Lost Tribe

Obtížnost : lehké

Délka : střední

Požadavky :

 1. Goblin diplomacy
 2. Rune mysteries
 3. 13 Thieving
 4. 13 Agility
 5. 17 Mining

Nezbytné věci :

 1. Tinderbox - zápalky
 2. Uzavřený zdroj světla
 3. Pickaxe - krumpáč

Doporučené věci :

 1. Teleporty poblíž Goblin Village ( Falador nebo Berthope) , Varrock a Lumbridge
 2. Jídlo

Výbava: Bez boje

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 3.000 Mining exp
 3. Ring of life
 4. Možnost těžit v Dorgeshuun mines
 1. Pro začátek nic nepotřebujete a můžete si jít rovnou do 1. patra Hradu v Lumbridge. Tam si promluvte se Sigmundem (" Do you have any quests for me ? ") a dozvíte se o poškozené zdi v místnosti pod kuchyní. Nakonec Vás pošle sehnat nějaké přesnější informace. 2. Osoba která Vám dá potřebné informace je náhodně vybrána a může to být kdokoliv v okolí zámku (Man, Woman, Cook, Bob...). U mě to byl ve dvou případech Bob (prodejce seker) a konkrétní obsah dialogu se může u jiných postav lišit. Po každém ukončeném rozhovoru se podívejte na průběh do zápisu questu, je-li tam informace, že máte jít za Duke Horaciem. Úvodní dialog bude asi pro všechny stejný.

  Zobrazit celý dialog 3. Až najdete svědka, běžte do stejné místnosti v 1. patře kde začínal quest. Promluvte s Duke Horaciem (" [svědek] says he saw somethingh in the cellar ") a budete požádáni, abyste prozkoumali sklep a zjistili co se stalo. 4. V bance si vemte trochu jídla, tinderbox, krumpáč (pickaxe) , zdroj světla a jděte do kuchyně v přízemí. Kdo nemá přístupnou truhlu po začatém questu Recipe for disaster, může využít banku ve 2. patře.

 5. V kuchyni otevřete dvířka (open trapdoor) a slezte dolu (climb-down...) V jiho-východním rohu odstraňte zával (use xxx pickaxe -> rubble) a projděte se zapáleným světlem v inventáři na druhou stranu (squeeze...) 6. Po pár krocích najdete na zemi brož (červený bod na minimapě) a s ní se vydejte zpět za Horaciem.

 7. Promluvte s Duke Horaciem (" I dug through the rubble...") a dostanete radu navštívit knihovnu ve Varrocku. 8. V bance si vemte teleporty poblíž Goblin Village , do Varrocku, Lumbridge a odcestujte do Varrocké knihovny.

 9. V knihovně prohledejte severo-západní část, najděte a prolistujte až do konce knihu - goblin symbol book. Teď se dopravte do Goblin Village
 10. Promluvte s General Bentnoze nebo s tím druhým a odklikejte dlouhý rozhovor. Pokud ho projdete úspěšně, naučí Vás 2 nové emote - Goblin salute a Goblin bow.

  1. Have you ever heard of the Dorgenshuun ?
  2. It doesn't really matter
  3. Well either way they refused to fight
  4. Well I found brooch underground
  5. Well why not show me both greetings?
  6. Thanks
 11. Teleportujte se do Lumbridge, prolezte dírou a dojděte k místu kde byla (je) na zemi brož. Pak podle mapy projděte až na druhou stranu. Uhnete-li jinde než je zobrazeno, chytnete se do pasti (propadnete se do slayer cave) nebo Vám spadne na hlavu část stropu.

  Tip: pokud na minimapě nic nevidíte, dejte si (dočasně) jas a kontrast obrazu na vyšší hodnotu a minimapku uvidíte. Na LCD monitorech ji vidím normálně, ale u CRT mám stažený kontrast a bez zvýšeného jasu tam není nic vidět.

 12. V tomto dole najděte Mistaga a poblíž udělejte Goblin Bow emote (jeden z goblin obrázků) 13. Povede-li se Vám to v jeho blízkosti, automaticky začne dialog ve kterém se dozvíte, že do kuchyně se probourali náhodou. Promluvte s ním ještě jednou (" Can you show me the way...") a budete bezpečně odvedeni na druhou stranu ke sklepu. 14. Zajděte informovat Duke Horacia (" I've made contact...") , ale v místnosti s tunelem se stratilo pár věcí a toto vysvělení není pro něj dostačující. 15. Z kapsy Sigmunda ukradněte klíč (pickpocket Sigmund) a jděte do vedlejší místnosti. Použijte ho na truhlu u dveří v severní části a najdete oblečení sekty H.A.M. 16. Promluvte s Horaciem (" Did you know Sigmund...") a jděte k základně H.A.M mezi Lumbridge a Draynor village. 17. Poklop nejprve musíte vypáčit a nemusí se to podařit na poprvé. Potom slezte dolů (clim-down) 18. Nádobí najdete v krabici poblíž vstupu (search crate) a máte-li ho v inventáři, vydejte se zpět do hradu. 19. Pokecejte s Horaciem (" I found the missing...") a dostanete dopis pro Mistaga 20. Prolezte do tunelu a v místě kde leží na zemi brož se nechte provézt Kazgarem přes bludiště (follow Kazgar). Na druhé straně promluvte 2x s Mistagem a po animaci je quest u konce.

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru