The giant dwarf

Obtížnost : lehká

Délka : střední

Požadavky :

 1. 12 Crafting
 2. 14 Thieving
 3. 16 Firemaking
 4. 33 Magic

Nezbytné věci :

 1. Coal
 2. Peníze - cca 1.000gp
 3. Iron bar
 4. 3 cut saphires
 5. Runy na telegrab (1 air + 1 law)
 6. Log - libovolné
 7. Tinderbox - zápalky
 8. Redberry pie - pokud máte hotov quest Knight's sword tak možná nebude potřeba

Doporučené věci :

 1. Ore a bary různého druhu a počtu podle pozdějších požadavků společnosti.
 2. Energy potiony
 3. Pickaxe pokud si budete ore těžit sami
 4. Teleporty poblíž Relleky (fairy ring/lyra/runy) a poblíž Port Sarim

Výbava: Bez boje

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 1.500 Magic exp
 3. 1.500 Firemaking exp
 4. 1.500 Thieving exp
 5. 2.500 Mining exp
 6. 2.500 Smithing exp
 7. 2.500 Crafting exp


 1. Pro začátek nic nepotřebujete a tak se vydejte severo-východně od Relleky k místu oznažené značkou dungeonu. Slezte dolu (enter tunel) a hned naproti je další značka. Tam se protáhněte dírou ve zdi (go-through...) a ocitnete na břehu trpasličího města Keldagrim. 2. Promluvte s Dwarwen boatman a ten Vás zdarma dopraví na druhou stranu (" That's a deal "). Potvrďte že máte dostatek času (" Yes, I'm ready...") a podívejte se na animaci.  Zobrazit obrázky z animace

 3. Během plavby poškodíte sochu trpaslíka a hned po vylodění budete zatčeni. Slibte že vše napravíte (" Yes, I will do this ") a Veldaban Vás pošle za místním sochařem. 4. Jděte na druhou stranu za Blesidar the sculptorem. Promluvte s ním (" Yes, I will do this ") a dostanete za úkol sehnat oblečení, boty a sekeru potřebné pro dokončení sochy. 5. Jděte na druhou stranu a v jiho-západním rohu si promluvte se Sarem (" Yes, I'm looking for a pair of special boots "). Na boty si vzpomene, ale už je prý nemá 6. V bance si vemte runy na telegrab (law+air) a severně od banky je domek ve kterém uvnitř chodí dokola Dromund. Promluvte s ním, ale boty od něj nedostanete. Jděte z venkovní strany k oknu a až bude Dromund mimo dohled, použijte na pravou botu telegrab (musíte stát co nejblíže okna) Levá bota je vedle vstupních dveří a tu můžete vzít normálně (bez kouzel), ale také Vás nesmí při tom vidět. 7. V severo-západním rohu najdete Santiriho. Pokecejte (" Yes, I'm looking for particular battleaxe ") a (" Blasidar the sculptor need...") Sekera by byla, ale je potřeba ji trochu opravit. Souhlaste s pomocí (" Perhaps I can repair the axe ?") a dostanete do inventáře dwarwen battleaxe. 8. Na druhém břehu promluvte s Vermundim (" Yes, I'm looking for some special clothes ") Aby věděl co má šít, bude potřebovat "nějaký" obrázek. 9. Zajděte do knihovny v severní části hned za řekou a promluvte s Librarian (" Do you know...") Na nějakou knihu si vzpomene, ale neví kam ji založil. 10. Vylezte po žebřících a najděte Book on costumes. Jestli to nejde, tak bude potřeba snížit Vaši váhu odložením těžkých věcí v bance. 11. V bance si vemte knihu, 3 cut safíry, 200 Gp, redberrie pie (kdo nemá Knight's sword) , log, coal, tinderbox, iron bar, teleport poblíž jižní části Port sarim a jděte zpět za Vermundim.

 12. Promluvte s ním (" Yes, about those special ...") a knihu si vezme. Pak Vás poprosí o zapálení kotle pod strojem. Nejprve vložte dřevo (log -> spinning machine / coal se přidá automticky) a zapalte (use tinderbox...) Naposledy s ním promluvte (" Yes, about those special ...") a za cenu 200 Gp (" I'll pay ") Vám ušije exquisite clothes. 13. Odcestujte za Thurgem (jižně od Port Sarim) a optejte se ho na sekeru (" Something else ") a (" Can you help me. with..") . Při plnění Knight's sword jste mu dali redberrie pie a v dialogu si na to vzpomene. Jestli tento quest nemáte, partně si o tento koláč řekne, protože mi na konci questu zůstal. Během přímočarého questu si vezme sekeru, iron bar a opravenou vrátí do inventáře. Nakonec nabídne zdarma teleport do Keldagrimu který přijměte (" Return to Keldagrim immediately ") 14. Po teleportu se proberete u sochaře a sekeru je potřeba ještě ozdobit safíry (use...). Pak si promluvte s Blasidarem a na závěr Vás požádá, abyste věci dali Rikimu (je v té samé místnosti jako sochař). 15. S Rikim pokecejte a donesené věci si vezme. Prohoďte pár slov s Blasidarem a zjistíte, že je tu problém s hlavou sochy. Tu musí schválit společnosti v 1.patře, ale nějak se jim nedaří najít dohodu, protože každý hlasuje za sebe. Slibte že problém vyřešíte a sochař mezitím udělá sochu bez hlavy. 16. Vyjděte po schodech do 1.patra ( například v rohu u Vermundiho ) a vyberte si jednu společnost kromě red axe. Celkem jich tu najdete asi 8 , tak máte na výběr. Já si vybral Silver cog v jiho-východní části.

 17. Promluvte se sekretářem (talk-to .... Secretary) a nabídněte své služby (" Is there anything...") Dostanete za úkol donést náhodně generovaný počet surovin v daném čase. Pokud budete souhlasit (" I'll take it ") na nic nečekejte a věci libovolným způsobem sežeňte. Dostat můžete prý cokoliv mimo runitu a proto je vhodné mít dostatečnou zásobu v bance.

  Úkol můžete odmítnout (" No thanks) , ale uděláte-li to často, stanete se nedůvěrihodným a asi přestanou mít o Vaše služby zájem. To jsem nezkoušel a všechno co mi dali za úkol donést jsem poctivě nakopal/koupil/donesl z banky.

  Prý je při dialogovém okně možno myší kliknou vedle (popojít) a dialog "omylem" ukončit (nepotvrdit objednávku). Tím úkol nepřijmete a v novém rozhovoru bylo možné dostat jinou zakázku s jiným sortimentem. Tento postup jsem jednou zkusil u poslední postavy a fungovalo to.

  Za poplatek cca 100 Gp můžete využít vozíky v jiho-východní části města jak pro dopravu pod White wolf moutain, tak i do dolu pod Faladorem. Tam najdete snad všechy druhy ore co můžete dostat od sekretáře za úkol. 18. Suroviny z inventáře předáte pomocí dialogu (talk) a hned si řekněte o další úkol (" Do you have another task for me ? ") Postupně plňte zadané úkoly (cca 5x) až do doby, kdy Vás pustí k řediteli a vždy choďte ke společnosti kterou jste si vybrali při zadání prvního úkolu. 19. Pak promluvte s ředitelem (talk-to ..... director) a jestli s Vámi stále nebude chtít mluvit i přes to že Vás sekretář za ním poslal, promluvte se sekretářem na všechna témata dokud Vás ředitel nepřijme. Nějak mi to trvalo než se se mnou začal bavit. Možná stačí jen chvilku počkat. Asi jeho sekretář není tak rychlý jak by měl :) 20. Řekněte si o další práci (" Do you have any more task for me ? ") a tentokrát musíte přinést několik cihel. Opět jde náhodně generovaný úkol a tentokrát je potřeba splnit jen 2-3 požadavky. 21. Po 2-3 úkolu si s ředitelem promluvte a tím mu slíbíte podporu při hlasování na zasedání. Pokud to nejde, asi budete muset splnit další zakázku. Mě to šlo po 3 úkolu.

  1. I'd like to officialy join your company
  2. Blasidar the sculptor has sent me
  3. I would support you
  4. Yes! Long live ...
 22. Zajděte za Veldabanem, promluvte s ním (" I'm ready ") , (" I want to attend...") a dostanete se na zasedání společností. Za pomoc při opravě sochy máte možnost hlasovat. Mimo zástupce Red axe s tím všichni souhlasí a jelikož každá společnost chce svoji podobu, Váš hlas je rozhodující. 23. Po vašem (automatickém) přidělení hlasu společnosti které jste pomohli, sochař dokončí práci a quest je u konce.

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru