Murder Mystery

Obtížnost : lehké

Délka : krátké

Nezbytné věci : Pot - hrnce koupíte v libovolném General shopu

Odměna :

 1. 3 quest point
 2. 1.406 exp crafting.
 3. 2.000 GP
 1. Do inventáře si vemte 1 - 7 pots a jděte do panství rodiny Sinclair severně od Seers banky.

 2. Promluvte s Guardem a dozvíte se že byla nalezena mrtvola majitele domu. Podezřelých je zde mnoho a zatím se nenašel nikdo, kdo by vraždu objasnil. Pokud se nabídnete že vraždu objasníte (" Sure, I'll help "), budete muset najít důkazy které vraha uvědčí. 3. První kroky logicky vedou na místo činu a tím je pokoj napravo od vstupních dveří . V místnosti seberte ze země criminal's dagger, ze stolu pungent pot a prohlédněte si rozbité okno (investigate smashed window) ze kterého získáte barvnou nit (jestli nit nemáte, bude třeba hledat z druhé strany domu) . Venku si ještě prohlédněte dveře od ohrady ve které je zavřený pes (investigate sturdy woody gate) a tím je ohledání místa činu hotové. 4. Na noži se určitě najdou nějaké otisky prstů a než je půjdete sejmout, musíte si sehnat předměty od všech podezřelých. V každém pokoji je barel a všechny postupně prohledejte (search ... barrel) . Získáte 6 stříbrných předmětů.

  1. Anna (přízemí) - Silver necklace.
  2. Bob (přízemí) - Silver cup.
  3. Frank (1. patro) - Silver pot.
  4. David (1. patro) - Silver book.
  5. Carol (1. patro) - Silver bottle.
  6. Elizabeth (1. patro) - Silver needle.

 5. Teď je potřeba z předmětů otisky sejmout. Černou kriminalistickou barvu na snímání otisků zde nenajdete, takže bude třeba najít alternativní řešení. Jděte do kuchyně a do nádob co máte v inventáři si naberte mouku (take from barrel of flour) 6. Ve vedlejším skladišti prohledejte pytle (investigate sacks). Z nich dostanete po potvrzovacím dialogu (" Yes, it might be useful ") flypaper a bude zapotřebí minimálně dvou, ale klidně si vezměte rovnou 7 (maximální potřebný počet) 7. Použijte mouku na nůž (pot flour -> dagger) a potom nůž na papír (flypaper -> dagger). Tím máte otisky prstů neznámého vraha - unknown print.

 8. Stejným způsobem sejměte postupně otisky ze stříbrných předmětů a každý porovnejte s otisky vraha (unknown print -> .... print). Pokud se otisky neshodují, papír získaný ze stříbrného předmětu zmizí. Až najdete správné otisky, v chat okně se objeví zpráva (The finger prints are an exact match to ... ) a "unknown print" dostane nový název killers print. Teď máte v ruce důkaz kdo je vrahem, ale před vydáním spravedlnosti bude třeba dotyčného usvědčit.

  Doporučuji jméno dobře zapamatovat nebo napsat na papír. Později bude potřeba s konkrétní osobou promluvit a v quest-deníku myslím není.

 9. Jděte za Poison salesmanem do dospody západně od Seers banky a zeptejte se ho, jestli někomu z rodiny Sinclairů neprodal v poslední době jed (" Who did you sell poison to at the house ? "). Odpoví že ano a dokonce všem 6-ti potomkům lorda. Pokecejte ještě jednou a mu řekněte o nádobě z místa činu (" I have this pot I found at the murder scene... "). Po prohlídnutí Vám řekne, že je z ní cítit jed který prodává, ale neví nic o tom, jak se tam mohl dostat. Víc informací z něj nedostanete, tak se vydejte zpět. 10. Teď už víte podle otisků kdo je vrahem a že si obstaral jed. Promluvte s konkrétní osobou a zeptejte se proč si jed koupil(a) (" Why´d you buy poison the other day ? "). Řekne Vám důvod a místo kde jed použil(a).

  Pokud je ve Vašem případě vrahem Bob, tak ho najdete u fontány. Ostatní by měli být v domě.

 11. Každý ze 6-ti potomků si jed obstaral ke konkrétnímu účelu a důvody+lokace jsou vždy stejné bez ohledu kdo je pachatel. Ale pokud udané místo prohledáte, zjistíte že zde jed použit nebyl a vrah lže. V závislosti na tom kdo je ve vašem případě pachatel , prohledejte místo podle seznamu. Jiné prohledávat nemusíte a jen by jste zjistili že zde byl jed skutečně použit. ( Pokud jste jméno vraha zapoměli, promluvte se všemi 6-ti na tu samou otázku a obejděte postupně všech 6 lokací. Výsledek bude stejný)

  1. Anna - Compost
  2. Bob - Beehive ( včelí úl )
  3. Frank - Family Crest (erb na stěně domu)
  4. Carol - Kitchen drain ( odpadní kanál na zemi u domu)
  5. Elizabeth - Fontána
  6. David - Spider nest ( pavučina - v prvním patře domu na jižní straně ve výběžku )


  Na obrázku by měla být pro všechny pouze podrtžená věta. Ostatní záleží na konkrétním místě které prohledáváte. 12. Tím by jste měli mít vše potřebné pro vydání vraha spravedlnosti. Průbeh questu by měl vypadat takto: 13. Promluvte si s guardem a řekněte mu že víte kdo je vrahem (" I know who did it! "). V rozhovoru ho budete informovat o průběhu vyšetřování a postupně si vezme potřebné důkazy. Dialog se nijak nevětví a stačí jen odklikat až nakonec dostanete za dobře odvedenou práci odměnu.
Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru