Priest in peril

Obtížnost : lehké

Délka : krátké

Požadavky : Schopnost porazit Temple guardian (30 lvl) a Monk of Zamorak (30 lvl)

Nezbytné věci :

 1. 50 essencí - normalní nebo pure a nesmějí být "noted"
 2. Bucket - prázdný kýbl

Doporučené věci :

 1. Jídlo pro slabší hráče
 2. Ring of Recoil - za každé zranění které obdržíte vrátí 1Hp

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 1.406 Prayer exp
 3. Wolfbane - při použití na Warewolf zabrání přeměně na vyšší lvl
 4. Přístup do Canfis


 1. Vemte si něco k poražení hlídacího psa (30 lvl) a jděte si promluvit s King Roaldem kterého najdete ve východním křídle Varrockého zámku. Dostanete za úkol najít Drezela, který je v Temple of Salve, východně od Varrocku. Souhlaste (" Sure ") a vydejte se na cestu. 2. Zaklepejte na hlavní bránu (knock-at Large door) a řekněte že Vás posílá Král Roald za Drezelem (" Roald sent me to check on Drezel "). Uvnitř se ozvou "hlasy" a požádají o malou službu. Souhlasíte-li, musíte zlikvidovat hlídacího psa v podzemních prostorách chrámu. 3. Vedle chrámu je vstup do podzemí (značka dungeonu). Otevřete poklop a slezte dolů. Dveře do další části jsou blokované a nejprve se musíte vypořádat s Temple guardian (30 lvl) 4. Po zlikvidování ochránce zajděte do Varrocku informovat Krále. Když mu řeknete že jste zlikvidovali hlídacího psa, seřve Vás , protože to byl strážce, který hlídá průchod před nezvanými hosty. Výmluva že Vás poslal Drezel neobstojí a patrně jste skočili na špek někomu jinému. Nezbývá než se vrátit zpět. 5. V bance si vemte 1 bucket (prázdný), 22 jednotlivých essencí (nenotované), něco na souboj s Monk of Zamorak (30 lvl - je tam safe spot pr boj na dálku) a kráčejte směrem k chrámu. Tentokrát neklepejte a rovnou vstupte (open large door)

  Slabší hráči kteří potřebují na souboj více jídla, mohou nechat essence v bance. V tom případě půjdete ale jednu cestu navíc (temple-Varrock bank-temple)

 6. Vyjděte po schodech do 1.patra a pak po žebříku do 2. patra. Přes mříže (talk-through cell dooor) si promluvte s Drezelem (" Tell me anyway ") a (" Yes "). Dalším úkolem bude, jak jinak, sehnat klíč od cely. 7. Slezte po žebříku do 2.patra a z jednoho Monk of Zamorak vyklepejte Golden key (měl by to být ten 30 lvl). Ten ale není od cely a proto se vydejte do podzemí kde jste zabili strážného psa. 8. Projděte přes dveře až do velké místosti se sloupy studnou a monumenty. Prohlédněte si všechny (study monument) a jeden z nich zobrazuje klíč. Pro každého hráče je pozice jinde. 9. Pak na něj použijte golden key (golden key -> monument) a výměnou dostanete iron key. Ten už do dveří pasovat bude. Do prázdného kýble si naberte ze studny vodu (use bucket -> well) a vraťte se zpět za Drezelem do 2. patra chrámu. 10. Na dveře použijte klíč (iron key -> cell door) a vejděte dovnitř. Promluvte s ním znovu, ale celu neopustí dokud bude v hrobce vedle cely vampír. Během dialogu by měl vodu posvětit a v chatu se objeví zpráva: The priest blessed the water for you. 11. Vodu vylejte na hrobku (bucket of water -> coffin), pokecejte a teď už konečně Drezel celu opustí a bude chtít aby jste šli za ním do podzemí. 12. Za velkou místností kde jste našli klíč otevřete druhé dveře a pokecejte s Drezelem. Posledním úkolem bude donést 50 essencí, které potřebuje na opravu. 22 kousků máte (někteří) u sebe a rozhovorem je předejte. 13. Teď si skočte do Varrocku pro zbývajících 28 nenotovaných essencí a poté co je donesete a krátce pokecáte, bude quest ukonce.

  Dalším rozhovorem si zpřístupníte průchod do Canfisu. Máte-li náladu na quest nature spirit , stačí prohodit několik dalších slov a můžete začít.
Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru