Tourist Trap

Obtížnost : Střední

Délka : Střední (spousta dialogů)

Požadavky :

 1. 10 Fletching
 2. 20 Smithing
 3. Schopnost zabít Mercanary captain (47 lvl)

Nezbytné věci : vše mimo bronze baru, zbraně a jídla lze koupit u vchodu do pouště.

 1. Desert výbava (top, bottom a boty - NUTNÉ pro průběh questu)
 2. Hammer
 3. Feathers - minimálně 10, ale klidně si vemte 50.
 4. 3 Bronze bars
 5. Waterskins stačí 2-3 + knife pro doplnění vody
 6. Shanty pass - propustka do pouště
 7. Peníze - kolem 200 Gp
 8. Zbraň a jídlo
 9. 3 volné pozice v inventáři

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 4.650 exp do 2 skillů dle výběru (fletching, agility, smithing, thieving)
 3. Možnost vyrábět darts (vrhací šipky)


 1. Vemte si všechny věci a projděte do pouště. Hned za branou promluvte s Irenou a ta Vás poprosí, abyste našli její dceru Anu.

  1. What's the matter ?
  2. Is there a reward if I get her back ?
  3. Okay Irena, calm down. I'll get you daughter back for you
  4. Yes, I'll go on this quest !
 2. Jděte na jihozápad až narazíte na Desert mining camp. U brány postává několik hlídkujících vojáků a je zde i Mercanary captain (47 lvl). Schovejte zbraň do inventu a klikněte na něj pravým tlačítkem myši. Vyberte možnost watch mercenary captain a zjistíte že má u sebe metal key . 3. Teď s ním promluvte, ale nesmíte ho napadnout, jinak se ocitnete "někde" v poušti a přídete o zásobu vody. Důležité je nyní od něj získat nějakou práci. Konkrétně po Vás bude chtít hlavu Al Zaba Bhasima a pořadí dialogů by mělo být pro všechny stejné.

  1. Wow! A real captain!
  2. I'd love to work for a tough quy like you !
  3. I can mine !
  4. Can't I do something for a strong Captain like you ?
  5. Consider it done
 4. Běžte na západ do Bedabin Nomads Camp a uvnitř velkého stanu promluvte s Al Shabim. (" I am looking for Al Zaba Bhasim "). Dozvíte se že nikdo takový nexistuje a máte se vrátit za kapitánem. 5. Hoďte řeč s kapitánem (" I've some information for you...") a měl by Vás po chvilce napadnout. Pokud ne tak ještě promluvte s libovolným vojákem co postává kolem a promluvte s ním. Až kapitána sejmete, vypadne z něj klíč. 6. Než projdete branou dovnitř (use metal key -> gate), schovejte vše mimo desert kompletu do inventáře, jinak Vás stráže uvnitř chytí a budete uvězeněni.

  Pokud se tak stane, uvnitř jsou na západní stěně 2 okna. Jedno z nich prohledejte (escape window) a v dialogu vyberte ( Yes, ...). Pak jděte co nejblíže k prvnímu kameni, vylezte nahoru (climb rock) a přes ostatní se dostanete až dolu. U každého hrozí pád a penalizace je závislá podle výšky z jaké padáte.

 7. Za branou jděte do malého domku a vylezte po žebříku do patra. Prohledejte stůl (search table), a dostanete klíč od vězeňské cely cell door key . V případě dalšího uvěznění s jeho pomocí otevřete dveře a už nemusíte vylézat oknem. 8. Vyjděte ven a ve východní části pokecejte s Male slave. Musíte si s ním vyměnit oblečení, proto si desert set dejte do batohu. Během rozhovoru můžete být vyrušeni kolem postávající stráží. V tom případě navážete rozhovor přibližně tam kde byl přerušen.

  1. I've just arrived
  2. Oh yes, that sounds interesting
  3. What's that then ?
  4. I can try to undo them for you
  5. It's funny you should say that...
  6. Yeah, okay, lets give it a go
  7. Yeah, I give it another go
  8. Yes, I'll trade
 9. Oblečte si nové věci a vejděte branou (mine door entrance). Od vchodu (1) jděte až ke Guardům (2) na konci první chodby. Promluvte s jedním ( I'd like to mine in a different area ) , (" Yes sir,... ") a (" How am I going to get ... "). Pokud se chcete dostat dál, musíte mu jako úplatek přinést zvláštní druh ananasu.

  "Jestli-že se dostanete v podzemí do vězení, musíte nakopat "15 rock" a pak promluvit se stráží. Pickaxe leží prý na zemi a přídete o metal key. Nevím přesně o co jde, mě se to nestalo" 10. Ananas seženete v Bedabin Nomads Camp v západní části poušti. Když jsem chtěl projít branou, stráže mě strčili do vězení, přišel jsem o Metal key a musel o něj znovu bojovat. Možná to bylo tím, že jsem měl na sobě ten dělnický oblek, ale zkuste jít rovnou přes celu (cell door key), pak oknem a přes kameny. Touto cestou Vám metal key zůstane a až se budete vracet zpět, nemusíte se zdržovat.

 11. V Bedabin Nomads Camp pokecejte si Al Shabim (" I am looking for a pineapple ") , (" Yes, Im interested "). Ananas dostanete, ale nejdřív si ho musíte zasloužit. Úkol je to jednoduchý a spočívá v ukradení náčrtku pro výrobu tajné zbraně. Na cestu dostanete Bedobin key a tak se vydejte zpět do mining campu. 12. Jděte do prvního patra vězeňské budovy a v jiho-západním koutu prohledejte knihovnu. Měl by se zobrazit následující obrázek. Pokud ne, zkuste jinou knihovnu. 13. Potom s kapitánem promluvte a tím odvedete jeho pozornost. Potom by měla jít otevřít truhla vedle stolu (use bedabin key -> chest) a z ní dostanete (search) požadovaný plánek.

  1. I wanted to have a chat ?
  2. You seem to have a lot of books !
  3. So, you're interested in sailing ?
  4. I could tell by the cut of your jib


  Asi 3 hráči tvrdili, že průběh získání klíče je jiný, ale ve všech třech případech jsem měl dialog shodný. Pravděpodobně jde o náhodný dialog, protože každý co mi poslalt postup to měl jinak. 14. S náčrtkek se vydejte do campu na západě a předejte ho Al Shabimu a v dialogu vždy přikývněte (" Yes ...") . Bude chtít vyrobit podle plánku prototyp nové zbraně. Přečtěte si ho (read...) a uvidíte, že na výrobu je potřeba 1 bronze bar a 10 feather. 15. Jděte kousek severně od stanu a najdete místnost s kovadlinou. Ukažte plánek stráži u dveří (use plans -> guard) a budete vpuštěni. Uvnitř použijte bronze bar na experimental anvil a budete dotázáni jestli chcete postupovat podle plánku. Odpovězte (" Yes ") a vyrobíte tak prototype dart tips . Na hlavičku ještě dejte feather a jděte zpět za Al Shabim . Možná se výroba podaří až na 2-3 pokus 16. Al Shabi si od Vás vezme plánek a vyrobený prototyp. (od této chvíle můžete vyrábět normální darts pro sebe). Také dostanete za odměnu ananas pro důlní stáž. 17. Vraťte se zpět do dolu a dejte tenti pineapple stráži (2) (use ...) Pak projděte do další části podzemí (walk through mini cave). 18. U začátku kolejiště (3) si vezměmte jeden barel (search barrel) a potvrďte Yeah, cool. Potom prohledejte vozík (search mine cart) a budete-li souhlasit, dostanete se do další části (nemusí se to zdařit na první pokus). 19. Ana se nachází v severo-západní části (4). Použijte na ni barel (use barrel -> Ana). Moc se jí to líbit nebude, ale nakonec stejně v sudu skončí. 20. Dojděte zpět k vozíku kterým jste přijeli a sud do něj dejte (use Ana in barrel -> mine cart). Sami si také do vozíku vlezte (search) a první část cesty máte za sebou.

 21. Po vystoupení znovu prohledejte barely dokud Anu nenajdete. Až ji budete mít znovu v inventáři, jděte k rumpálu (5) a sud na něj položte (use Ana -> winch bucket). Hlídkující stráž Vám pomůže (" Yes please ") , a až ze sudu uslyší nějaké zvuky, odpovězte (" I said you were very gregarious "). Tím je sud s Annou připraven k transportu na povrch a zbývá jen ji vytáhnout. 22. Vyjděte z podzemí a v jihozápadní části zatočte rumpálem (operat winch). Znovu prohledejte barely v okolí než ji najdete. 23. V poslední části musíte Anu dostat přes bránu. Pěšky to nejde a oknem ve vězení se sud neprotáhne, takže jediná cesta je použít ruční vozík uprostřed dvoru. Dejte sud do vozíku (use Ana in barrel -> wooden cart) a promluvte s Mine cart driver . Pokec je to dlouhý a když uděláte chybu, zavolá na Vás stráže. Potom musíte znovu dolu pro Anu (ananas není třeba) a opakovat celou proceduru vytažení sudu na povrch. Při prvním plnění questu jsem dialogy dělal vyřazovací metodou a musel jsem sud tahat asi 10x. Volby v průběhu dialogu jsou následující:

  1. Nice cart
  2. One wagon wheel says to the other...
  3. One good turn deserves another
  4. Fired...no, shot perhaps!
  5. In for a penny in for a pound
  6. Well, you see, its like this
  7. Prison riot in ten minutes, ...
  8. You cant leave me here, ...


 24. Potom sami vlezte do vozíku (search mine cart) a odpovězte ( Yes,...). Pokud vše proběhlo tak jak mělo, ocitnete se za branou. 25. Běžte pokecat s Irenou a Anou (na začátek questu). Dostanete Wrought iron key k těžení ore (viz mapa) a 2 x 4.650 exp dle výběru mezi 4 odvětví (Smithing, Fletching, Agility, Thieving) a můžete obě volby použít i na jeden skill. Tím je quest hotový.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru