Spirits of the Elid

Obtížnost : lehké

Délka : krátké

Požadavky :

 1. 33 Magic
 2. 37 Mining
 3. 37 Thieving
 4. 37 Ranged
 5. Schopnost porazit 3x Golem (75 lvl)

Nezbytné věci :

 1. Pickaxe - krumpáč
 2. Rope - lano
 3. Needle - jehla
 4. Thread - nit
 5. Runy - pro jedno zakouzlení Telegrab (law + air)
 6. Zdroj světla - měl jsem uzavřený, ale prý jde použít i candle. Pak si vemte radši i tinderbox.
 7. Lukostřelecká zbaň - libovolná + levné šípy
 8. Zbraně se stylem útoku slash, stab a crush (pickaxe má volbu crush)

Doporučené věci :

 1. Desert set
 2. Peníze na dopravu kobercem (obě ruce musí být volné)
 3. Waterskin(4) + nůž
 4. Teleport do Al-Kharid (glory, dueling)
 5. Jídlo
 6. Melee protect + prayer potion pro slabší postavy

Výbava: K poražení 3 Golemů (75 lvl) musíte použít hrubou sílu. Magií nebo lukem je neporazíte.

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 1.000 Magic exp
 3. 1.000 Thieving exp
 4. 8.000 Prayer exp
 5. Možnost používat místní oltář pro doplnění prayeru
 1. Věci si můžete vybrat z banky až později a tak můžete odcestovat do pouštní vesnice Nardah. Tam si promluvte s Awusah the Mayor (" I am an adventurer...") , (" Any idea how you got this curse? ") a (" Ok, I will have a look around..."). Za úkol budete mít obnovit pramen který zásobuje místní fontánu. 2. Severním směrem leží malý domek ve kterém si promluvte s Ghaslor the Elder (" I am trying to find out...") , (" River spirits, what are they ?" ) a dostanete scroll (svitek) 3. V bance na jihu města si vemte runy na telegrab, jehlu, nit a zajděte si promluvit s Shirrati the Custodian (" What is that key on display ? "). Klíč Vám ale nedá, a tak použijte telegrab. Až budete mít ancestral key, prohledejte skříně na opačné straně (open/search) a najdete dvě části torn robe (top + bottom) 4. Obě části oděvu zašijte (use needle...) a v bance se připravte na boj s Golemy (75 lvl). Na sebe si vemte zašitou róbu, a zbraně které budete potřebovat musí zvládat slash, stab a crush útok. Jelikož stejně musíte mít s sebou pickaxe, tak máte i crush zbraň. Pokud máte silnější (warhammer...), tím lépe. Zbylé dva útoky by měl obsahovat scimitar a dagger (slash/stab).

  Dále budete kromě oblečené róby a klíče který jste grabovali potřebovat také luk + libovolné šípy (stačí 10 - nepůjdou sebrat) , pár kousků jídla a 1 prayer potion pokud máte možnost používat melee protect , krumpáč a lano (rope).
 5. Odcestujte podle mapy až k pramenu řeky (značka dungeonu) a použijte na trčící kořen lano (rope -> root). Pokud budete úspěšní, ocitnete se v dungeonu. 6. Projděte přes dveře (open) do sálu ve kterém jsou 3 dveře vedoucí do malých místností. V každé po otevření dveři najdete jednoho golema kterého zlikvidujte příslušným útokem.

 7. Otevřete prostřední dveře a zlikvidujte Grey golema (slash). Potom uvolněte vodě cestu v korytu (clear water channel) 8. Jižní dveře hlídá White golem (stab) a v místnosti také uvolněte ucpané koryto (clear water channel)

 9. Poslední Black golem (crush) je v severních dveřích a tam na pročištění vodní cesty použijte luk Cíl je vidět jako malý terč (shot target) za korytem. Správným zásahem se uvolní velké dveře vedoucí do další části podzemního komplexu. 10. Jděte stále na sever dokud nenarazíte na duchy. Promluvte s Nirrie (" I come as an emissary from... ") , (" Is there anything they can do to get... ") a dalším úkolem bude sehnat starou sošku. 11. Zpátky do Nardahu a jděte si promluvit s Awusahem. Dozvíte se kde by mohla soška být. Po rozhovoru si u vchodu vemte boty (take shoes) a jděte do banky. 12. Do inventáře si dejte zdroj světla, knife (nůž), rope (lano) a jděte k trhlině v zemi na jiho-západ od města.

 13. Slezte dolu (climb-down crevice) , projděte přes dveře do místnosti a promluvte s Geniem:

  1. I am after a statue that was thrown down there
  2. Maybe I can make a deal for it ?
  3. How am I meant to remove someone's soul ?
  4. Ok I agree to the deal
 14. Máte-li 2 volná místa v inventáři, použijte nůž na boty (knife -> shoes). Pak si promluvte s Geniem a dostanete sošku (statuette) 15. Se soškou dojděte do kostela (tam kde jste grabovali klíč) a dejte ji na podstavec (use statuette -> statuette plinth). Tím je quest u konce. Kdykoliv se zde pomodlíte, dostanete kromě vyléčení i bonus 7 HpNávod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru