Holy grail

Obtížnost : Střední - těžká

Požadavky :

 1. Merlin's crystal
 2. Schopnost zabít Black knight Titan (120 lvl) libovolným způsobem, ale dorazit ho musíte zblízka Excaliburem.

Nezbytné věci :

 1. Excalibur meč z questu Merlin's crystal a kdo ho nemá, může si ho opatřit za cenu cca 500 Gp od Lady of the Lake v jiho-východní části Taverley

Doporučené věci :

 1. Melee protect (prayer lvl 43)
 2. Jídlo - cokoliv dle stylu boje
 3. Antipoison - pouze pro slabší postavy
 4. Teleporty do Argougne, poblíž Draynor Manor (glory), Falador, Seers (Camelot)

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 15.300 Defence exp
 3. 11.000 Prayer exp


 1. Doravte se do Camelotu a v místnosti s kulatým stolem si promluvte s King Arthurem (" Tell me of this quest ") a (" I'd enjoy trying that ") Za úkol máte najít Holy grail a pro další instrukce se máte zastavit u Merlina. 2. Merlina najdete v 1. patře kam se dostanete po schodech v levé části. Měl by být v pokoji jako na obrázku, ale do doby než vstoupíte není vidět. Z rozhovoru (" Where can I find ...") se dozvíte něco o Siru Galahad a také kde ho najdete. 3. Pro další informace si zajděte na Entranu. V bance si odložte vše co nelze pronést na ostrov a přibalte si po jedenom teleportu poblíž McGrubber wood (Camelot), Dranyor village (glory) a Ardougne. Na ostrově si promluvte s High Priest a až se do rozhovoru vloží Crone, pokračujte v dialogu (" What do you mean by the whistle ") a (" Ok. I will go searching ") 4. V malém domku západně od McGrubber wood si promluvte s Galahadem (" I seek an item from the realm...") a dostanete Holy table napkin (ubrousek). 5. Teď se přesuňte do domu v Draynor manor a ve druhém patře (u profesora Oddensteina) jděte do pokoje na jižní straně. Hned jak otevřete dveře, na stole se objeví 2 píšťalky (ubrousek musíte mít v inventáři). Obě seberte ze stolu (take) a jděte se přípravit , nejlépe do banky v Ardougne, na boj s Black knight Titanem (120 lvl) 6. Budete potřebovat Excalibur , obě píšťalky, nějaké lektvary dle potřeby, jídlo (při prayer 43 stačí málo) , "oblečení" pro boj, 60 GP (2x doprava lodí) a několik teleportů do Camelotu, Faladoru a Ardougne. Pokud máte menší lvl a napadají Vás škorpióni, tak si vemte i antipoison.

  Titána bez meče Excalibur neporazíte, ale po celou dobu jsem na něj útočil z větší vzálenosti pomocí Magic a těsně před tím než měl na kahánku jsem si vzal do ruky Excalibur a "dodělal" jsem ho zblízka.

 7. S výbavou se lodí v přístavu na jiho-východě dopravte na Brimhaven a z mola jděte na severo-západní výběžek ostrova. Mezi 4-mi sloupy zapískejte (blow magic whistle) a ocitnete se v malém království. 8. Kousek na severo-západ je most na kterém hlídkuje Titán. Krátce s ní promluvte (" OK, have at...") a pak ho odstraňte z cesty. Pamatujte že ho můžete "dorazit" jen Excalibrem. Až ho přemůžete, přejdete most a podél břehu jděte na jih. 9. Promluvte s Fishermanem jak se dostat do zámku (" Any idea how to get into the castle ") a jděte na západ k zámeckému komplexu. 10. U severní rozbořené zdi seberte Grail bell a zazvoňte (ring Grail bell). Přenesete se dovnitř a v jižní části vylezte po schodech do 1. patra. 11. Promluvte s Fisher king (" I seek the holy grail ") a (" You don't look too well "). Pro získání Holy grail musíte absolovovat ještě jednu službičku. Konkrétně najít králova syna. 12. V Camelotu si promnuvte s King Artushem a dostanete pírko se kterým můžete Sira Percivala najít. 13. Odcestujte do Goblin village a v jedné místosti se žebříkem prohledejte pytel (prod / open sacks). Promluvte s Percivalem (" Your father wishes to speak to you ") a dejte mu jednu magickou píšťalku. Pak odejde domů a Vy se můžete vrátit přes Ardougne do království (bojovat s Titánem už nebudete) 14. Krávoství se za tu chvilku zázračně vzchopilo a do zámku můžete už vejít dveřmi. Tentokrát vylezte do 1. patra ve východním křídle a seberte Holy grail. 15. Teď už stačí odcestovat do Camelotu, pokecat s King Artushem a tím je quest u konce.
Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru