Výroba barev - dye

Kdo se zabývá plněním questů, sem tam potřebuje nějakou barvu. U neplatících hráčů je těchto úkolů málo, ale u P2P je spotřeba celkem vysoká a používají se například i k obarvení ovcí (speciální zbraní) U F2P (free) se dají také použít na obarvení cape.

P2P hráči si po nastartování questu Mourning's Ends Part 1 mohou tyto barvy koupit v Lletyi. Ostatní musí volit pracnější cestu "ruční" výroby. Spíše se jedná o sběr potřebného materiálu, protože vlastní výrobu dělá čarodejnice Aggie v Draynor village.

Celkem existuje 6 barev (mimo speciálních) a ze surovin si můžete nechat udělat 3 základní pokud donesete tyto suroviny:

  1. Red - 3 redberry - rostou u jižní zdi města Varrock, západně od east Varrock mine  2. Blue - 2 woad leaf - Koupíte za 20 Gp od zahradíka v parku města Falador. (" Yes please, I need woad leaves ") a (" How about 20 coins ? ")  3. Yellow - 2 onion (cibule) - najdete v zahradě u Rimmingtonu nebo severně od Lumbridge (obrázek)

Vemte si potřebné suroviny a mimo toho budete potřebovat peníze. Za každou musíte zaplatit 5 Gp a pak zajděte za Aggie. Zeptejte se ji jaké barvy dělá (" Can you make dyes for me ") , vyberte kterou potřebujete a výměnou za požadovaný materiál+peníze dostanete barvu (" Okay, make me some ....dye please ")Kromě 3 vyrobitelných barev si můžete udělat další 3 smícháním vyrobených barev:

  1. Orange = red + yellow
  2. Purple = red + blue
  3. Green = yellow + blue

Ještě se na P2P dá udělat černá barva (inkoust) a bílé goblin brnění. Tyto postupy jsou v konkrétních návodech. Navíc bílou barvu stejně do ruky nedostanete (brnění obarví čarodějka Aggie)

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru