Great brain robbery

Obtížnost : střední - těžká

Požadavky :

 1. Creature of Fenkenstrain
 2. Cabin fever
 3. Recipe for disaster - Pirate Pete
 4. 30 Construction
 5. 50 Prayer
 6. 16 Crafting
 7. Schopnost porazit Barrelchest (190 lvl) bez použití prayeru

Nezbytné věci :

 1. Ring of Charos - pokud již nemáte, během questu by se měl dát získat zpět
 2. Hammer - kladivo
 3. Potápěcí výbavu ze sub-questu Recipe/Pirate Pete. Pokud nemáte, na molu v Port Khazard dostanete od Murphy nový set
 4. 18 normal plank
 5. 40 nails - hřebíky jsem použil ironové a možná jich bude potřeba více.
 6. 10 fur - kůže prý lze použít libovolné. Nepleťte si s cowhide - ty nejdou použít.
 7. Holy symbol - musí být posvěcený a během questu na to bude čas (půjdete do Edgeville)

Doporučené věci :

 1. P.O.H. teleport a dílnu s hodinářským stolem, ale nevím přesně na kterém Upgrade lvl musí být. Prý lze použít i cizí dům (nevyzkoušeno)
 2. Glory amulet (Edge teleport) a Ectophial (Port Phasmatys)
 3. Ring of Life
 4. Jídlo - Monkfish+

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 5.000 exp dle výběru - lampa
 3. 6.000 Prayer exp
 4. 3.000 Crafting exp
 5. 2.000 Construction exp
 1. Z banky si vemte alespoň 10 nails (můžete klidně všechny) , 4 normal plank , hammer , pár kousků jídla a nasaďte si fishbowl helmet + diving apparatus na potápění. Pak se z Port Phasmatys nechte přepravit lodí na ostrov Mos Le' Harmless (" Yes Cap'n "), ale v inventáři musíte mít alespoň 1 volné místo pro Captain book který Vám dá pokud ho už nemáte.

  Přístavní molo Port Phasmatys


 2. Na ostrově si kousek od mola promluvte s Brother Tranquility (" Undead pirates ?...") a na konci rozhovoru Vás teleportuje na nový ostrov Harmony. 3. Po teleportaci budete požádáni o pomoc a první věcí bude najít tajnou chodbu + získat pár dalších informací. Od této chvíle doporučuji vypnout automatické útočení (autoretalite) 4. Vyjděte ven (open large door) a vydejte se na sever. Narazíte na sochu Saradomina kterou odsuňte (pull statue) a slezte do podzemí (climb-down statue) 5. Dalším schodištěm se dostanete pod vodu (descend stairs) a pak projděte kolem Zombie pirate (57 lvl) až k rozbitému schodišti na východě. Schody opravte (repair stairs) a pak vylezte do malé místnosti v domu. 6. Skrz malou díru ve zdi (peer-through peephole) vyslechněte rozhovor ve kterém se dozvíte něco o uspávacím plynu. 7. Vraťte se zpět do mlýna za Brother Tranquility a poté co mu řeknete o plánu, dostane radu navšívit Monastery vedle Edgeville a přinést book of prayer. 8. Pokud ještě nemáte očarovaný holy symbol, vemte si unblessed symbol (silver bar+forma+ball of wool) a vydejte se do jiho-západní části Monastery - západně od banky v Edgeville. Prohledejte knihovnu (search) a najdete knihu. 9. Unblessed symbol Vám posvětí Brother Jered v 1.patře (" What can you do to ...") a (" Bless star please ") 10. Vraťte se zpět na Mos Le' Harmless. Přečtěte si prayer book, nasaďte holy symbol na krk a od Brother Tranquility se pak nechte teleportovat na Harmony (pravé tlačítko myši - transport) 11. Uvnitř mýna přečtěte knihu znova, ale ne volbou (read) Vyberte pravým tlačítkem volbu recite-prayer a tím mnichy ochráníte před plynem který již pokryl město (bez potápěcího setu se venku nedá pohybovat). 12. Po zaříkávacím rituálu promluvte s Brother Tranquility a bude po Vás chtít, aby jste sem přivedli Dr.Fenkenstraina. Dialogem (" Yes, please ") Vás teleportuje zpět na Mos Le' Harmless. 13. Profesora najdete ve 2. patře severní části komplexu mezi Canfisem a Port Phasmatysem. Když s ním promluvíte, řekne Vám že na ostrov nepůjde běžnou cestou, ale musíte ho tam dopravit ve velké bedně spollu s masem.
  Pokud nemáte Ring of Charos, zkuste doktora okrást (pickpocket) a měli by jse ho dostat zpět. 14. Zajděte do Canfisu, nasaďte si Ring of Charos (ukradený nebo ten co máte v bance) a v severo-východní části si promluvte s Rufusem (" Talk about the meat shipment "). Během rozhovoru dostanete do inventáře 6 prken (zabírají 1 pozici) na stavbu bedny a píšťalku. Také proběhne animace a po ní získáte schopnost vyrábět kočky ze dřeva a kůže.

 15. V bance si vemte 10 fur (kůže můžou být údajně i z místních vlkodlaků) , 10 normal plank , POH teleport , Hammer (možná není potřeba) a odcestujte do "domácí dílny". Zde si vyrobte 10 wooden cat (craft clockmaker's bench / more / wooden cat)

 16. V bance si kromě kočičích hraček vemte 30+ nails, 4 normal plank, hammer, ecto-teleport, skládací 6-ti dílnou bednu a píšťalku. Pak se vydejte zpátky za Dr.Fenkenstrainem do 2. patra. Nyní je zde "bílé" místo pro postavení bedny.

 17. Postavte bednu (build crate) a pomocí 4 plank + nails v ní udělejte falešné dno (add-bottom crate). Pokecejte s doktorem , do bedny dejte 10 wooden cat a znovu s ním promluvte. 18. Zapískejte na píšťalku (musíte mít Ring of Charos a nesmíte mít potapěčský set na sobě) . Objeví se Rufus, a dostanete od něj shipping order. Tento lístek použijte na krabici (use...) a tím bednu odešlete na ostrov. Pak se sami dopravte na ostrov Mos Le' Harmless. 19. Před cestou na Harmonii si vemte v bance hammer, potapěcí výbavu, zbraň + jídlo na zlikvidování 4 zombie pirate (57 lvl) a teprve pak se nechte teleportovat. Ve mlýně slezte po žebříku do sklepa a promluvte s doktorem. Dostanete za úkol sehnat kladivo a nějaké náčiní pro operace mozku (cranial clamp, brain tongs, 3 bell jars a 30 skull staples) 20. Vyjděte nahoru, pak ven a utíkejte na sever (kolem sochy) až narazíte na loď. V levé části otevřete a prohledejte truhlu. Najdete v ní zápalnou šňůru - fuse. 21. Vylezte na palubu (climb) a ve východní části seberte tinderbox. Vedle děl si vemte jeden soudek se střelným prachem - keg a vylezte z lodi. 22. Jděte k zablokovaným dveřím vedle tajného vchodu a použijte na ně nejprve keg a potom fuse. Nakonec sňůru zapalte (use tinderbox -> fuse) a můžete vstoupit (open door v místě prahu) 23. Uvnitř postupně zlikvidujte 4 Sorebones (57 lvl) a z každého by mělo vypadnout "nějaké" to nářadí. 24. Nářadí + hammer běžte předat doktorovi do suterénu mlýnice 25. Pak si promluvte v přízemí s Brother Tranquility. Ten už má lidskou podobu a nechte se od něj telepotovat na Mos Le' Harmless kde se připravíte v bance na finální souboj.

 26. Při závěrečném souboji s Barrelchest (190 lvl) nemůžete použít prayer. Výbavu si zvolte dle schopností, ale pokud se Vám nepodaří skrýt před jeho častými údery 20+ , nebo sázíte na jistotu, vemte si melee výbavu. Ovšem i zde musíte mít nasazenou potápěcí helmu. Při druhém a třetím plnění questu jsem to vzal za Mága a použil safe spot. Souboj byl otázkou několika kouzel, ale pokud k Vám dostane, dostanete pěkně za uši. Teleport na jeden dotyk a ring of life není vůbec na škodu.

 27. Jste-li připraveni, nechte se teleportovat a Harmonii. Promluvte s Brother Tranquility a pak se vraťte do místnosti kde jste likvidovali Sorebones (57 lvl). 28. Než vstoupíte do této místnosti, je na minimapě vidět stále několik žlutých teček. Po vstupu zde musí být pouze jedna. Pokud tu jsou po překročení prahu stále Sorebones (57 lvl), tak ještě jednou pokecejte s Brother Tranquility. Až zde uvidíte osamoceného Mi-Gora , tak se mu postavte a (confront) a pošle na Vás Barelchesta (190 lvl) Hned jak se objeví, klikněte na minimapě nebo podle orázku tak, abyste šli ke straně za lavice. Takto mezi námi byla jedna z lavic a byl od něj klid, ale umí dát ránu i přes tuto překážku. Pro stůjte o krok vzadu. 29. Po boji ze země seberte anchor (kotvu) a jděte za Brother Tranquility. Za odměnu dostane lampu která vypadá stejně jako ta od Genia, ale s tím rozílem že dává 5.000 exp dle výběru. Tím je quest u konce. Pak si můžete na ostrově Mos Le' Harmless kotvu za 230.000 Gp nechat opravit na 2H zbraň s bonusem 80 crush.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru