Swept away

Obtížnost : lehké

Délka : krátké

Požadavky : žádné

Nezbytné věci : žádné

Doporučené věci :

 1. Teleporty do Rimmingtonu , Port Sarim a Draynor village

Výbava: bez boje

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. Přístup ke kotli s gulášem který Vám umožní investovat 10x do libovolního skillu stejným způsobem jako u lampy od Genia (exp = skill level x 10)
 3. Broomstick - koště pro pozdější využití (viz info na konci)


 1. V bance si vemte teleporty a vydejte se severo-východně od Ardougne. Promluvte s čarodejnicí Maggie a dostanete koště které musíte na třech místech nechat očarovat od jiných čarodejnic.

  1. Oo, something smells rather...interesting!
  2. Is there any way I could help ?
  3. Sure, I can do that for you
 2. Odcestujte do Rimmingtonu a promluvte s Hetty. Za očarování bude chtít přinést mloka z krabice které jsou v podzemí. 3. Tam se dostanete poklopem za jejím domem u jižní stěny domu. 4. Dole promluvtre s Gusem (" I'ts a deal ") a dozvíte se, že všechny tři krabice jsou špatně polepeny a bude potřeba to dát dopořádku. K tomu dostanete 3 nové etikety. 5. Správná kombinace etiket je sice pro každého jiná, ale princip je jednoduchý. Nejprve prohledejte krabici na které jsou zobrazeny obě zvířata (extract-creature...) Tím zjistíte které z nich je skutečně uvnitř. Bude to newt (mlok) nebo toad (žába) 6. Na tuto bednu použijte novou etiketu kterou máte v inventáři (use ... label...) V mém případě to byl Newt label. Na zbývající dvě bedny použijte vždy opačný štítek než ten co je na ni nalepen. Pokud je vše spráně, Gus Vám to oznámí. 7. Promluvte s Gusem a z krabice si vytáhněte jednoho mloka pro čarodějku (extract...) 8. Vyjděte ven a promluvte s Hetty. Za mloka Vám dá lahvičku a tu použijte na koště (broom ointment -> broomstick)

 9. Dopravte se do Draynor village a promluvte s Aggie (" Talk about Swept away ") a (" Yes, I'm ready to go now ") 10. Budete přeneseni na nové místo se zvláštním obrazcem. Promluvte s Aggie a pak odstraňte 4 části podle obrázku. Tím od ní budete mít automaticky koště očarováno. 11. V Port Sarim si promluvte s Betty (" Talk to Betty about Swept away ") a pak slezte poklopem který je uvnitř obchodu do sklepení (open/climb-down trapdoor) 12. Dole si promluvte s Lottie (" I need to retrive Betty's wand ") a dostanete magic slate. Na něm jsou zakresleny klece i s názvy, ale zvířata v nich jsou umístněny špatně a musíte je dát do svých správných klecí. Zvíře z klece vezmete volbou (move...) a umístníte ho pomocí (use...) 13. Nejdříve si uvolněte klec ve které je Blackbird a dočasně ho dejte do Holding pen. Potom ve správném pořadí podle seznamu posuňte zvířata do svých klecí. Bat a Snail jsou na svém místě již od začátku a není potřeba s nimi hýbat. Správné umístnění by měla hra oznámit.

  1. Rat uvnitř Spider pen -> Blackbird pen
  2. Spider uvnitř Reptile/Lizard pen -> Spider pen
  3. Gecko uvnitř Rat pen -> Reptile/Lizard pen
  4. Rat uvnitř Blackbird pen -> Rat pen
  5. Blackbird dejte zpět z Holding pen na původní místo do Raven pen
 14. Až budete mít úkol splněn, prohledejte truhlu u žebříku a najdete v ní Betty's wand (hůlku)

 15. V obchodě pokecejte s Betty (" Talk to Betty about Swept away ") a hůlku předejte. Tímto máte koště očarováno od všech čarodejnic. 16. Odcestujte k Maggie, promluvte s ní (" I have good news for you ") , (" Of course I could ") a posledním úkolem bude promíchat hrnec očarovaným koštětem. 17. Hrnec promíchejte (use broomstick ->magie's cauldron) , pak s ni promluvte (" I've stirred the cauldron for you ") a poté co Vám dá misku, je quest u konce. Do misky si můžete postupně nabrat 10 porcí guláše. Každá porce má stejný efekt jako lampa od Genia (skill level x 10)Po skončení questu můžete nechat koště očarovat i u jiných čarodejnic a získat tak v prvním případě teleport do Sorceress' Garden a ostatní Vám dají nějaké body do Magie. V prvním případě musíte mít a začatou Sorceress' Garden minigame . Postup si musíte sehnat jinde, protože sám ji nemám.

 1. 01 lvl - Apprentice nebo Sorceress - teleport do Sorceress' Garden (Jih Al-Kharid)
 2. 33 lvl - Ali the Hag - 1.997 exp (na vrcholku v Pollnivneach)
 3. 53 lvl - Old Crone - 7.139 exp (domek východně do Slayer Tower)
 4. 73 lvl - Baba Yaga - 10.338 exp (Berty v domku na kuří nožce - Lunar Isle)
 5. 93 lvl - Kardia - 14.979 exp (v podzemní části Underground Pass)

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru