Plague City

Obtížnost : lehké

Délka : střední

Nezbytné věci :

 1. Rope - dá se koupit od obchodníka blízko banky v Ardougne
 2. 4 buckets of water - seženete na místě
 3. Spade - seženete na místě
 4. Buckets of milk - použijte prázné vědro na černobílou krávu třeba v Lumbridge
 5. Chocolate dust - rozdrcený chocolade bar v pestle and mortar.
 6. Snape grass - získáte západně od crafting guildy na poloostrově s hogobliny

Odměna :

 1. 4 quest point
 2. 2.425 mining exp
 3. Magic scroll - kouzlo pro používání Ardougne teleportu - lvl 51
 1. Před startem questu si dojděte pro Dwellberries. Tuto kytku seženete v McGrubor's forest, západně od Seer's village, kde najděte uvolněné plaňky. Projděte přes plot (squeeze-trough) a seberte 1 dwellberries. Pokud chcete, tak i více pro vlastní potřebu a můžete se vydat do Ardougne. Dá se také koupit v Grand Exchange 2. V bance si vezměte vše potřebné a promluvte s Edmondem (" What's happened to her ") a řekne Vám, že se ztratila jeho dcera. Nabídněte pomoc (" Can I' help find her? ") a dozvíte se, že odešla do západní části Ardougne a také že pro vstup potřebujete speciální masku, protože touto částí se šíří epidemie. Masku Vám dá jeho žena, pokud ji přinesete Dwellberries. 3. V Edmondově domě si promluvte s Alrenou, která vás požádá o Dwellberries. Pokud máte kytku u sebe, hned si ji vezme a masku budete mít inventáři. Tu si nasaďte a po dobu questu ji nesundavejte.

 4. Pro průběh questu potřebujete mimo věcí popsané na začátku v požadavcích pro tento quest ještě také obrázek (picture) dcery Eleny, který získáte v jeho domě na stole.

 5. Promluvte znovu s Edmondem a dozvíte se jak se dostat do West Ardougne. Budete muset jít podzemním průchodem přes jeho zahradu. Použijte proto 4 bucket of water na zem v místě kde jsou 3 kameny (mud patch). Potom si na ně stoupněte, zahrabejte rýčem (dig spade) a propadnete se do stoky . 6. Zde se vydejte k rouře (pipe) na jižním konci kanálu která je zakryta mřížkou (grill). Nejprve zatahejte za mříž (open grill) , potom na ni použijte lano (rope -> pipe) a pak požádejte Edmonda který je ve stoce , aby vám pomohl zatáhnout. 7. Nyní můžete projít trubkou (climb-up pipe) až do města.

  Musíte mít nasazenou masku a po celý quest ji radši nesundavejte.

 8. Ve měste si promluvte s Jethickem hned vedle průlezu do města (" Hi, I'm looking for a woman...") a ukážete mu fotku. Nasměruje Vás k domu rodiny Rehnisonových a poprosí o vrácení knihy. Souhlaste (" Yes, I'll return it for you ") a knihu dostanete. 9. Jejich dům je na severu města. Zkuste otevřít dveře a nejprve si vezmou od Vás knihu. Po vstupu si promluvte s Tedem, ale ten o Eleně nic neví. Ale nějakou informaci možná získátete od jeho dcery Milli. 10. Běžte po žebříku do patra a promluvte s dívkou. Budete nasměrováni k domu bez oken v jiho-východní části města. 11. Jedná se Plague house a zkuste do něj vstoupit. Budete zastaveni hlídkou a v rozhovoru pokračujte ("But I' think kidnap ...") a (" I' want to check anyway ") a v další části rozhovoru Vás stráž pošle za dozorcem jménem Bravek. 12. Jděte si nejdříve promluvit s Clerkem , chtějte povolení ke vstupu do plague house a řekněte že je to nutné (" This is urgent though! "). Pak se z kanceláře ozve Bravek a můžete jít za ním. 13. Bravek už není v přízemí, ale po update ho najdete v 1. patře !!! Zkuste k němu promluvit, ale jak se zdá, Bravek asi nasával a nechce se s Vámi bavit. Když budete naléhat (" This is really important though ! ") a (" Do you know what's in the cure ") , dostanete seznam věcí ze kterých budete muset udělat lék proti kocovině. 14. Přečtěte si A scruffy note a uvidíte prapodivně sepsaný seznam. Při míchání "koktejlu" buďte opartní a používejte volby "use" v menu pravého tlačítka myši. Nejdříve přidejte do mléka rozdrcenou čokoládu (bucket of milk -> chocolade dust) a potom přidejte snape grass (use snape grass -> chocolatey milk). Tím získáte Hangover cure. 15. Po namíchání léku s Bravekem znovu promluvte a poté co ho vypije , tak se mu zlepší nálada a začne poslouchat. V rozhovoru vyberte (" They won't listen to me! ") a dostanete propustku - Warrant.

 16. Zkuste východním vstupem vejít do morového domu a budete opět zastaveni hlídačem. Když si ale přečte povolení, budete vpuštěni. 17. Sejděte do podzemí (walk-down...) kde uvidíte Elenu. Promluvte s ní (open door) a bude chtít, aby jste ji odvedli pryč. Když ji sdělíte že nemáte klíč, tak řekne že by tu "někde" měl být. Pak slibte že se po klíči podíváte (" Ok, I'll look for it ") a jděte poschodech zpátky nahoru. 18. Klíč najdete v sudu (search barrel) v morovém domě vedle schodů. 19. S klíčem jděte do sklepa za Elenou a otevřete dveře (open door) Promluvte s ní a po krátkém rozhovoru odejde.

 20. Zajděte za Edmondem v podzemní stoce, pokecejte a po poděkování je quest u konce. Obdržený svitek A magic scrool si přečtěte (read) a budete schopni od této chvíle používat teleport do Ardougne (pokud máte magic lvl 51)Původní návod sepsal Vacice a přepracoval Plastick2.

Nahoru