Biohazard

Obtížnost : Středně dlouhé.

Požadavky :

 1. Plague city
 2. Schopnost porazit Mourner (lvl 14)

Nezbytné věci :

 1. Rope (lano) ,
 2. Priest top a bottom - černá róba. Lze koupit ve Varrocku v průběhu questu).

Doporučené věci : Teleporty do Ardougne, Varrock a Dranyor (glory amulet)

Odměna :

 1. 3 quest point
 2. 1.250 Thieving exp
 3. Možnost používat cvičiště krále Lathase
 1. Promluvte s Elenou, ktrerá bude chtít získat zpět ukradené destilační zařízení . Nabídněte pomoc (" I'll try to retrive it for you ") a nyní se musíte dostat do West Ardougne , ale jinou cestou než tunelem z přechozího questu. 2. Zajděte za Jericem pod severní bankou a řekne Vám o člověku který ví jak se do druhé části města dostat. 3. Než se za ním vydáte, v domě prohledejte zásuvku (open a search cupboard). Najdete krmení pro ptáky a u východní zdi z venkovní strany si vemte pigeon cage (ptačí klec). Teď se již můžete vydat do jiho-západní části East Ardougne. 4. Najděte Omarta, ale aby Vám mohl pomoci při přelezení zdi, musíte odvrátit pozornost hlídky u hlavní brány. Jak to udělat by měl vědět opět Jerico, ale není třeba za ním chodit. 5. U hlavní brány prozkoumejte (investigate watchtower fence - jde v některém směru) plot kolem watchtover a potom použijte bird feed (use bird feed -> watchtower). Pak otevřete ptačí klec (open pigeon cage) a pozornost strážců je odvrácena. 6. Vraťte se za Omartem a souhlaste (" Ok, lets do it ") s přelezením zdi. Běžte do severní části, na zemi si vemte jedno Rotten apple 7. Pak se protáhněte (squeeze) západní částí skrz plot do zahrady. Tam hoďte rotten apple do kotle (use apple -> cauldron).

 8. Promluvte si s Mournerem který nemá u jména level (" So what's a mourner ") a po krátkém rozhovoru si jděte opatřit doktorské oblečení. 9. To najdete v domě ošetřovatelky Nurse Sarah v jiho-západní části města. V jejím domě otevřete (open) a prohledejte (search) truhlu a nalezený Doctor's gown si oblečte. Pak se vydejte zpět k domu v severo-východní části. 10. Jižním vchodem vejděte do domu plného Mournerů a přes levé dveře vyjděte nahoru po schodech. Jednoho mournera (lvl 13) si vemte do parády a pak z něj vypadne klíč. Otevřete dveře (use key) a v jedné krabici najdete destillator. 11. V místě kde jste přelézali zeď si promluvte s Kilronem a ten Vám pomůže zpět (" Yes I do "). Pak jděte za Elenou a během rozhovoru budete požádáni o doručení 4 vzorků do Varrocku a cestou se máte také zastavit v chemické laboratoři v Rimmingonu. S těmito vzorky se ale nesmíte teleportovat jinak o ně přijdete !!! Východně od Eleny je nejprve uložte do banky a pak odcestujte do nejbližší banky u Rimmingtonu (Dranyor bank nebo Falador). Pokud o ně přidete, Elena Vám dá nové (prostřední volba - I'm afraid ...) 12. Z banky si vyzvedněte lahvičky a jděte si promluvit s profesorem (" Your quest "). řekne Vám že máte přijít později, ale nedejte se odbýt (" It's ok, I'm Elena's friend "). V dalším dialogu vyberte druhou možnost (" I just need some touch paper for a guy called Guidor ") jinak o vzorky prý přijdete. Při správném postupu si lahvičky si nevezme a dostanete o něj požadovaný touch paper. 13. Venku se u ohně poflakují 3 lidé a každému během rozhovoru dejte jednu lahvičku.

  1. Chancy - Liquid honey
  2. Da Vinci - Ethenea
  3. Hops - Sulphuric broline


 14. Až vzorky rozdáte, zbyde Vám v inventáři poslední. Odejděte do nejbližší banky, tam ho uložte a vemte si Priest róbu nebo několik GP na její koupi. Pak se teleportujte do Varrocku.

 15. Róbu si můžete koupit jiho-západním směrem hned vedle "telespotu" (ma mapě je zelená značka) a budete potřebovat obě části. Nestojí mnoho a až ji koupíte, oblečte si ji na sebe. Pak jděte do východní (menší) banky vyzvednout uložený poslední vzorek a rovnou si přibalte Ardougne teleport.

 16. Na úrovni kde Aubury teleportuje do Essence dolu je po pravé straně brána, kterou projděte a běžete do hospody v jižní části. Tady si od lidí z Rimmingtonu vezměte zpět (3 lidi - 3 rozhovory) všechny vzorky. 17. V jiho-východním rohu vejděte do domu a promluvte s Guidorem (" I've come to ask your...") a (" I've been sent by ..."). Tím si vezme 4 vzorky + touch paper a po chvilce se dozvíte že ani jeden vzorek neobsahuje nic nebezpečného (" So what does that mean exactly ? ") 18. Zprávu běžte oznámit Eleně do Ardougne, ale aby měla jistotu, pošle Vás za Králem East Ardougne. 19. Krále najdete jižně od Eleny v prvním patře hradu. Promluvte s ním (" I don't undertand ") a dozvíte se, že epidemie byla pouze poplašná zpráva. Tím bylo město Ardougne rozděleno a zeď slouží jako ochrana proti temným silám, kterým propadl jeho bratr King Tyras při prohledávání západní části. Také dostanete povolení používat jeho cvičiště severo-západně od Ardougne.

Původní návod sepsal Endragonn a přepracoval Plastick2.

Nahoru