Slug Menace

Obtížnost : lehká

Délka : dlouhé

Požadavky :

 1. Sea slug quest
 2. Wanted! quest
 3. 30 Runecrafting
 4. 30 Thieving
 5. 30 Crafting
 6. 30 Slayer
 7. Schopnost porazit Slug prince (62 lvl - nelze porazit ranged stylem)

Nezbytné věci :

 1. Rune essence - stačí normální v počtu 10+. Přesný počet záleží na štěstí při výrobě speciálních run během questu.
 2. Commorb - pokud nemáte , dostanete nový při prvním rozhovoru.
 3. Chisel - dláto
 4. Swamp paste
 5. Přístup do 5-ti rune oltářů (air, water, fire, earth, mind) pomocí talismanů, tiary nebo přes Abys

Doporučené věci :

 1. Teleporty do Fallador, Varrock a Ardougne
 2. Melee protect pro slabší postavy

Výbava: Pro boj se Slug prince (62 lvl) lze použít pouze melee nebo magic způsob.

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 3.500 exp Runecrafting
 3. 3.500 exp Crafting
 4. 3.500 exp Thieving
 5. Možnost nosit Proselyte armour (bonus do prayer)
 1. V bance si vemte, swamp paste, CommOrb (po celou dobu ho mějte u sebe). Pak si jděte do Falador parku promluvit se Sirem Tiffy Cashienem a zeptejte se ho na nějakou práci (" Do you have any..."). Nic konkrétního pro Vás nemá, ale máte se stavit za Col. O'Niall ve Witchavenu. Můžete se rozloučit (" Goodbye ") a až budete mít v commorbu nová data, vydejte se na cestu. 2. Dopravte se do Witchavenu a na molu si promluvte s Col. O'Niall (" What's the mission ? ") , (" Who are the important...") a (" That's enough for now ") 3. Zajděte za Holgartem a promluvte s ním. Dozvíte se, že na Fishing platform už nejezdí, protože tuto práci dal starosta jinému. 4. Běžte si promluvit do kostela s Brother Maledictem. Měla by stačit 3. volba (" Tell me about the people of Witchaven ") a pak se rozloučit (" That's enough for now "), ale projistotu pokecejte na všechna témata. Jestli máte v quest zápisníku jeho jméno škrtlé, jde se dál. 5. Zajděte za Mayor Hobbem a promluvte s ním (" I'm here to relax ") , (" What improvements are...") a (" Nothing at the moment thanks "). Teď opatrně vyjděte ze dveří a promluví k Vám Savant (commorb). Dialog odklikejte a jsou-li všechna 3 jména v quest deníku škrtlá, Jděte zpět na molo. 6. Promluvte s Col. O'Niall a poté co ho informujete, tak Vás pošle prozkoumat podzemí západně od města. 7. Slezte dolu (climb-down...) a kousek od vchodu na východní stěně najdete nový průchod (push wall) + (enter wall opening). Dungeonem projděte až nakonec k bráně a pro zkrácení cesty lze využít zkratku (climb-through shortcut). Kolem lezou agresivní Giant lobster (45 lvl) zvláštní barvy. 8. Až budete u brány, prozkoumejte ji (examine Imposing doors). Také se objeví Sevant a bude chtít místo oskenovat. V inventáři klikněte pravým tlačítkem myši na commorb a vyberte scan commorb v2.

 9. Po proskenování dostanete svitek door transcription a radu zastavit se u Jorrala. Než odejdete, seberte ze země jednu mrtvolku dead sea slug (červená tečka na mapě). 10. Zajděte za Jorralem (severo-západně od Ardougne) a promluvte s ním. Do rozhovoru se připojí i Sevant a dozvíte se něco o Mother Mallum. 11. Až rozhovor skončí, musíte znovu navázat kontakt s Sevantem. Přesný postup nevím, ale prý Vás kontaktuje až po několika vteřinách (cca 10). Každopádně si zkotrolujte quest zápisník než se někam teleportujete, měl by vypadat takto. Pokud Vás nekontaktuje, zkuste jít směrem k Ardougne

 12. Vraťte se na molo za kapitánem, informujte ho o novinkách a pak Vás pošle za Brother Maledict do chrámu. Jak se ke chrámu přiblížíte, proběhne krátká animace, ze které se dozvíte že Brother Maledict už je také "trochu jiný". Promluvte s ním a pak se vydejte se do starostova domku

 13. U starosty prohledjte stůl (search study desk) a najdete stránku - page 1. 14. Druhou stránku dostanete v obchodě s rybářským náčiním po přímočarém rozhovoru s prodejcem Ezekial Lovecraft. Až se rozloučíte (" You are a bit too strange..."), zajděte opět na molo. 15. Promluvte s Col. O'Niall (už nevypadá moc zdravě) a od něj dostanete poslední stránku, ale bohužel roztrženou na tři kusy. 16. Použijte swamp paste na potrhanou stránku (swamp paste -> fragment 1), ale Sevant Vám řekne, že potřebujete jiné lepidlo, jinak text znehodnotíte. 17. Zajděte k loďce a promluvte s Jebem. Ten Vás dopraví na Fishing platform a tam v západní části běžte za kuchařem. 18. Promluvte s Bailey a z doneseného dead sea slug vyrobí to správné lepidlo - sea slug glue. Použijte ho na roztrženou stránku (sea slug glue -> fragment x) a stránku poskládejte. 19. Na obrázku jsou na svém místě ty dva kusy vedle sebe a posunutím toho označeného se stránka v inventáři automaticky zkompletuje. Dá se to skládat jak z rubové, tak i z lícové strany. Pokud máte fragmenty otočené zrcadlově, dají se obrátit prostředním ovládacím tlačítkem. 20. Teď nastává čas navštívit 5 oltářů a vyrobit speciální runy pro vstup za bránu v podzemí. V inventáři si nechte 3 stránky, přidejte chisel (dláto) a esence. Pravým tlačítkem myši klikněte na page 1 a vyberte "shape-earth page 1". Runu můžete opracováním také znehodnotit a v tom případě postup opakujte. Až vznikne blank earth rune, stejným způsobem si udělejte ostatní "blank runy".

 21. Jestli cestujete přes Abys, tak kromě jídla, teleportu zpět a jedné vyřezané runy nic nepotřebujete. U oltáře použijte runu na oltář (use blank...rune -> altar) a runa je vyrobena. Při posledním plnění se mi podařilo vyřezanou mind runu zničit 6x za sebou, tak si s sebou vemte nějaké navíc.

 22. V bance si vemte všech 5 vyřezaných run, výbavu proti Slug prince (62 lvl - ranged styl na něj neplatí) a dojděte k bráně kde jste našli dead sea slug. Vložte do ní postupně runy (use...rune -> imposing door) a po poslední vložené se dveře otevřou. 23. Ven vyjde nejprve Mayor Hobb. Poté co Vás nepřesvědčí o vstupu do této divné komunity ovládané Mother Mallum, tak na Vás pošle Slug prince (62 lvl). 24. Až se s ním vypořádáte, přijde Mother Mallum a když už se bude chtít do Vás pustit, zasáhne Savant a teleportuje do bezpečí. 25. Pro tentokrát se Vám z městečka nepodaří zlo vyhnat a tak si promluvte se Sirem Tiffy Cashienem (" Slug menace "). Informujte o všem co jste zjistili a quest je u konce.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru