Hunt for Surok

Obtížnost : těžké

Délka : krátké

Požadavky :

 1. What Lies Below
 2. Schopnost porazit Borka (267 lvl) v přítomnosti Suroka (používá magii kolem 20 Hp) a 4x Ork legion (70 lvl - dvojí útok)

Doporučené věci :

 1. Anti-dragon shield - cestou potkáte několik draků
 2. Zdroj energie - Měl by stačit s-energy (4) nebo využijte salt-water lázeň
 3. Nosič věcí - libovolný dle Vašich možností
 4. Potiony - Super set, prayer, s-restore, sara brew...

Odměna :

 1. 5.000 Slayer exp
 2. Charmy (7 crimson, 5 blue a 2 green)
 3. Uncut gemy (saphire, emerald a ruby)

Tento úkol je jednou z podmínek pro quest While Guthix sleeps a můžete ho plnit každý den (odměna je stále stejná). Při prvním plnění musíte projít dlouhou cestu, ale po zlikvidování Borka už můžete další dny chodit kratší cestou přes Wilderness poblíž Edgeville. Vřele doporučuji nejprve si pročíst vše co Vás čeká, protože během cesty je čas tak akorát na koukání do mapy.

Jako ideální výbava je doporučována d-hide + magic doplňky v kombinaci s melee protect. S Replastem jsem to dělal na přibližně stejném combat lvl, ale v black d-hide a byl v tom velký rozdíl. Spotřeba jídla s Bigplastem při použití red d-hide byla téměř dvojnásobná, ale i tak jsem s použitím red d-hide spotřeboval "pouze" 16 sharků (11 zbylo) Hlavním problémem není Bork, ale Surok který na Vás bude používat silná kouzla s účiností kolem 20 Hp. To může být velký problém pro slabší postavy. S Combatem 85 (81 bez Summ) to trvalo přibližně 5 minut než jsem ho dostal.

Aby toho nebylo málo, přibližně v polovině Borkova života se objeví 4 Ork legion (70 lvl) Na nic nečekejte a hned se k nim vydejte. Pokud je budete mít u těla, budou na Vás útočit melee, ale máte-li je dále od těla, prý útočí jiným stylem. To jsme radši nezkoušel. Výbavu si můžete samozřejmě můžete změnit podle libosti.

Pokud se v průběhu hlavního souboje teleportujete pryč, je možné, že budete muset počkat až do druhého dne. Při testování mapy jsem se poprvé do posledního portálu dostal, ale při následném opakování mě to už nepustilo. Druhý dem bylo zase vše v pořádku. 1. Jděte severo-východně od Varrocku k soše a ten kdo ještě nepoužil zkratku k chaos oltáři, zde ještě Suroka neuvidí. V tom případě si promluvte s Anna Jones a od ní dostanete krumpáč a poté dialog stačí ukončit volbou (" Okay, I'd better go ") 2. S pomocí krumpáče udělejte do sochy díru (use pickaxe...) Pak vlezte dovnitř (enter...) a hned se vraťte zpět (climb stairs). Nyní by se měl kolem sochy poflakovat Surok Magis. Prohoďte pár slov, ale nakonec Vám uteče. 3. Jděte za ním do sochy a v západním výběžku najdete portál který vede do Chaos tunnels. Předem upozorňuji, že jde o rozsáhlý multi-combat komplex plný všemožných potvor. Až na několik vyjímek jste s použitím melee protect v bezpečí. 4. Vlezte do něj a teď následuje dlouhá a pro slabší postavy v některých místech i nebezpečná cesta za utíkajícím Surokem. Viděl jsem několik map, ale v každé byla cesta sledující Suroka zakreslena jinak. Z každé jsem použil část a vyšla mi další varianta. Tu jsem s Bigplastem vyzkoušel asi 5x a pokaždé bylo vše v pořádku. Cestu sledujte pozorně, protože se může stát, že šlápnete na jiný portál. V tom případě se vraťte tímto portálem zpět. Během cesty proběhnou 2 animace a některé portály mají u vstupu stopy pro lepší orientaci (v HD jsou špatně vidět) Mapu si otevřete kliknutím do původní velikosti.

  Mapa - kliknutím otevřete do nového okna
 5. První část je s použitím melee protect velmi jednoduchá a až dorazíte k Fire Giants , spustí se krátká animace. 6. Než opustíte portálem místnost s Fire Gianty, přepněte si prayer na magic protect. Sice na Vás budou útočit i ranged a možná schytáte i několik melee ran, ale magic mi přišel po několikerém zkoušení jako nejvýhodnější. Na ostatní části dungeonu jsem znovu přepnul na melee protect. 7. V místnosti s Big wolf shlédnete druhou animačku ve které na Vás pošle vlky. Až k poslednímu portálu použijete pouze melee protect 8. Před vstupem do posledního portálu v místosti s Dagganoth (používají ranged útok) si doplňte zdraví, lokněte super-setu, vyberte z nosiče potřebné věci zapněte melee protect a vstupte. 9. Dole na Vás Surok pošle Borka (267 lvl) který je při použití melee protect neškodný, ale bez něj umí dát ránu i za 25 Hp jak je vidět na obrázku kde to schytal nosič. Sice nevydržel dlouho, ale 6 sharků co mi nesl jsem z něj získal včas. Přivolané pomocníky si "natáhněte" k tělu a až to bude mít Bork za sebou, tak seberte charmy, gemy a pak se teleportujte co nejdříve pryč, jinak prý začnet být pernamentně zraňováni (nevyzkoušeno)

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2