Enlightened Journey

Obtížnost : lehké

Délka : střední

Požadavky :

 1. 20 Firemaking
 2. 30 Farming
 3. 36 Crafting
 4. 20 quest point

Nezbytné věci :

 1. 3 Papyrus
 2. 1 Ball of Wool - klubko vlny
 3. 1 Sack of Potatoes (10) - pytel brambor
 4. 1 Candle - nezapálená svíčka
 5. Yellow Dye a Red Dye - výrobní postup je zde
 6. 10 Silk - seženete na tržišti v Ardougne
 7. Bowl - miska z general shopu
 8. 8 Empty sacks - prázdné pytle (farming shop)
 9. 12 Willow Branches - vypěstujete během questu, ale doporučuji zakoupit v Grand Exchange (1.000-2.000/ks)
 10. Spade - rýč
 11. Secateurs - normal nebo "magic" nůžky na stromy
 12. Tinberbox - zápalky
 13. 10 Normal logs - doporučuji 20 nebo 30

Doporučené věci : Předem vypěstovaný willow tree pokud nechcete 12 Willow Branches kupovat. Není podmínkou a semínko dostanete během questu, ale máte-li ho vypěstovaný předem, zkrátí to dobu questu o pár hodin.

Výbava: Bez boje a cestujete na Entranu (žádnou zbroj a zbraně). Nejlepší je mít co nejnižší váhu a mimo potřebných věcí jsem měl pouze glory amulet

Odměna :

 1. 2.000 Crafting
 2. 3.000 Farming
 3. 1.500 Woodcutting
 4. 4.000 Firemaking
 5. Množnost používat k cestování po RS balón
 1. V bance si vemte 1 Sack of potato(10) , Ball of wool, 3 papyrus, 1 candle a odcestujte na Entranu (bez zbroje a zbraně). Z přístavu jděte na severozápad a tam promlute s Augustem. Na otázku jestli mu chcete pomoci odpovězte že ano (" Yes! Sign me up ") a řekne Vám že potřebuje pomoc se stavbou horkovzdušného balónu.

 2. Poté co Vám ukáže plánek s návrhem jak bude balón vypadat s ním promluvte znovu (" Umm, yes. What's your point? "). Nejdříve bude potřeba vyrobit zkušební model, ale nemá na to potřebný materiál. Znovu k němu promluvte a na dotaz jestli máte požadované věci odpovězte (" Yes "). Pak dostanete radu co máte dělat dál. 3. V inventáři použijte klubko vlny na papyrus (Ball of wool -> Papyrus) a pak přidejte svíčku (Candle -> Balloon structure). První prototyp - Origami balloon - je hotov a promluvte s Augustem. Ten ho bude chtít hned vyzkoušet, ale první let nedopadne dobře. I přes neúspěch je August rád že se jeho nápad částečně podařil. 4. Znovu k němu promluvte a na dotaz máte-li další 2 kousky papyrusu a 1 sack of potato (předpokládám že ano), odpovězte Yes, I' have them here. Následuje druhý pokus který vypadá slibně, ale přiběhne několik místních obyvatel a balón zlikvidují. 5. V dalším rozhovoru se dozvíte že nastal čas postavit skutečný balón. Budete mít za úkol sehnat několik věcí a také dostanete sazenici pro vypěstování willow tree spolu s košíkem jablek pro zahradníka který hlídá u "Tree patch". Nyní odcestujte do libovolné banky. 6. Pokud máte někde vypěstovaný Willow tree, jste ve velké výhodě a jestli ne, tak jděte ten co máte od Augusta zasadit nebo si větve kupte v GE. Doba růstu je prý kratší než u "běžně" sázené vrby, ale jak dlouho roste nevím. Již před questem jsem měl willow vypěstovaný.Normální willow rostoucí po celém RS nejdou pro tento quest použít. Pokud o sazenici přídete, za poplatek 30.000 si můžete koupit od Augusta novou, ale nenapadá mě rozumný důvod jak se o ni dá přijít.

 7. Bez ohledu na to jestli větve máte nebo teprve čekáte na Willow tree si v bance vemte 8 Empty sack, Yellow a Red dye, 10 Silk, 1 Bowl a odcestujte zpět na Entranu. Cestou mezi přístavem a Augustem je pískoviště, ze kterého si naberte písek do všech (8) pytlů (empty sack -> sand pit) 8. Zajděte si promluvit s Augustem a na dotaz jestli pro něj máte věci odpovězte Yes, I' want to give.... Postupně mu věci přes dialogy předejte. Za každou věc poděkuje a po předání poslední položky Vám řekne že musíte pro kompletní dokončení balónu vyrobit závěsný koš. Nakonec odpovězte (" Fine thanks ") a odcestujte do banky. 9. V bance nebo u skřítka s nářadím si vemte Secateurs (zahradnické nůžky) a vydejte se na místo kde máte zasazený nebo již vzrostlý willow tree. Pokud stále roste, musíte počkat. Bohužel i poté co strom vyroste bylo získání potřebného materiálu zbytečně zdlouhavé a doporučuji si vzít i "něco" na alchování.

 10. Nejprve strom zkontrolujte (Check healt) a pak na něj použijte nůžky (Secateurs -> Willow tree) a získáte několik Willow branch (větve). Celkem jich potřebujete 12 a nelze je dostat najednou. Mezi dalším odštípnutím větve je několika minutový interval (5-6 min). Napoprvé jsem dostal 6 kusů a pak to šlo pomalu. Nepomůže ani když máte zasazeno více Willow tree. Zabavit se můžete právě alchováním, nebo nadávat (ne ve hře) jak to roste pomalu, což byl můj případ :)

  S druhou postavou jsem na tom byl ještě hůře. Strom jsem vypěstoval ze sazenice od Augusta a i po 3 hodinach stále rostl (pak jsem šel už spát). Druhý den jsem stříhal větve po jedné a celkem to trvalo asi 1 hodinu než jich bylo 12. Interval byl kolem 6-ti minut.

 11. Máte-li 12 willow branch pohromadě, v bance nebo u skřítka si odložte nůžky a přidejte do inventáře 10 normal log, Tinderbox a jde se na Entranu.

 12. Použijte větve na základní konstrukci (willow branch -> basket) nebo je předejte Augustovi a po chvilce uvidíte balón připravený k letu. 13. Promluvte opět s Augustem a postupně se prokousejte dialogem, ve kterém Vám vysvětlí jak se s balónem létá (" Wait, tell me what...") , (" Fine, I' will ") a (" Yes "). Po odsouhlasení že poletíte (nesmíte vážit více než 40 Kg), se otevře "panoramatický" pohled na balón a v místě inventáře bude ovládací panel. Cestou nesmíte narazit do žádné překážky (stromy, mraky, ptáci). Pokud čekáte vyhlídkový let krajinou jako třeba v případě létajícího koberce v poušti, tak budete jako já zklamáni. 14. V následujícím letu jsem použil 5 ovládacích prvků. Bag (pytel s pískem) , Wood (dřevo), Rope (lano), Red rope (červené lano) a Relax (přímý let). Zbývající tlačítko Bail je pro okamžité ukončení letu. Na konci letu se nepřistává kolmo k zemi, ale šikmo dolů nebo rovně nad přistávací plochu.

  Popis letu - postupné kroky

 15. Pokud se Vám stane že narazíte, ocitnete se "někde" a musíte jít zpět na Entranu s novou zásobou 10 logs a let opakovat. Na obrázku je případ pádu nad pevninou, ale dá se spadnout i do vody, a tam se prý musíte chytit nějakého prkna. Pravděpodobně to nebude nic těžkého jako v případě "pozemní" havárie. 16. Byl-li Váš let úspěšný, přistanete v Taverley. Promluvte s Augustem a dostanete leteckou bundu, helmu (oboje nic neváží) a tím je quest u konce. Pokud chcete létat balónem i nadále, informace si musíte sehnat jinde.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru