Tears of Guthix

Obtížnost : Lehká

Požadavky :

 1. 43 quest point
 2. 49 Firemaking
 3. 20 Mining
 4. 20 Crafting

Nezbytné věci :

 1. Bulseye lattern naplněnou olejem nebo steel bar + swamp tar
 2. Pickaxe - krumpáč
 3. Cut saphire
 4. Tinderbox
 5. Chisel - dláto
 6. Rope - lano pouze v případě první návštěvy Lumbridge swamp dungeonu

Doporučené věci :

 1. Spined helm - ochrana proti Wall beast koupíte u slayer mastera
 2. Antipoison - možná ani není třeba. Záleží na combat lvl

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 1.000 Crafting exp
 3. Možnost hrát 1x za týden minihru která přidá několik exp do nejslabšího lvl

Quest samotný je otázkou několika minut, ale předem je potřeba sehnat a "upravit" lucernu bez které nelze quest dokončit. Pokud již máte funkční Bulseye lattern, stačí ji zhasnout, vložit do ní cut saphire a znovu zapálit.

 1. Pokud tuto lampou nemáte, vyrobíte ji na kovadlině ze steel baru (nebo koupíte od hráčů)
 2. Potom do ni vložte cut safír a v bance si vemte swamp tar (najdete v Lumbridge swamp)
 3. V Rimingtonu běžte do chemické laboratoře a swamp tar použijte na destilační zařízení.
 4. Nakonec použijte lucernu na destilačku (tím se napní) a zapalte pomocí tinderbox.

Tuto lampu už není dále potřeba plnit a máte tak "věčný" oheň. Po skončení questu do ni můžete opět vložit čočku a vrátí se Vám safír.

Mapa
 1. V bance si vemte vše pro spnění questu, (lucernu mějte zapálenou) a vydejte se ke vstupu do Lumbridge swamp dungeonu. Kratší cesta vede ze sklepa hradu v Lumbridge (netřeba spined helm). Tam se musíte prokopat krumpáčem, ale pravděpodobně je tento průchod přístupný až v sérii questů o cave goblinech (Lost tribe nebo jiný navazující). Druhá cesta vede z bažin a pro první vstup potřebujete rope (use rope -> dark hole) po kterém slezte do dungeonu (climb-down) 2. Podle mapy dojděte až k Big frogs (99 lvl) , přeskočte přes kámen (jump-across...) a pokračujte na jih kde projděte tunelem (enter tunnel) 3. Hned naproti průchodu uvidíte (při zapálené modré lucerně) Light creature cestující sem a tam. Až bude jedna z nich nad cestou, použijte na ni lucernu (use saphire latern...) Povede-li se to správně, přenesou Vás na druhou stranu. 4. Z jedné skály si nakopejte magic stone a pokračujte východním směrem ke svahu. Slezte dolu (climb rocks) a pokračujte až k místu se značkou start questu. 5. Promluvte s Junou (" Okay ") a bude po Vás chtít stone bowl. Magic stone ze kterého se dělá už máte a stačí ho opracovat dlátkem (use chisel -> magic stone) Promluvte s Junou, předejte misku a quest je u konce.

Po skončení úkolu můžete jednou týdně (7 kalendářních dní) a po obdržení alespoň 1QP nebo 100.000 exp zahrát minihru ve které lze získat pár tisíc expů do nejslabšího skillu. Stačí si promluvit s Junou (" Okay ")a dostanete do ruky misku (musíte mít volné ruce). Pak se snažte do misky nachytat co nejvíce z mordých pramenů které se přičítají po jedné. Zelené prameny naopak ubírají a celkový čas který máte na tuto minihru je podle počtu QP. Nachytal jsem i 150+ , ale to musíte mít kliku na rozložení/střídání pramenů. Při cestování sem/tam budete rádi když dáte 50.

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru