Legacy of Seergaze

Obtížnost : střední-těžká

Délka : dlouhé

Požadavky :

 1. Darkness of Hallowvale
 2. 20 Construction
 3. 29 Agility
 4. 31 Slayer
 5. 35 Mining
 6. 40 Firemaking
 7. 47 Crafting
 8. 49 Magic

Nezbytné věci :

 1. Tinderbox - zápalky
 2. Runy na kouzlo enchant lvl-2 (1 cosmic + 3 Air)
 3. Chisel - dlátko
 4. Pickaxe- krumpáč by měl stčit libovolný a cestou ho lze získat
 5. Teak pyre log - může být i lepší kvality a yew pyre log jsem sehnal v Grand Exchange. Kdo nemá, tak bude potřebovat běžně dostupný teak log (nebo lepší) a pár set Gp na nákup věcí.

Doporučené věci :

 1. (S)energy potiony pro rychlejší přesuny
 2. Teleport poblíž Canfis - (Ancient/POH portál/Fairy/Ectophial)
 3. Ring of life - pro slabší postavy by se mohl hodit
 4. Potiony - super att/str a hlavně prayer restore pokud můžete používat melee protect

Výbava: Schopnost čelit 2 útokům najednou (v mém případě ranged + melle) a zároveň také střídat 2 útoky. Použil jsem black dragon hide a jako útok ranged (iron knife) střídaný s melee (poison DD++)

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 2.000 Mining exp
 3. 2.000 Agility exp
 4. 3.000 Magic exp
 5. 4.000 Crafting exp
 6. Tome 3 x 2.500 exp dle výběru (asi 30+ skill)
 7. Ivandis Flail
 8. Blood talisman a možnost vyrábět blood runy (RC 77)


 1. V bance si vemte si vemte věci pro boj s 2 x 80 lvl (každý útočí jinak a střídají svůj prayer - lze využít ancient mace z questu Another Slice of H.A.M) a jděte si promluvit s Mercenary Advetuer kterého najdete u lávky přes řeku Salve. V dialogu zvolte (" What do you mean, strange...") a pošle Vás za Drezelem do podzemí chrámu kam se můžete hned vydat (" Okay, thanks ") 2. Přejděte přes můstek a slezte do podzemí. Promluvte s Drezelem a každý rozhovor během questu začínejte (" Talk about something else "). Další dialogy v tuto chvíli nejsou potřeba a můžete se rozloučit (" Okay, thanks ") 3. Projděte přes hlavní místnost se studnou na druhou stranu (kolem hlídacího psa) a vylezte ven. Dojděte k hlavním dveřím do chrámu a vstupte (open large door) 4. Po schodech vyjděte do 1. patra (climb-up staircase) a jste-li připraveni na boj, tak vylezte po žebříku do 2. patra (climb-up ladder) kde nejprve uvidíte animaci. 5. Po ní na Vás naběhnou 2 guardi (80 lvl) které musíte zneškodnit. Používal jsem ranged a melee způsob boje a proti tomu střídali prayer protect (tip od jiného hráče: ancient mace ho dokáže vypnout pomocí "special attack"), tak se pečlivě dívejte jaký zrovna mají aktivní. Každý z nich navíc používal různý typ útoku (také ranged/melee), ale na to že jsem bez summoningu měl combat kolem 80, nedělali větší problém (spotřeba 1 shark a 1 lok z prayer restore) . Pomocí DD++ jsem oba otrávil, což docela pomohlo. Zabít se Vám je nepodaří, protože se nakonec teleportují pryč. 6. Potom prohledejte stůl v severo-západní části a najdete v něm rukavici a stránku z knihy. 7. Vraťte se za Drezelem, pokecejte (" Talk about something else ") a během dialogu si oba předměty vezme. Pokračujte (" What should I do now ? ") a poprosí Vás o doprovod Mercenary Advetuera do Burgh de Rott. Další dialog není púotřeba vybírat. 8. Zajděte si do banky pro výzbroj proti možnému útoku upírů stejně jako tomu (možná) bylo v jednom z minulých questů při doprovodu Ivana Storma přes močál do chrámu. Na zabití upírů by měl stačit silver sickle, ale podařilo se mi útoku vyhnout. Zato jsem musel najít cestu přes močál a i zde jsem srp využil pro získání klacku na "testování" cesty.

  S poslední postavou jsem se vyhnul úplně všem nástrahám které během cesty čekají

 9. S výbavou jděte pokecat s Mercenary Advetuer (start questu) a po dialogu (" You still want to go to Burth de Root ? ") + (" I can take you to Burth de Root ") se vydáte na cestu. 10. Po chvilce dostanete na výběr jakou cestou se vydat. Volil jsem route one a poprvé jsem cestou narazil na upíry. Po zkušenosti z minulých soubojů jsem radši zbaběle utekl cestou v jižní části (look-at path) a pak si šel znovu promluvit s Mercenary Advetuer. Podruhé jsem volil sejnou délku cesty a na upíry nenarazil, ale toto je náhodně generováno a může se stát že chytnete obě "události" během jedné cesty. S poslední postavou jsem prošel bez jediné zastávky. 11. Zkouška při které musíte projít bažinou je jednoduchá a pokud ji dostanete, pomocí srpu si utrhněte větvičky z křoví (silver sickle -> spiny bush). Pak větvičkou zkoušejte tvrdost podkladu (branch -> bog). Pokud se v chat okně objeví " This ground seems quite firm " , tak na toto místo postupte a opět kolem sebe zkoušejte. Občas Vám to větvičku vezme, takže je ideální mít v inventáři alespoň 2.

 12. Až budete druhé straně, Mercenary Advetuer by měl projít automaticky a pak pokračujte v cestě volbou na zemi (continue-trek path). Až dojdete do Burth de Rott, zjistíte že ten koho jste doprovázeli je Ivan Storm. 13. Jděte do podzemní základny pod hospodou (climb-over...) a tam si promluvte s Veliaf Hutzem. Po dialogu (" Do you have a job for me ? ") dostanete bednu kterou máte dopravit do nové základny. Rozlučte se (" Okay, thanks ") a jděte do banky. 14. Vemte si runy na kouzlo kterým později očarujete emrald předmět (1 cosmic + 3 air). Máte-li i krumpáč, vemte si ho také. Na sebe si vemte věci pro boj s Vyrewatch (120-140 lvl) a pro slabší postavy se bude hodit i nějaký ten potion a jídlo. Při melee protect byl boj v pohodě, ale celkem mi trvalo než jsem ho sejmul. Vlastní zbraň netřeba, protože bude muset použít novou dvojruční kterou si opatříte později. V inventáři si nechte 5 volných míst.

  Upřesnění od Baronmartin1
  U kupce Svena se dají pořídit botky, top a legy Vyrewatch oblečení. S nimi máte větší pravděpodobnost na nenápadnost při procházení kolem Vyrewatch.


 15. Pomocí loďky v jižní části se dopravte do Meiyerditch (board boat) a až přeskočíte po doplutí na zídku , nechte se chytit libovolným Vyrewatch. V dialogu vyberte možnost po které Vás odešle do dolu v severní části města. 16. Pomocí krumpáče nakopejte ze zdi 15 daeyalr ore a dejte je (lze i postupně) do vozíku uprostřed (ore -> mine cart) a potvrďte (" Yes, I'll place it..."). Kdo nemá krumpáč, může dostat od libovolného kopáče jeden bronzový. Po vložení 15-rud si promluvte s Juvinate guardem a budete propuštěni na povrch. 17. Doběhněte do základny a promluvte s Flaygian Screwte. Nejprve si vezme krabici a pak s ním promluvte na několik témat. Mělo by stačit (" How's the research going? ") a (" Can I help in some way? ") Druhý dialog se objeví později a průběh questu by měl vypadat jako na obrázku. Rozhovor ukončete (" Okay, thanks ")

 18. Nyní si v místnosti promluvte s Andiess Juipem a Kael Forshawem. U obou v dialogu vyberte (" Hi there, I was ,wondering if...") a dozvíte se něco o zbrani flail. V quest-deníku by o něm měla být zpráva. 19. Jděte do střední části základny a prohledejte postel (search bunk bed) Měla by v ní být kniha. Prolistujte ji a dozvíte se na které stránce se o flail píše. Tato informace je pro každáho jiná.

 20. Jděte informovat Flaygian Screwta a po správném zodpovězení čísla stránky (enter amount) si knihu veme. Výměnou dostanete kladivo , 10 hřebíků a k tomu úkol najít starou tavící pec - furnace 21. Vyjděte ze základny a podle mapy dojděte k místu kde je zakreslen modrý žebřík. Uvnitř přitlučte hřebíky na dřevěný kůl (steel nails -> wooden post) a vylezte nahoru (climb-up wooden post) 22. Nahoře přeskočte na východní střechu (jump-to flooboards), pak na severní a nakonec západním směrem do dalšího domku (jump-onto damaged wall) 23. Vylezte po žebříku do 2. patra a ze sudu si vemte uhlí. Vedle leží zápalky které budou taky potřeba a kdo zahodil krumpáč, je na bedně v jiho-západním rohu. Pokud zde předměty nejsou, asi je vzal někdo před Vámi a objeví se během chvilky.

 24. Prohledejte objekt vedle barelu (search trough) a zjistíte že to vypadá jako pec. Pak sejděte přes 2 žebříky do přízemí. 25. V rohu prohledejte hromadu sutě (search mass of debris) a pomocí krumpáče ji zkuste odstranit (excavate mass of debris). Měla by se objevit stará pec kterou uvedete do chodu přidáním uhlí (coal -> empty furnace) a pak stačí jen zapálit (tinderbox -> coal-filled furnace) 26. Vraťte se do základny a pokecejte s Flaygianem. Dostanete z úkol vyrobit řetěz ze směsi stříbra a mithrilu - silvthril chain 27. U severní zdi prohledejte barel a získáte 2 silver a 2 mithril bary. Pak jděte do skladu vedle vstupního žebříku a prohledejte krabice. Najdete v nich formu na řetěz - chain link mould a teď se vydejte zpět k zapálené peci. 28. Na pec použijte silver bar a vyrobte 2 silvthril chain. Sice jsem potřeboval jen jeden, ale takhle to zabírá méně místa. Až budete mít řetěz hotov, zpět na základnu. 29. V západním výklenku místnosti prohledejte nářadí (search tool rack) a vemte si pilu (take a saw). Vedle prohledejte police (search shelf) a získáte silver sickle (b) . 30. Srp použijte na Flaygiana (use...) , vyberte (" How about using as the head for the flail? ") a měl by si řetěz se srpem vzít. Pokud ne, zkuste si promluvit a pak znovu použít srp. 31. Poblíž sudů se poflakuje Safalaan se kterým si promluvte. Přidají se i Andiess s Kaelem a nakonec se dozvíte, že je máte následovat do laboratoře. Cesta je to skoro stejná jako k furnace (zelený žebřík), tak tam budete za chvilku.

  Kdo potřebuje něco v bance, tak si může teď "odskočit" a zpátky jít znovu pře důl který je nedaleko laboratoře. 32. Až dorazíte k laboratoři, sejděte po schodišti (climb-down) a po skončení krátké animace se podívejte na Safalaana (look-at Safalaan) který leži s ostatními na zemi v rohu. V rozhovoru vyberte (" Is there anything I can do ? ") a měl by Vám říct něco o dveřích. Pokud ne, zvolte i jiné dialogy dokud nebude průběh questu vypadat takto. 33. Jděte do jižní části laboratoře, prohledejte dveře (search door) a musí to být z pohledové strany jinak to asi nepůjde. Pak na dveře použijte pilu (saw -> door) a tím uvolníte cestu do další části kde je nový dungeon. Prolezte přes dveře (climb-thru door) a budou Vás následovat. 34. Proběhněte uličkou, pak kolem nových monster až do severo-západní části (mapa bude časem) a po rozhovoru se Safalaanem prohledejte hromadu kamenů (search strange stones) 35. Promluvte se Safalaanem a objeví se Vyrewatch (120 lvl). V následném souboji nemáte šanci a až půjde do tuhého, odvedete ho automaticky zpět do základny. 36. V základně si s ním opět promluvte a máte-li 4 volné pozice (formu a pilu už nepotřebujete), dostanete pár věcí na výrobu nové zbraně. Nejprve použijte cut emerald na srp (use... - potřebujete chisel a najdete ho v západním výběžku jako pilu) a pak ho očarujte kouzlem enchant lvl-2. Dále spojte rod of ivandis s řetězem a budete mít vyrobený Ivandis flail. 37. Promluvte se Safalaanem a dostanete za úkol zabít jednoho Vyrewatch aby zjistil jestli zbaň funguje tak jak má. 38. Zbraň si vemte do ruky (wield...) a najděte na povrchu jednoho Vyrewatch. Je zde více levelů a když jsem zabil jednoho který poletoval v patře, tak z něj nic nevypadlo. Musíte totiž získat vyre corpse jako důkaz a to jsem získal z jednoho co poletoval nad zemí. 39. Se získanou trofejí si jděte promluvit se Safalaanem a ten Vás pošle za Veliafem do základny v Burt the Rott. 40. V libovolné bance si vemte, tinderbox, teleport pro návrat do Canfisu a teak pyre log (nebo lepší). Kdo ho nemá, tak bude potřebovat běžný typ teak log (nebo lepší) , nějaké peníze na nákup věcí a v Morttonu si ho vyrobit. Postup na výrobu pyre dřeva je v návodu na quest Shades of Mort'ton a možná budete mít štěstí v GE

 41. Jděte do podzemní základny v Burth de Rott a promluvte s Veliafem. Dialogů je na výběr dost, ale stačilo vybrat následující 3 podle seznamu. Pak jukněte do zápisu questu.

  1. The flail of Ivandis kills Vyrewatch!
  2. What should I do now ?
  3. Okay, thanks
 42. Jděte za Drezelem do chrámu, pokecejte a pak můžete jít tělo pohřbít (" Okay, thanks "). 43. Projděte do hlavní místnosti tohoto podzemí kde je studna a v severní zdi najdete schodiště po kterém sejděte do obřadní místnosti (climb-down staiway)

 44. Na jeden pohřební podstavec položte pyre ... log , potom na něj položte ostatky (vyre corpse) a následně zapalte (use tinderbox...) 45. Až oheň dohoří, seberte z podstavce vedle hranice klíč který tam bude (take ornate tomb key)

 46. Jděte zpět ke schodišti a po pravé straně uvidíte skříňku která vypadá "trochu jinak" než ostatní. Otevřete ji (open wall storage) a uvitř bude blood talisman. Hned na to se objeví Drezel a pro budoucí používání Vám požehná. 47. Vraťte se za Drezelem na jeho obvyklé místo, prohoďte pár vět (" What should I do now? ") a pak jděte naposledy do Burt de Rott. 48. V podzemní základně informujte Veliafa o pohřebním rituálu a dostanete knihu s 3 x 2.500 exp. Tím je quest u konce.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru