. Na farmě si se nechte od Summer přenést zpět do reality (" Can you take me back? ") a seberte v okolí 5 bones (normálních) a jednu skull (lebka) kterou najdete v severní části Ruins. Pak jděte do libovolné banky pro zásoby. 13. Na závěrečnou fázi budete potřebovat kromě Wilderness výbavy (zbraň netřeba) něco k jídlu (tak 3-5 ks lobster+) , jednodotykový teleport pro případ nouze, 5 bones, skull a 3 druhy pouchů v počtu 1+ od každého. Přesný počet záleží na tom, kolik vyvolaných zvířat Vám závěrečné monstrum sežere. Budete je používat jako návnadu a celkem jsem si vystačil s počtem 1 wolf, 2 wyrm a 3 scorpions.

 14. Vraťte se do východních Ruins (start questu) a v místě kde Vás poprvé Spirit teleportoval na farmu najdete portál. Vstupte na něj (walk here) a budete přeneseni.

 15. Promluvte se Summer (" What exactly is going on here? ") , (" Of course, I will help you ") a následujte ji do východní budovy s poklopem a tam slezte dolu. 16. Znovu pokecejte (" Okay, I'll do that ") a opatrně kosti použijte (use...) na oltář. Poslední věcí je položení lebky (skull -> altar) a až to půjde, vylezte zpět na povrch. 17. V severní části za farmou se prohání Spirit Beast (717 lvl) který je ale navzdory jeho levelu docela neškodný a líný. Na dálku si mě nevšímal a pokud jsem se dostal do jeho blízkosti, tak mé odhodil s maximálním zraněním 7 Hp (combat kolem 92) 18. Musíte ho pomocí vyvolaného wolfa nalákat na kruh a až se ho bude dotýkat, tak se zvířete zbavte (dismiss v ovládacím panelu) Pokud jste úspěšní, tak se objeví druhý portál a na ten ho musíte nalákat pomocí wyrm. Jestli Vám zvíře sežere, vyvolejte si nové a postup opakujte. Na třetí portál ho nalákáte se scorpionem. 19. Po třetím úspěšném pokusu se objeví 3 duchové a příšeru spoutají. Promluvte s nimi a do rozhovoru se přidá i Summer. Tím je quest u konce. S prstenem je možné získat nějaké další expy (doplním až zjistím co a jak) a také by měl sloužit pro teleport (také bude doplněno později)

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru