Tower of life

Obtížnost : lehká

Požadavky :

 1. 10 Construction

Nezbytné věci :

 1. Beer - obyčejné pivo koupíte například v hospodě na sever od hradu v Ardougne a stojí kolem 5 GP
 2. Hammer - kladivo
 3. Saw - pila

Výbava: Bez boje a během questu budete nosit speciální oblečení (top, bottom, boty a helmu) , takže svoje oblečení můžete nechat v bance.

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 1.000 Construction
 3. 500 Crafting
 4. 500 Thiving
 5. Přístup do Creature Creation dungeonu


mapa ardougne


 1. Celý quest uděláte na jeden zátah a kromě saw, hammer a beer si neberte nic jiného. Není to podmínkou, ale dostatek volného místa se bude hodit. Pak si jděte promluvit s Effigy (" Sure, why not ") a dostanete za úkol dokončit opravu věže, jelikož místní pracovníci stávkují. 2. Do dveří věže se dostanou jen pracovníci oblečení do pracovního oblečení a když se zeptáte Bonafida, dozvíte se že bude zapotřebí sehnat shirt (košile) boty, trousers (kalhoty) a helmu. 3. Zajděte za Black-eye a helmu dostanete pokud projdete testem z oboru construction. Otázky to jsou jednoduché a pokud na všechny tři odpovíte správně , helma bude Vaše.

  1. Three
  2. Torn curtains
  3. 10 clay pieces
 4. Hned vedle si promluvte s Gummy a ten Vám řekne že kalhoty nechal někde poblíž vody a máte se po nich podívat. Prohledeje keře jiho-východně od věže a máte druhou část. (u všech tří postav šlo o stejné místo jako na obrázku)

 5. Pokecejte s The guns který stávku využívá k posilování a za blůzu bude chtít beer. Pivko mu předejte a košile je v inventáři. 6. Poslední část - boty získáte od No fingers vedle vstupních dveří. Sice Vám řekne že jich má dost, ale slova nic nezmůžou. Nezbývá než je ukrást (pick-pocket) a pak si všechny části oblečte. Ukrást je můžete až po rozhovoru, jinak z něj vypadnou pouze sendviče. Dostal jsem je asi na 15-tý pokus. 7. Oblečte si všechny 4 díly a promluvte s Bonafidem. Před vstupem do budovy bude chtít ještě několik kontrolních odpovědí:

  1. Tea
  2. Whistle for atention
  3. Your legs are getting a bit cold
  4. Carry on it'll fix itself
 8. Vejděte do dveří a vylezte do 1. patra. Prohledejte vodní pumpu (fix pressure machine) a zjistíte co je třeba na její opravu. Seznam bude asi stejný a jestli máte dost místa, můžete si v přízemí sebrat i věci na opravu druhého stroje a ušetříte si jednu cestu. (bod 11) 9. Tyto předměty najdete v krabicích v přízemí a z každé si vemte požadované množství. Občas se krabice například po 2-3 odebraných předmětech jeví jako prázdná, ale po dalším prohledání v ní součástky opět jsou a každá z nich obsahuje pouze jeden typ. Celkem budete opravovat 3 zařízení, ale všechny součástky (celkem 30) najednou nepoberete. Až budete mít všechny součástky, vraťte se do 1. patra a stroj opravte (" Yes ").

 10. Po opravě musíte provést kalibraci, která spočívá v ucpání děr a naplnění všech trubek až nahoru. Při naplnění kažkdé z nich se v "chat obrazovce" objeví zpráva.

  Každý ventil má na sobě dvě volby (turn left - turn right) a vždy jde napouštět pouze jedno potrubí podle polohy dvou pák uprostřed. Základním předpokladem pro napnění celého systému je pomocí kuliček v potrubí ucpat díry. Kuličky při správném umístění (ucpání díry) zezelenají a tím se zvýší tlak potřebný pro správný chod a trubku je pak možné naplnit.

  Některé kuličky jsou nad dírou (potrubí teče) a v tom případě trubku vypusťte (turn left) až se kulička dostane 1 okno pod díru. Pak můžete trubku naplnit (turn right), kulička ucpe díru a vodu pak vyžeňte až nahoru. Je-li kulička pod dírou (potrubí neteče) , mělo by stačit otáčet ventilem pouze doprava a trubka by se měla ucpat. 11. V druhém patře prohledejte další stroj u jižní stěny, sežeňte potřebné díly a opravte (" Yes ") 12. Kalibrace tohoto rozvodného potrubí je jednoduchá. Myší klikněte na díl a posouvejte pomocí šipek na obrazovce popřípadě otočte podle potřeby. Normální klávesové šipky nelze použít a chvilku to zabere protože se díly pohybují hodně pomalu. Je-li díl na správném místě poznáte podle změny jeho zabarvení. 13. V posledním patře je klec kterou opět prozkoumejte pro zjištění počtu chybějících dílů. Materiál je samozřejmě v přízemí a i tuto část "stroje" po nalezení součástek opravte (" Yes ") 14. Kalibrace klece je opět jednoduchá a musíte opravit všechny 4 strany. Pohled na klec se mění pomocí šipek a v levé části musíte potřebné trubky nejprve připravit podle toho jaký kus chcete vložit.

  Nejprve vyberte jestli chcete spojovat hortizonální nebo vertikální kus a tlačítky + nebo - upravte její délku a pak zkuste vložit tlačítkem (place bar). Pokud tam nepasuje, máte špatnou délku a zkuste ji složit jinak. Jaká konkrétní délka chybí se někdy spatně odhaduje a hlavním vodítkem Vám může být, že vodorovný spoj mezi tyčemi se skládá ze dvou kusů. Od toho můžete odhadnou která část má mít jakou délku. Maximální délka je možné sestavit ze 4 kusů 15. Až bude celý stroj opravený, jděte si ven promluvit s Effigy. Ten Vám řekne že se máte vrátit do místnosti s opravenou klecí. 16. Až se tam vrátíte, začnou s vyvolávat prapodivnou a ošklivou příšerku. Nakonec se vlastního výtvoru leknou a utečou pryč. 17. Zajděte si promluvit s Effigy. Poprosí Vás aby jste se vrátili zpátky za monstrem. Nejprve odmítnete, ale nakonec Vás překecají. 18. Vraťte se zpátky do 2. patra a promluvte s Homuncusem. Pak se objeví v horní části obrazovky šipka a Vy musíte příšerku nasměrovat na jednu nebo na druhou stranu.

  Postupně se budou objevovat v náhodném pořadí otázky a v případě správné odpovědi se ukazatel bude pohybovat na logickou stranu. A pokud odpovíte špatně, půjde šipka na druhou stranu. Některé odpovědi jsou patrně "neutrální" protože se po nich šipka nehla.  Já volil logickou stranu a několik správných odpovědí si můžete rozbalit zde. (asi nebudu všechny a pořadí je náhodně generované)
 19. Až otázky skončí, Homunculus Vám řekne aby jste šli ven. 20. Venku si promluvte s Effigy a objeví se Homunculus. Na závěr rozhovoru Vás poprosí aby jste ho následovali do dungeonu. 21. Vejděte do věže a u jižní strany otevřete poklop. Slezte dolu a kousek na severu s Homuncusem promluvte. Tím je quest u konce.Po skončení questu můžete vyvolávat u oltářů všelijaké mutanty, ale za předpokladu že máte potřebné věci. Každý oltář má jiné požadavky a jiné monstra. Dropují nějaké přísady do herblore a pár nových věcí jako termosku na čaj a kabelku (vhodné pro dámy jako doplněk) do které lze dát nějaké "low" jídlo.

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru