Lumbridge - Draynor achievement diary

Obtížnost : lehké

Délka : střední

Požadavky :

 1. Restless ghost - beginner část
 2. Rune mysteries - easy část
 3. Cook's assistant - medium část
 4. Dragon slayer - medium část (asi stačí jen do fáze kdy získáte anti-dragon sheld)
 5. 5 Runecrafting (easy část)
 6. 15 Mining (easy část) / 30 Mining (medium část)
 7. 16 Crafting (medium část)
 8. 25 Fishing (easy část) / 30 Fishing (medium část )
 9. 30 Smithing (easy část) / 36 Smithing (medium část)
 10. 30 Woodcutting (medium část)
 11. 30 Firemaking (medium část)
 12. 31 Magic (medium část)
 13. 40 Cooking (medium část)
 14. Schopnost porazit Zombie (24 lvl)

Nezbytné věci :

 1. Peníze - 1.000 by mělo stačit
 2. Tinderbox - zápalky jsou k dostání v General shopu během plnění úkolů
 3. Pickaxe - krumpáč
 4. Axe - libovolná sekera na dřevo
 5. Fishing rod + bait - rybářský prut i návnadu koupíte v Port Sarim
 6. Fly fishing rod + feather - rybářský prut i peří koupíte v Port Sarim
 7. Bucket of water nebo jug of water - lze koupit cestou v general shopu prázdné a pak naplníte vodou
 8. Raw lobster - budete muset vlastnoručně upéct alespoň jednoho
 9. Hammer - lze koupit během plnění úkolů
 10. Anti-dragon shield - kdo ho nemá tak nevadí
 11. Runy na Lumbridge teleport (law + earth + 3 air) Je nutné použít alespoň jednou normální kouzlo a ne 30-ti minutové "Home"

Doporučené věci :

 1. Teleport do Varrocku pro rycklejší přesun k jiho-západnímu dolu
 2. 4 coal na smeltování 2 steel barů. Lze nakopat cestou v Al-Kharid
 3. 1 iron ore - lze získat cestou. Jeden stejně musíte nakopat
 4. Glory amulet pro rychlejší přesun do Draynor village (pouze members)
 5. Zdroj energie - pro doplnění běhu

Odměna :  Beginner - Explorer Jack v Lumbridge

  1. Explorer's ring (1) - 1x za den doplní 50% "run energy"
  2. Lampa - 500 exp do libovolného skillu
  3. Explore emote


  Easy - Bob v Lumbridge

  1. Explorer's ring (2) - 2x za den doplní 50% "run energy" + možnost použít 30 low-alchemy bez run + 10% šance dostat při výrobě run nějaké navíc (pouze air, water, earth a fire)
  2. Lampa - 1.000 exp do libovolného skillu


  Medium - Ned v Draynor village

  1. Explorer's ring (3) - 3x za den doplní 50% "run energy" + neomezený teleport na záhon severo-západně od Draynor village
  2. Lampa - 1.500 exp do libovolného skillu

Prozatím jde o první verzi která možná projde úpravou podle ohlasů hlavně od free hráčů.

Následující úkoly můžou plnit platící i neplatící hráči. Po nastartování u Explorer Jacka musíte splnit spoustu jednoduchých úkolů zařazených do 3 obtížností. Ty lze dělat v libovolném pořadí podle aktuálně dosažených skillů, ale vzhledem k velmi malým požadavkům jsem návod sepsal ve stylu "questu" tak aby se minimalizovalo cestování. Sám jsem to poprvé dělal bodově podle obtížností, ale to bylo zbytečně dlouhé. Návod jsem vyzkoušel na Replastem na free serveru a žádný výrazný rozdíl proti members jsem nenašel. Pouze obsazenost všech navštívených dolů byla rozdílná a na free serverech by mohl nastat problém s opatřením některé suroviny.

Návod je samozřejmě použitelný i pro ty, co chtějí dělat jen "beginner" nebo "beginner + easy" . V tom případě stačí vynechat ty úkoly co nejste schopni udělat (jednotlivě nebo všechny "medium" , přípaně i "easy" pokud chcete dělat jen "beginner") Dodělat je můžete kdykoliv.

Ti z Vás co mají radši návod podle bodů rozdělený na obtížnosti, tak pro ty jsou v textu vloženy zadání v originálním znění které jsem převzal z oficiiálního webu aby se předešlo chybnému přepisu. Budete-li tak chtít najít konkrétní bod, stačí ho vyhledat pomocí CTRL+F

 1. V libovolné bance si vemte věci podle následujícího seznamu:

  1. Peníze - bude stačit 1.000 Gp
  2. Hammer - kladivo je možné koupit na začátku v General shopu
  3. Pickaxe - libovolný krumpáč
  4. Axe - sekera na dřevo
  5. Bucket of water nebo Jug of water - k sehnání na začátku v General shopu
  6. Fishing rod + bait - Prut a přibližně 10 návnad
  7. Fly fishing rod + feather - Prut a přibližně 10 pírek
  8. 4 coal + 1 iron ore na výrobu 2 steel barů (druhý iron ore získáte později). V další fázi budete vyrábět steel longsword ze 2 barů. Kdo má v bance alespoň 1 steel bar, tak mu bude stačit pro tuto chvíli 2 kusy coal.
  9. Runy na Lumbridge teleport - law + earth + 3 air
  10. Cokoliv k poražení jedné krávy - Cow (1 lvl)


 2. Potom si jděte promluvit s Explorer Jackem kterého najdete severně od Lumbridge hradu. Pro začátek stačí volby (" Achievement diary ") , (" See you latter ") a můžete se dát do plnění úkolů. 3. Po rozhovoru si vedle v general shopu prohlédněte co mají v nabídce [- beginner -] - "Browse the Lumbridge General Store" a případně si kupte chybějící věci. 4. Na břehu si nasekejte 1 kus willow log [- medium -] ""Cut down a willow tree to the east of Lumbridge Castle" 5. Na protějším břehu chyťte pike (bait fishing spot) [- easy -] "catch a pike in the river to the east of Lumbridge Castle" a salmon (lure fishinh spot) [- medium -] "catch a salmon in the river to the east of Lumbridge Castle" 6. Severním směrem v ohradě zlikvidujte jednu krávu (cow) a seberte cow hide [- easy -] "Obtain a cow-hide from a cow in the field north-east of Lumbridge" 7. Z ohrady jděte jižním směrem a projděte branou do Al-Kharid [- beginner -] - Pass through the Al Kharid gate" 8. Od brány jděte do dolu v severní části a nakopejte 2 iron ore [- easy -] "Mine some iron ore from the Al Kharid Mining spot" , silver [- medium -] "Mine some silver from the Mining patch north of Al Kharid" a 4 kusy coal (pouze kdo nemá vlastní s sebou) 9. Od dolu jděte na jih a v severo-západní části si nechte u Ellis opracovat cowhide (trade Ellis) za cenu 1 gp na leather [- easy -] "Have Ellis tan your cow-hide to make soft leather at his shop in Al Kharid" 10. Východním směrem najdete Dominika a u něj si kupte needle, thread a holy mould (hvězdicová forma). Pomocí jehly ušijte z opracované kůže rukavice (use needle -> leather / vybrat leather gloves) [- easy -] "Craft a pair of soft leather gloves" 11. Teleportem se dopravte zpět do Lumbridge [- medium -] "Use the Teleport to Lumbridge spell" a zajděte do banky v druhém patře. Na další část budete potřebovat:

  1. Tinderbox
  2. Willow log
  3. 4 coal
  4. 2 iron ore
  5. Anti-dragon shield (jen ten kdo ho má)
  6. Raw lobstery
  7. Silver ore
  8. Holy mould
  9. Bucket of water nebo jug of water
  10. Pickaxe
  11. Teleport do Varrocku

 12. Vyjděte do posledního patra [- beginner -] - Climb to the highest point in Lumbridge" a vytáhněte vlajku (raise flag) [- beginner -] - "Raise the flag on the roof of the Lumbridge Bank" 13. Sejděte do prvního patra k Duke Horacio a dropněte na zem anti-dragon shield (ten kdo má). Pak s ním promluvte [- beginner -] - "Speak to the Duke of Lumbridge" a řekněte si o nový štít (" I seek a shield that will ...") [- medium -] "Obtain an anti-dragonbreath shield from Duke Horacio" 14. Jděte do kuchyně v přízemí a upečte jednoho lobstera [- medium -] "Cook a lobster on the range in the Lumbridge Castle kitchen" 15. Vyjděte na nádvoří a vylezte po schodech v severní věži. Nahoře zapalte willow log [- medium -] "Light a willow log fire on top of the Lumbridge Castle gatehouse" 16. Naproti hradu vejděte do kostela a promluvte s Father Aereck's na téma náhrobků (" Can you change y gravestone now ? ") [- beginner -] - "Look through Father Aereck's selection of gravestones" 17. V severní části zahrajte na varhany [- beginner -] - "Play the organ in the Lumbridge Church" 18. Vedle varhan vylezte 2x po žebříku a rozhoupejte zvon [- beginner -] - "Ring the bell in the Lumbridge Church" 19. Pár kroků na sever od kostela promluvte s Doomsayer (" Yes, I do ") [- beginner -] - "Speak with the Doomsayer about the Warning System" 20. Vedle něj pokecejte s Lumbridge Guide a dostanete knihu [- beginner -] - "Find out about the Stronghold of Security from the Lumbridge Guide". Dialogy jsou následující:

  1. Yes please
  2. I'd like to know more about security and safety
  3. I'd like to know about the Stronghold and Security
  4. No thank you
 21. Pokračujte k tavící peci a nejprve zpracujte ze surovin steel bar(y) [- easy -] "Smelt a steel bar in the Lumbridge furnace" pak silver bar [- medium -] "Smelt a silver bar in the Lumbridge furnace" a nakonec ze silver baru vyrobte holy symbol (use silver bar -> furnace) [- medium -] "Craft a holy symbol in the Lumbridge furnace" 22. Dopravte se až k jiho-západnímu dolu po Varrockem a nakopejte si jeden kus hlíny - clay [- beginner -] - "Mine some clay in the Mining patch north of the Champions' Guild" 23. Pokračujte do Barbarian village a ve vesnici z nakopané hlíny udělejte soft clay [- beginner -] - "Make some soft clay in the Barbarian Village"

 24. Vejděte do domku s hrnčířským kruhem, použijte na něj soft clay (soft clay -> potter's wheel), vyrobte pot "[beginner - Make a pot on the potter's wheel in the Barbarian Village" a vypalte ho v peci (unfired pot -> pottery oven [beginner - Fire a pot in the kiln in the Barbarian Village potter's house" 25. Vstupte do ohraničené části Draynor manor poblíž jižního vchodu [- beginner -] - "Enter the courtyard of the spooky mansion in Draynor Village" 26. Běžte východním směrem a v ohradě s bankovní značkou uvidíte malé vrtulníky. Nejdříve pokecejte s Hieronymus Avlafrimem (" What's Gnomecopter Tours? ") , (" What exactly can these things do? ") 27. U Sasquine si vyberte libovoný výlet do members oblasti a pak se vraťte zpět kliknutím na ikonu "L" [- medium -] "Take a ride on a gnomecopter" 28. Od jižního vchodu běžte k mlýnu a u vchodu si uthněte trochu zrní (pick wheat) Pak vstupte do mlýna a vylezte nahoru. Zrní dejte do zásobníku (use grain -> hopper) a zatáhněte za páku (operate hopper control) Nakonec sejděte do přízení a naberte do hrnce namletou mouku (pot -> flour bin ) [- beginner -] - "Grind some flour in the windmill north of Lumbridge" 29. Jiho-východním směrem je Fredova farma a zde stačí vstoupit do jedné z místností [- beginner -] - "Visit Fred the Farmer's chicken and sheep farm" 30. Jděte jiho-západním směrem a v Draynor village si otevřete svou banku [- easy -] "Access the bank in Draynor Village" a vemte si následující věci:

  1. Krumpáč
  2. Sekeru
  3. Water talismat/tiaru
  4. Essenci na výrobu run
  5. Ghostspeak amulet
  6. Hammer
  7. 2 steel bary
  8. Výbavu k poražení Zombie (24 lvl)

 31. Jděte na náměstí [- beginner -] - "Visit the Draynor Village market" a u Town crier si promluvte na téma (" Tell me about the Rules of Conduct ") a pak knihu zavřete. [- beginner -] - "Find out about the Pillars of Conduct from the Draynor Town Crier" 32. Navšivte domek vedle tržiště a promluvte s Wise Old Man na téma kontroly Vašich věcí z questů (" Something else ") a (" Could you check my bank for junk, please? ") [- easy -] "Have the Wise Old Man check your bank for unnecessary quest-related items" 33. Než odejdete, vylezte po schodech do prvního patra a koukněte se do teleskopu [- easy -] "Discover what the Wise Old Man is watching through his telescope" 34. Východně od banky vedle vězení slezte do podzemí (open trapdoor) a zlikvidujte jednu Zombie (24 lvl) [- easy -] "Defeat a zombie in the sewers under the jail" 35. Jděte dále a u kovadliny vyrobte ze dvou steel barů jeden steel longsword [- medium -] "Smith a steel longsword on the anvil in the jail sewers" 36. Vylezte ven a pokračujte jižním směrem do Wizard tower . Tam vylezte do 2. patra [- beginner -] - "Climb to the top of the Wizards' Tower" a klikněte na mříž s Lesser demonem - taunt [- easy -] "Taunt the demon at the top of the Wizards' Tower" 37. Sejděte do sklepa a nechte se od Sedridora teleportovat do essence dolu [- easy -] "Have Sedridor teleport you to the Essence Mine" Kdo nemá essenci, tak si zde může jednu obstarat a pak se přes portál na konci dostaňte zpět do místnosti. 38. Jděte do východní části Lumbridge swamp a v domku dropněte ghostspeak amulet . Promluvte s Father Urhney (" I've lost the amulet of Ghostspeak ") v a dostanete nový [- easy -] "Get a replacement Ghostspeak Amulet from Father Urhney" 39. Jižně od domu si nakopejte jeden kus uhlí - coal [- medium -] "Mine some coal in the Mining spot to the south-west of Lumbridge Swamp" a tím máte medium část hotovou. 40. Vstupte do Water oltáře a uvnitř vyrobte alespoň jednu water runu [- easy -] "Craft a water rune at the Water Altar" 41. V okolí oltáře si obstarejte jeden kus dřeva z dead tree [- easy -] "Cut down a dead tree in Lumbridge Swamp" 42. Zlikvidujte jednu Giant rat (lvl 6) [- easy -] "Kill a giant rat in Lumbridge Swamp" , zapalte dřevo z dead tree [- easy -] "Light a campfire from normal logs in Lumbridge Swamp" a maso z krysy upečte [- easy -] "Cook some rat meat on a campfire in Lumbridge Swamp" Pokud ho spálíte, obstarejte si nové. 43. Vstupte do malého domku v bažinách [- easy -] "Search the shed in Lumbridge Swamp" a easy část je také hotova. 44. Jděte do jiho-východní části a nakopejte si cooper - [- beginner -] - "Mine some copper in the Mining spot to the south-east of Lumbridge Swamp" 45. Na břehu seberte small fishing net a chyťte shrimp [- beginner -] - "Catch some shrimp in the Fishing spot to the east of Lumbridge Swamp" 46. Pokecejte s Fishing tutor (pravé tlačítko myši - work-for...) (" Yes please ") a nechte si zadat libolnou práci (" Okay, off I go ") [- beginner -] - "Have the Fishing Tutor send you on an errand" Pokud jste na nic nezapoměli, nyní máte všechny úkoly splněny a zbývá pouze dojít pro prsten a ostatní odměny. 47. Promluvte s Explorer Jackem (" Achievement diary ") , a od něj dostanete explorer ring (1) spolu s lampou na 500 exp do libovolného skillu. Pak se můžete rozloučit (" See you later ") 48. Máte-li všechny úkoly v easy části, tak si zajděte za prodejcem seker jménem Bob , pokecejte na téma (" Ask about the achievement diary ") a dostanete druhou lampu na 1.000 Exp a nový prsten - explorer ring (2) 49. Kdo dodělal všechny úkoly, může se vydat do Draynor Village a kousek od banky si promluvte s Nedem (" Ask about the achievement diary ") prsten Vám vymění za explorer ring (3) a navíc obdržíte další lampu obsahující 1.500 Exp.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2