Death to the Dorgeshuun

Obtížnost : lehká - střední

Délka : střední (hodně dialogů)

Požadavky :

 1. Lost tribe
 2. 23 Agility
 3. 23 Thieving
 4. Schopnost porazit Sigmunda (lvl 50) - melee nebo magic stylem

Nezbytné věci :

 1. H.A.M. róba - budete potřebovat 2 kompletní sady po 7-mi kusech a lze ji sehnat v Grand Exchange
 2. Pickaxe - krumpáč
 3. Uzavřený zdroj světla
 4. Tinderbox - zápalky

Doporučené věci :

 1. Antipoison
 2. Jídlo

Výbava: Melee nebo magic styl útoku.

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 2.000 Ranged
 3. 2.000 Thieving
 4. Možnost používat special attack u Dorgeshuun crosbow
 5. Přístup do skladu H.A.M.
 6. Přístup do goblinního města Dorgesh-Kaan
 1. V bance si vemte zdroj světla, tinderbox, 2 H.A.M sady (1 můžete mít na sobě) , jídlo , pickaxe (krumpáč) a ve sklepě pod kuchyní v Lumbridge hradu prolezte dírou ve zdi. Dojděte až ke křižovatce (s broží na zemi) a nechte se od Kazgara převést na druhou stranu (Follow Kazgar - Dorgeshuun mines)

 2. Promluvte s Mistagem (" What is this favour ? ") , (" I'll act as a guide ") a za úkol budete mít prozkoumat s jedním goblinem povrch. Nakonec se nechte doprovodit zpět na křižovatku ke kuchyni (" Can you show me the way...") 3. Ve sklepě si promluvte se Zanik (" Yes, I'm ... ") , (" Yes, I have two sets of robes ") a jeden HAM set si od Vás vezme (oblékne si ho později). Pak Vás poprosí o doprovod při prozkoumání Lumbridge. Bude celou dobu chodit za Vámi, ale pouze normálním krokem. Běh nedoporučuji, protože lze prošvihnout důležité automaticky začínající rozhovory. Jestli se "někde" zasekne, tak by se měla po chvilce objevit zase u Vás a při důležitém dialogu s vždy objevila vedle mě. Při teleportu se dříve "ztratila" a v tom případě ji najdete opět v kuchyni. 4. Vylezte ze sklepa, jděte si do horního patra promluvit s Duke Horaciem a Zanik se automaticky přidá. Vyberte (" I'd like to get into the city too ") a nakonec jděte zpět do přízemí. 5. Ven z hradu jděte opatrně, protože se automaticky po vstupu do dveří spustí animace kterou odklikejte až do konce. Jestli ji přerušíte, musíte ji znovu vyvolat, ale prý je to obtížné a postup nevím. Možná pomůže logout, vrátit se do sklepa nebo do patra, popřípadě kombinace těchto kroků. 6. Od brány se vydejte opatrně k mostu a pak jděte přes řeku kde musí začít další automatický rozhovor, tentokrát s Goblinem. Prý se dají do řeči hned jak některého potká, ale s jednou postavou to trvalo déle a chvilku jsem s ní musel kolem goblinů chodit než si nějakého všimla. Nejprve se Vás zeptá jestli to jsou Goblini a druhý dialog začne sama. Až se vykecá, jděte zpět do města. 7. Teď si jděte promluvit do General shopu s prodavačem (talk-to shop keeper) , Zanik si zde něco koupí a rozhovor ukončete volbou (" No thanks ") 8. V kostele si promluvte s Father Aereckem (" What god did the...") , (" What happened in the wars ") , (" How did the godwars end ? ") a nakonec se rozlučte (" Bye ") 9. Teď si ještě musíte promluvit s jedním Man a jednou Woman kterých je kolem dost. Zde se dialogy nijak nevětví a neměl by v tom být problém.

 10. Jděte k základně HAM a promluvte se Zanik . Optejte se ji jestli už viděla dost (" Have you seen enough of Lumbridge yet ? ") a pokud ano, souhlaste (" Yes please ") aby Vám vyprávěla jak přišla ke znamení na čele. Spustí se animace a po ní bude oblečena v HAM róbě. Pokud se to nedaří zkuste nejprve otevřít poklop a pak zkuste slézt do základny. 11. Otevřete poklop (pick-lock) a slezte dolu. Jděte opatrně do středové místnosti a opět se spustí náhodný dialog. 12. Pak si promluvte s Johanhus Ulsbrechtem

  1. Are you planning to do anything about the cave goblins ?
  2. Can't you please tell me ?
  3. Is it really necessary ?
  4. That's good
 13. Teď musíte vyvolat druhou animaci ve které si Zanik všimne maskovaného vchodu. Mě se to povedlo když jsem šel z podél jižní stěny. Pak poklop otevřete (pick-lock) a slezte dolu. Jestli se Vám to nedaří, zkuste pokecat ještě s jedním Guardem. S poslední postavou se tento dialog vyvolal rovnou po rozhovoru s Johanhus Ulsbrechtem . Možná to je tím, kde s ní zrovna stojíte. 14. V této části podzemí se musíte dostat přes 5 strážných a pokud Vás nebo Zanik chytí, tak se objevíte v H.A.M. vězení. Tam může skončit i Zanik sama a v tom případě musíte pro ni dojít. Po celou dobu jsem používal zapnutý běh.

 15. Z úzké uličky vyjděte na místo kde se dělí cesta na dvě strany (viz obrázek) a zastaví Vás Guard se slovy že se máte vrátit. Zanik poradí, abyste odvrátili jeho pozornost a pak se o něj postará. Po tomto rozhovoru se vydejte západním směrem a až se Guard otočí, Zanik ho sejme. 16. Vlezte dírou u podlahy do malé místnosti (squeeze...) a dojděte k druhé v severní stěně. V momentě kdy 3. guard půjde na východ a mine Vás, prolezte dírou a jděte do západní uličky za druhým guardem. Promluvte na něj (talk-to) a je po něm. 17. Třetího guarga Zanik střelí až ji dáte povel. Počkejte opět až se otočí a půjde na východ. Pak Zanik řekněte (" Now ") 18. Dojděte na konec střední uličky a promluvte se Zanik (" Okay ") a pak klikněte na minimapě tak, abyste utíkali do jiho-východního rohu. Až Guard projde kolem Zanik, šíp do zad ho nemine. 19. V místě jako na obrázku si promluvte se Zanik a řekněte ji ať počká tady (" Wait here ") 20. Vy se vydejte zpět přes středovou uličku kde hlídkoval 3. guard na stejnou úroveň jako je Zanik, ale v západní části. Pak udělejte 1-2 kroky ke strážci a tím odvrátíte jeho pozornost. Poslední šíp a ochranku máte z krku. 21. Zkuste u velkých dveří vyslechnout co se tam děje (listen-at large door) , ale budete dalším guardem přistiženi a následně odvedeni do vězení. Pak vylomte zámek (pick-lock door) a vyjděte ven ze základny (climb-up ladder). 22. Hned jak vylezete na povrch, uvidíte animaci a potom prozkoumejte (inspect) tělo na zemi. Tím seberete do inventáře Zanik. 23. V Lumbridge bance si vemte uzavřené světlo, pickaxe, tinderbox a jděte do tunelu na křižovatku kde leží brož. Pak jděte na jih a krumpáčem si udělejte díru do Lumbridge swamp dungeonu - (use pickaxe -> hole). Toto mi trvalo a asi záleží v jaké vzdálenosti se musí osd zdi stát. Máte-li uzavřený oheň v inventu, prolezte na druhou stranu (sqeeze...)

 24. Vydejte se jižním směrem až k místu kde musíte přeskákat kameny. Dostaňtese přes ně a u jižní stěny prolezte tunelem (enter tunnel) 25. Na druhé straně pokračujte východním směrem, slezte po kamenech (climb rock) a u značky start questu si uvolněte ruce a promluvte s Junou (Tears of Guthix quest) Po chvilce dostanete misku jako v minihře a jste-li připraveni (" Yes ") , můžete jít chytat slzy. 26. Bude jich potřeba 20 a kdo tuto minihru nezná, kladné body dostanete z modrých pramenů. Zelené naopak tuto hodnotu odečítají, ale v tomto případě máte neomezený čas. 27. Až nachytané slzy vylijete na Zanik, tak ožije a uvidíte animaci toho co slyšela u dveří. Jejich plánem je zaplavit gobliny vodou z mlýna pomocí vykopaného tunelu. Klidně použijte teleport a Zanik vyzvedete po návštěvě banky v kuchyni. 28. HAM róbu si nechte na sobě a přibalte nějakou melee zbraň nebo runy na magic způsob boje. Zbroj jsem neměl žádnou a vystačil jsem si s melee protect. Ale až se dostanete pod mlýn, nic by nemělo bánit tomu, abyste si vzali na sebe cokoliv jiného. Také si vemte nějaké jídlo a potiony dle libosti.

 29. Máte-li vše nachystáno, promluvte se Zanik (" Let's go ") ve sklepě pod kuchyní a pak spolu vyražte pěšky k vodnímu mlýnu.

 30. Uvolněte si ruce, prohledejte jednu z krabic (search crate) a po dialogu (" I don't know...") a (" Good idea ") Zanik vleze do krabice. 31. Až budete mít krabici v ruce, sejděte poklopem do podzemí (go-down trapdoor) a pak Zanik sama vyleze ven. Nakonec se převlékněte (máte-li do čeho) a běžte západním směrem. 32. Tady najdete Sigmunda (lvl 50) a 3-4 Guardy (lvl 22). Nejprve se zbavte strážců a až pak Sigmunda. Ten má zapnutý ranged protect a Zanik je proti němu bezmocná. Takže vše je na Vás, ale bohužel zlikvidovat se ho nepodaří a uvidíte se s ním někdy jindy. Pokud má stále zapnutý melee protect, přestaňte útočit a poté co dostane šípem od Zanik, měl by si ho přepnout na Range. Až pak pokračujte v útoku. 33. Rozbijte vrtací stroj (smash drilling machine) a vraťte se na křižovatku. 34. Na ni se dejte jižním směrem a na konci odblokujte tunel (unblock tunnel) Odklikejte animaci a quest je u konce.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru